„Bierz mnie, męcz mnie, dręcz mnie…"

24 Lipca 2008

Czy kobiety wolą być dominowane? Seksuolodzy są zgodni, od tysięcy lat nic się nie zmieniło i nigdy się nie zmieni.

„Bierz mnie, męcz mnie, dręcz mnie…

Te wnioski mogą wydać się seksistowskie, jednak, jak pokazują badania, w łóżku kobiety odczuwają silną potrzebę dominacji mężczyzny. Opinię, która pojawia się w wielu książkach, potwierdza polski seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz w rozmowie z „Newsweekiem":

„Czy nam się to podoba, czy nie, kobiety lubią w seksie ulegać mężczyznom. Mają potrzebę bycia zdobywaną: bierz mnie, męcz mnie, dręcz mnie. Nawet silna bizneswoman, pani dyrektor ze służbowym samochodem i własnym laptopem lubi, kiedy on ją w łóżku przydusi, wytarmosi".

Nie wolno zapominać, że seks jest w głównej mierze uwarunkowany przez naturę, a nie kulturę. Trudno nim sterować i nie obowiązuje w nim demokracja. W życiu seksualnym rządzi fizjologia i biologia.

Najważniejszymi elementami gry między kochankami jest niepewność, ryzyko, chęć poddania się i dominacji. Mężczyźni podświadomie chcą się opiekować swoją partnerką, a ona podświadomie staje się bezbronną istotą, która potrzebuje pomocy silniejszego. Facet może się wtedy wykazać swoją męskością, otoczyć opieką, popisać się swoją siłą.

Adrenalina zwiększa pożądanie i napędza do podejmowania nowych wyzwań. To właśnie dlatego tak często w naszym życiu pojawia się zdrada czy chociażby chęć spróbowania czegoś nowego, na przykład egzotycznego smaku lodów.

Wnioski o uległości kobiet i dominacji mężczyzn doprowadziły badaczy do dalszych stwierdzeń popartych badaniami. Faceci o ciężkich charakterach, tzw. ciemna triada (wybuchowi, narcystyczni, skłonni do wykorzystywania innych), posiadali więcej partnerek. Kobiety częściej wiązały się z osobnikami reprezentującymi te cechy, mimo iż wiedziały, że słabe są perspektywy na udany związek.

W seksie i w miłości nie powinno się niczego planować, bo i tak wyjdzie inaczej, niż się zakładało. Lepiej pozostawić wszystko naturze i instynktom, niech one grają pierwsze skrzypce w pewnych sytuacjach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (141)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 15:23:01

Większej bzdury niż te wypociny tutaj to dawno nie czytałam. I jeszcze te zapewnienia co do "naukowości" tych twierdzeń:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 15:20:11

Nie zmieniło się bo kobiety są od wieków wychowywane do uległości. Przyswajają sobie taki model seksualności. Mężczyźni natomiast uczą się, że powinni dominować, że na tym polega męskość. I choć to prawda że seks to biologia to zachowania o charakterze seksualnym są WYUCZONE. Z Pana Lwa-Starowicza to taki seksuolog jak z koziej dupy trąba. Radzę czytać prace poważniejszych naukowców

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-18 19:54:17

Co do pana Starowicza się zgodzę. Ale co do tego, że żadna kobieta nie lubi być zdominowana w łóżku to już nie :P Różne są panie i różne upodobania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-14 12:15:00

"katuj, tratuj, ja przebacze wszystko ci jak bratu" kabaret starszych panów... jezeli kobiety to lubia to co w tym zlego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-18 20:56:00

[quote="Gosc"]MUJ JEST KOCHANY I MNIE STAWIA NA PIERWSZYM MIEJSCU !!!ZAWSZE I WSZEDZIE MNIE SZANUJE ....NIENARZEKAM[/quote] slownik se kup ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-11 13:36:00

a mam takie pytanie, jak jakos tak wiecie,nie doslownie dac facetowi do zrozumienia, ze chce byc tak jakby "brana na sile" ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-03 18:50:00

tak tak ja tez sie zgadzam ... tylko ja mam taki problem ze moj facet czasem boi sie ze mi sie nie spodoba .. a ja lubie czasem tak ' na sile ' haha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-03 16:44:00

Uwielbiam kiedy leżę na moim facecie i całujemy się a on nagle przetacza mnie na bok tak że ląduje na mnie ..... uf. Nie muszę chyba mówić co dalej... :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-25 17:33:00

uwielbiam to!! mężczyzna powinien trzymać pewnego rodzaju "rygor" w łóżku:) dominować i brac, robić sobie to, czego chce :) oczywiscie z kulturką pewną:P jesli kobieta nie lubi kiedy jej facet domiuje to potrzebny jest tez kompromis :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-24 21:22:00

TAK !!! Zgadzam sie facet musi wiedziec co ma robic i jak ma robic doprowadzic do szalu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-26 08:04:00

MUJ JEST KOCHANY I MNIE STAWIA NA PIERWSZYM MIEJSCU !!!ZAWSZE I WSZEDZIE MNIE SZANUJE ....NIENARZEKAM

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz