Najpierw siarczyste mrozy, teraz WIELKA ODWILŻ (Temperatury podskoczą nawet do 10 stopni na plusie)

30 Stycznia 2013

Czy takie silne pogodowe zawirowania są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Odwilż

Jeszcze kilka dni temu w niektórych rejonach naszego kraju słupki rtęci pokazywały nawet 20 stopni mrozu, a dziś w całej Polsce mamy już wielką odwilż. Śnieg topnieje w oczach, zamieniając się w olbrzymie kałuże wody, a nam robi się gorąco w futrzanych czapkach i wełnianych szalikach.

Dzięki masom powietrza, które nadciągnęły do nas aż z Maroka, w najbliższych dniach mieszkańcy Wrocławia i okolic będą cieszyć się nawet 10-stopniowymi temperaturami! Ciepło będzie również w pozostałych regionach Polski.

Niestety, takie silne pogodowe zawirowania nie wpłyną zbyt korzystnie na nasze samopoczucie. Bóle głowy, łamanie w kościach czy też nadmierna senność to tylko jedne z wielu nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych zmieniającą się za oknem aurą.

Organizm ludzki źle znosi szybkie przejścia z chłodu do ciepła i odwrotnie, dlatego też specjaliści ostrzegają przed zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału serca oraz innych chorób układu krążenia. Zwykle również, gdy zimowe mrozy gwałtownie odpuszczają, natychmiast wzrasta liczba zachorowań na grypę!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 23:17:05

A tam tylko Znajdujecie jakies przerazajace ludzi artukuly zeby dotknely nas emocjonalnie (np w ta zime minus 50 stopni!!!) tej no opanujcie sie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 16:56:22

A ja się cieszę, nie lubię mrozów, a mnie huśtawka pogodowa niestraszna :) Nic nie odczuwam, zobaczymy na starość, ale na razie jest ok :) nienawidzę zimy, chcę do ciepłych krajów :( ale wiza i dziecko są w tym przeszkodą. O ile wizę można przeskoczyć, tak z dzieckiem nie mam co zrobić, a z dzieckiem nie wyjadę w nieznane, bez pracy i domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jua
(Ocena: 5)
2013-01-30 16:07:34

uważam że temat pogody jest zupełnie zbędny na papilocie. Jeżeli ktos będzie chciał znać prognozę, obejrzy w tv. Sama nigdy tego nie czytam, i denerwuje mnie ten dział. dziś wyjątkowo zajrzałam. Za to wolałabym więcej historii czytelniczek, porad kosmetycznych i modowych. Taka mała podpowiedź że strony zwykłej czytelniczki, pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 16:43:32

mów za siebie. Ja tam się cieszę, że na papilocie jest wszystko: seriale, pogoda, uroda, seks, listy czytelniczek. Wchodzę na jeden serwis i mam wszystko, czego potrzebuję :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 16:53:57

A ja się bardzo cieszę z tego działu. Ludzie mają różne preferencje, więc papilot nie zmieni się tylko pod twoje dyktando, nie jesteś żadną wyrocznią. Ten dział się przydaje, bo ja np. nie sprawdzam prognozy pogody, tv nie oglądam, a w necie nie lubię, zapominam, a tak mam przyjemne z pożytecznym. Na papilota wchodzę dość często, więc przy okazji dowiaduję się jaka będzie pogoda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 11:43:48

uwielbiam wiosne, lato i troche jesieni czekam z niecierpliwoscia na pierwsze symptomy wiosny ! :D huhuh i dzidzia w drodze .. :) nie w brzuszku, ale w drodze do nas ! .. :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 16:54:51

Kupiliście sobie dziecko? Wynajęliście surogatkę?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-30 09:40:54

w końcu temperatura przy której można postać na przystanku nie zamarzając! ja tam się cieszę, wskakuję w kalosze i odwilż nie straszna ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1