Sport czy leżenie plackiem na plaży?

29 Maja 2009

Słodkie leniuchowanie na leżaku albo aktywny wypoczynek na korcie tenisowym... Jaką formę spędzania urlopu lubisz najbardziej? Zagłosuj w naszej sondzie.

Sport czy leżenie plackiem na plaży?

Wakacje mogą być czasem zmiany, pracy nad sobą lub odkrywania siebie na nowo. Wypoczywając aktywnie, wrócimy z wakacji nie tylko szczuplejsi, zdrowsi i bardziej opaleni, ale także pełni energii, wigoru oraz chęci do życia.

Urlopowy odpoczynek wielu ludziom kojarzy się z beztroskim leżeniem na plaży, czytaniem książek albo leniwymi spacerami po nadmorskich deptakach. Sporo osób rezygnuje jednak z takiej formy wypoczynku, tłumacząc, że mało aktywny urlop nie gwarantuje uczucia wypoczęcia czy relaksu. Według niektórych, wakacyjne nicnierobienie może zmęczyć, znużyć i w efekcie zmarnować czas przeznaczony na tzw. naładowanie akumulatorów. Warto zatem pamiętać o wpisaniu do urlopowych planów bardziej dynamicznych zajęć.

Ciekawym sposobem wypoczynku stają się aktywne wyjazdy - między innymi wakacje z jogą. Pod okiem dyplomowanych nauczycieli, w przyjaznym otoczeniu i kontakcie z naturą łatwo znaleźć czas oraz ochotę na to, by zadbać o swoje ciało i ducha. Zrelaksować się pomagają dodatkowo zajęcia taneczne, wyprawy górskie, warsztaty pracy z głosem i egzotyczne masaże. Jednym z bardziej znanych organizatorów tego typu wyjazdów jest portal wakacjejoga.pl.

Serwis jest przepustką do zorganizowania sobie aktywnych wakacji, które nie zagwarantują jedynie leżaka na plaży i hotelowego łóżka, ale zapewnią rozwój ciała oraz ducha. Ponadto, strona jest źródłem wiedzy o różnych formach spędzania czasu, z jogą na czele.

Co ważne, jogę ćwiczyć może każdy – bez względu na wiek i kondycję fizyczną. W grupach dla osób początkujących trenerzy uczą podstawowych sekwencji ćwiczeń i prawidłowego oddechu, co daje dawkę energii nieporównywalną z żadnym napojem energetyzującym.

Serwis Wakacje z Jogą zawiera również sporą dawkę informacji o tym, w jaki sposób można ćwiczyć swój oddech i nauczyć się jego kontroli dla uzyskania harmonii. Osoby potrafiące świadomie i głęboko oddychać są w mniejszym stopniu narażone na skutki negatywnego myślenia i interpretowania zdarzeń czy przyszłości. Znacznie lepiej postrzegają otaczającą rzeczywistość. Właściwy oddech ma też ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu - wzrasta odporność, mięśnie są mniej napięte, krew krąży lepiej, a my jesteśmy spokojniejsi, zdrowsi i … szczęśliwsi.

Z kolei taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności i najprostszym sposobem zawierania znajomości oraz nawiązywania kontaktów towarzyskich. Jeśli jednak wiecznie brakuje ci czasu na regularne zajęcia taneczne, warto pomyśleć o nich właśnie na wakacyjnym urlopie. Taniec, często połączony z innymi formami ruchu, to konkretna propozycja aktywnego wypoczynku, która przyniesie wiele radości i satysfakcji. Osoby gotowe na to, aby nauczyć się podstaw gorącej brazylijskiej samby, charyzmatycznego argentyńskiego tanga czy emanującej energią rumby, powinny zajrzeć na stronę serwisu Wakacje z Jogą, który organizuje aktywne wakacje w najpiękniejszych miejscach Polski.

Można tu również znaleźć ciekawe pomysły na spędzenie urlopu w pojedynkę. Organizatorzy oferują bogaty program zajęć, w którym znajdują się m.in. ćwiczenia jogi o różnym stopniu intensywności, zajęcia taneczne (solo!), warsztaty pracy z głosem oraz relaksacyjne (idealne dla zabieganych i zestresowanych singli). W ofercie znajdują się także warsztaty przeznaczone tylko dla kobiet.

Jeśli do tej pory każdy wyjazd kojarzył ci się jedynie z koszmarem spędzania go samotnie lub w gronie osób, które mają już dzieci, to teraz Wakacje z Jogą dają ci niepowtarzalną szansę, aby to zmienić!

Zobacz także:

Naga turystyka – trend na lato

Coraz więcej turystów przemierza Szwajcarskie Alpy w strojach Adama i Ewy.

Dlaczego Polacy nie wyjeżdżają na wakacje?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, Polacy przeważnie spędzają urlop (co najmniej tygodniowy) w domu. Z jakich powodów?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (91)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-18 10:55:00

ja tam jestem leniuszkiem i uwielbiam leżeć i nic nie robić xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-02 14:39:00

sport sport sport i moze jedno popoludnie na plazy jade na kanary z alfastar za dwa tygodnie juz :D:D:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 22:52:00

ja też lubię mieszankę :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 20:14:00

ja lubię mieszankę :P Troszke sportu i troszkę opalanka na piasku :-) Wszystko z umiarem :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 16:03:00

na zmianę - sport i trochę odpoczynku ;]]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 14:33:00

leżenie, mimo tego, że nie mam zamiaru sie opalać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 12:56:00

Sport sport i jeszcze raz sport! :>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 12:15:00

sport zdecydowanie ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-30 23:33:00

sport

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-30 17:51:00

leżenie... ewentualnie siatka plażowa :) byle by się opalić bo przy solarach na ulicy to czuję się ciut śnieżna :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz