Najgłupsze stereotypy o cudzoziemcach: Francuzi = żabojady, Rosjanie = ? (Ciekawe!)

04 Czerwca 2012

Warto je poznać przed Euro!

Żaba

Czy z Francuzami kojarzy Ci się przede wszystkim jedzenie żab, a z Rosjanami picie hektolitrów wódki? Jeśli tak, to twoje myślenie jest stereotypowe i najwyższy czas je zmienić. Okazuje się bowiem, że większość z naszych przekonań odnośnie innych krajów jest całkowicie błędna.

O które wyobrażenia chodzi dokładnie? Oto lista!

Żabojady z Francji

- Żabojady. Takim mianem wciąż określa się w naszym kraju Francuzów. Być może nawiązuje ono do wysokiego poziomu kucharzy z kraju nad Loarą – czytamy na serwisie Niewiarygodne.pl.

Tymczasem tylko niektórzy mieszkańcy Francji jedzą od czasu do czasu żabie udka. Pozostali (czyli zdecydowana większość) czują obrzydzenie do tej potrawy i nie zamierzają jej nigdy próbować.

Samobójcy ze Skandynawii

Dość powszechnie panuje wśród Polaków przekonanie, że w Danii, Norwegii oraz Szwecji jest najwyższy wskaźnik samobójstw. Naszym zdaniem ludzie zabijają się tam z powodu braku słońca i depresyjnej aury. Nic bardziej mylnego! Pod względem liczby samobójców wyprzedzają Skandynawów: Białorusini, Rosjanie oraz Litwini.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (57)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-21 15:13:05

re: Najgłupsze stereotypy o cudzoziemcach: Francuzi = żabojady, Rosjanie = ? (Ciekawe!)

te stereotypy są głupie, wystarczy gdziekolwiek pojechać, żeby szybko się pozbyć idiotycznych wyobrażeń o innych nacjach. Kiedyś różnie myślałam sobie o Egipcjanach, potem dwa razy wyjechałam na wczasy z alfa starem, a tam wiadomo, integracja, wspólne wieczory i wyjścia i okazało się, że to super ludzie, bardzo otwarci, serdecznie, towarzyscy. Gdybyś choć w 50 procentach byli tacy jak Egipcjanie, Polska byłaby zdecydowanie mniej szarym krajem :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 18:31:21

jeżeli ktoś nazywa Holendrów ćpunami to chodzi im o marihuanę(która moim zdaniem nie szkodzi jak narkotyki) a nie o ekstazę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 17:59:56

oj to jak oni wszyscy przyjadą do Polski na euro to dopiero poznają polaków - pijaków, kiboli, brudasów i złodziei. To dopiero będzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 15:26:17

w tym roku byłam w Turcji i poligamia jest tam dozwolona a nie karalna.... co za artykuł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-05 14:30:52

Byłaś w Turcji i uważasz, że tam poligamia jest dozwolona? Ciekawe skąd się tego dowiedziałaś... Wszyscy, którzy chociaż trochę zgłębili temat wiedzą jaka jest rzeczywistośc. Turcja jest naprawdę różnorodna. Dowiedz się co zrobił Ataturk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-05 14:32:04

co za bzdury..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-05 17:13:43

no właśnie różnorodna i poligamia jest dozwolona, sam przewodnik miał 2 żony... i uwierz mi że wystarczająco zgłębiłam temat żeby móc się o nim wypowiedzieć:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 12:46:00

Złodzieje z Polski

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:52:52

Żabie udka są pycha!!! :) smakują podobnie do kurczaka mniam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:08:26

turcja nie jest krajem muzułmańskim tylko świeckim, gdzie dominującą religią jest islam....:/ mądre osoby piszą takie artykuły i jeszcze zaznaczają swoje błędy wytłuszczonym drukiem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 10:47:06

W Holandii narkotyki są nielegalne! Legalna jest marihuana, która narkotykiem NIE jest! Marihuany się nie ćpa, tylko pali! Nie znacie się, to chociaż poczytajcie troszkę na jakiś temat a potem piszcie. Zresztą- ilu polaków pali trawke? Też na pewno bylibyśmy na szczytach rankingu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:40:29

heroine tez mozna palić, i co to tez nie jest narkotyk???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:43:54

narkotykiem, według mnie jest wszystko to co zmienia nam świadomość + jest zabronione przez prawo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:52:00

gdyby w ten sposób patrzeć na marihuanę jako na narkotyk.... to dochodzę do wniosku że kawa też nim jest! wypij 3 filiżanki kawy, będziesz jak na speedzie (amfetaminie). Dodatkowo kawa strasznie szkodzi zdrowiu. Ale przecież o czym ja mówię, kawa jest już tak powszechna, że stała się czymś normalnym... Policzcie ile osób zmarło na zawał przez nadmiar kofeiny a ile od palenia marihuany. Oczywiście od kofeiny. Wiecie ile trzeba spalić zioła, żeby umrzeć? 1/3 swojej wagi. No, ale zaraz ktoś powie 'ooo, nikt nie umarł i tylko to się liczy? że nie ma zgonu?' z tymże mj nie wykazuje ŻADNEJ szkodliwości, dodatkowo można nią leczyć jaskrę, stosować podczas bóli menstruacyjnych. Plotkę o szkodliwości rozpuściła kiedyś konkurencja producentów lin z konopii. I pozostało tak do dziś ;] radzę na prawdę bardziej zakręcić się w temacie, a nie sypać argumentami 'nie bo nie'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 11:54:40

Wpiszcie na YT: "The Union-prawda o marihuanie cz 1(napisy PL)"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 13:32:52

ale gadasz bzdury dziewczyno, to że zgonów nie ma nie znaczy, że jest nieszkodliwa ;)) poczytaj co powoduje codzienne palenie, co ma się potem w głowie, wiesz? Pewnie zajarasz raz na pół roku, ok nic ci nie będzie, ale jak się uzależnisz to możesz się i schizofrenii nabawić albo i psychozy ;) . Uzależnia powoli ale skutki ma później takie same jak inne narkotyki, tylko dłuższa droga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 14:22:55

Nie uzależnia. Po odstawieniu nie ma żadnych fizycznych objawów uzależnienia więc o jakich skutkach piszesz? Po heroinie musisz iść na detox, cierpisz. Nawet po alkoholu trzęsą się ręce i takie tam, a tu nic. Co najwyżej zaczniesz ją tak lubić, że wszelkie czynności jak oglądanie tv, seks, jedzenie, spacery bez niej zaczną się nagle wydawać mniej atrakcyjne. Poza tym wiesz co się ma w głowie po nadużywaniu alkoholu a jednak jest legalny. Dlaczego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 14:44:19

Czyli uważasz, że jeśli codzienne czynności nie cieszą cię bez zapalenia trawki to jest wszystko z tobą w porządku bo wystarczy zapalić i wszystko już wraca do chwilowej 'normy'? A co z jutrem, nie będziesz miała skąd wziąć trawki i co, przeleżysz cały dzień w łóżku bo twoje życie właśnie straci sens i nic ci się nie będzie chciało bo nie zapalisz. Jak dla ciebie to nic takiego to okej, ale dla mnie to już bardzo duże spustoszenie w głowie, skoro nie cieszy nic bez narkotyku. Ja nigdzie nie napisałam, że alkohol jest dobry, więc skąd ten wątek? Mogłybyśmy pogadać też o papierosach, ale rozmawiamy o marihuanie więc przy niej pozostańmy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 14:55:13

Heroina i morfina to chyba jedne z NIELICZNYCH narkotyków, które uzależniają fizycznie, więc nie porównuj zioła do nich, bo to całkiem inne bajki. A swoją drogą, narkotykiem jest/może być wszystko co ma wpływ na psychikę, więc tak samo marihuana, ecstasy, jak i alkohol czy uzależnienie od komputera.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 15:26:54

Anonim 14:44, wysnuwasz za wiele wniosków z mojej wypowiedzi i odwracasz kota ogonem. Nigdzie nie powiedziałam że mnie coś nie cieszy na trzeźwo, po prostu tłumaczyłam ci jak działa przyzwyczajenie u ludzi, którzy uzależniają się psychicznie od marihuany (pisałam gdzieś "ja"?), ale skoro nie pojmujesz to chyba nie ma co się męczyć. Czytanie ze zrozumieniem to jedna z podstawowych umiejętności i z tego co wiem jest ćwiczona już od wczesnych klas podstawówki. Jak to się stało, że nie załapałaś nawet podstaw? Także po pierwsze bez nadinterpretacji, nie nadużywaj wyobraźni i skup się na popartych racjonalnymi argumentami twierdzeniach. Co do alkoholu to o nim nie pisałaś ale chciałam tylko zapytać czy twoim zdaniem to dobry pomysł dopuszczać do obrotu środek który używany nieumiejętnie sieje jeszcze większe spustoszenie w ciałach i umysłach ludzi niż drugi, który jest zabroniony? Wszystko może się stać nałogiem, nawet jedzenie, więc może zabrońmy jedzenia? Normalny, rozsądny człowiek umie z wszelkich przyjemności korzystać w odpowiedni sposób i nie nadużywać ich, a że znajdą się tacy co nie znają umiaru...? Trudno, taki jest świat. Jak nie marihuana to alkohol, seks, hazard. Nie znoszę takich co to wszystkiego by zabronili bo oni będą zbawiać świat. Dbaj o czubek własnego nosa, zajmuj się sobą i nie wtrącaj się w życie innych. Dopóki nikt nie chce legalizować rzeczy, które naprawdę poważnie szkodzą ja nie mam nic przeciwko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:14:48

Marihuana uzależnia psychicznie, zaś alkohol, papierosy a nawet kofeina psychicznie i fizycznie. Marihuana owszem, potrafi wyrządzić krzywdę człowiekowi, który pali codziennie od dłuższego czasu, po latach to wyjdzie (problemy z koncentracją itp.). Jednak nawet te "skutki uboczne" mają się nijak do tego co wyrządza w organizmie alkohol i uzależnienie od niego. To jest dopiero świństwo, które wyniszcza mózg, organy wewnętrzne, już nie mówiąc o zniszczonych rodzinach, rozbitych małżeństwach itp. A alkohol jest całkowicie legalny. Tak więc mimo, że jarałam tylko kilka razy w życiu i to akurat przebywając w Holandii jestem za legalizacją, jestem po prostu za mniejszym złem i za większą przyjemnością z życia (np. brak kaca po marihuanie). A temu smutnemu, szaremu krajowi zamiast tej wszechobecnej wódy przydałoby się trochę pozytywu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:19:06

Statystyki dotyczące marihuany? Nie ma ich, marihuany nie ma, bo jest nielegalna. A co do jej nieszkodliwośći to śmiech na sali, marihuana uszkadza pamięć krótkotrwałą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:25:30

W Polsce jest nielegalna, ale nie tylko wokół Polski kręci się świat. Są na świecie kraje, nie tylko NL w których jest legalna i co, nigdzie nie robią statystyk? Na potrzeby naukowe w USA gdzie jest używana do celów leczniczych i wypisywana na receptę też nie ma żadnych statystyk? To teraz powiedz mi czego możemy się napić, wciągnąć, zapalić, whatever, co nas odurzy a nie zaszkodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:26:14

Dlaczego więc są statystyki dotyczące heroiny czy kokainy skoro też są nielegalne? :O Pierwsze słyszę o tej pamięci krótkotrwałej, szczerze mówiąc. Słyszałam inne zarzuty, ale ten pierwszy raz. Link do strony poważnego ośrodka badawczego a uwierzę bo pisać na Papilocie może każdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:28:14

anonim z 15:26 nie wytykaj mi swoich błędów okej, bo to ty nie za bardzo umiesz przetwarzać informacje w swoim mózgu, chyba już ci się trawka echem odbiła ;) uczepiłaś się, że nie uzależniają. Twój wybór, mnie to na prawdę nie obchodzi, czy ćpacie czy palicie zioło. Serio, jak dla mnie to narkotyki w tym trawka może być legalna, wtedy przynajmniej debile prędzej czy później się sami wyplewią ;)). Co do alkoholu i narkotyków to tak jak przed chwilą wspomniałam, trzeba znać umiar, a jak się go nie zna to trudno, ten ktoś ma w tym momencie problem, ale mnie to nie obchodzi. I cóż to za ostatnie zdanie, że mam dbać o czubek własnego nosa? Ktoś tu się zdenerwował? Dbam, ale mam prawo wyrazić swoją opinię, a ty skoro chcesz palić to pal, obyś nie skończyła w psychiatryku łykając kolorowe pigułki ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:31:45

16:28 Pokazałaś klasę :] Chyba już nic nie muszę pisać bo sama zrobiłaś z siebie osobę, która nie umie dyskutować na poziomie. Wybacz, nie chce mi się gadać z kimś kto nic sensownego nie pisze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:36:37

Pokazałam, w przeciwieństwie do ciebie :) tak siebie tłumacz, skoro już nie masz innych argumentów, także leć zakurzyć, żeby się odstresować :) żegnam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:40:36

Aha! Nie lubię szafować argumentem wieku ale ty brzmisz na 12-14. Jeśli masz więcej to to że nie palisz wcale nie pomaga twojemu intelektowi :) Zero POWAŻNYCH argumentów, zarzucanie czegoś osobie której w ogóle nie znasz i na oczy nie widziałaś, jakieś głupie prowokacje w stylu kolorowych pigułek... Nie masz ani praktycznego ani naukowego pojęcia o rzeczach o których się wypowiadasz więc nie jesteś partnerem do rzeczowej dyskusji. Przykro mi, nie interesuje mnie rozmowa z kimś kto próbuje mnie obrażać i prowokować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:43:07

"Lecz sie zakurzyć" - to są właśnie słowa człowieka z klasą. Brawooo! Aplauz dla pani która uważa takie argumenty za rzeczowe i poważne :] Może w twoim gimnazjum jesteś fajna ale nie tutaj. Ten post o 16:40 pisałam ja, jakby coś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:43:11

Już skończyłaś? Żegnam po raz drugi :) ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:46:43

No w moim gimnazjum to fajna już nie jestem bo troszkę czasu minęło odkąd skończyłam tą szkołę więc żarcik się nie udał :c przykro mi, ale może w twoim gimnazjum zabłysnę? Jak się pochwalisz koleżankom :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:50:36

Nie no, koniec tej żenującej 'rozmowy' ;) bo się tylko zniżam do twojego poziomu. Także już mnie tu nie ma ;) znajdź sobie inną osobę do swoich 'rozmów na poziomie' :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 16:53:34

Minęły czasy gimnazjum? Ojoj, to szkoda :( Bo z takim zachowaniem to właśnie tam byś się wpasowała, a jeśli jesteś starsza i nadal nie nauczyłaś się słuchać innych i rozmawiać z nimi odpowiednio grzecznie, na poziomie, mówić to co ma znaczenie merytoryczne to jak sobie radzisz w dorosłym życiu? Krzykiem, prowokacjami? Bardzo to przykre i trochę żałosne :( Nigdzie nie napisałam nawet słowa o moich osobistych doświadczeniach z marihuaną a wmawiasz mi nie wiadomo co. Tak więc po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Po drugie rzeczowe i merytoryczne argumenty a nie na przykład bzdury o objawach uzależnienia wyssane z palca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 18:15:32

pogadaly sobie o.o

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 18:16:19

Żałosna dyskusja. Obie strony zarzucają sobie brak klasy, a same jej nie mają. Śmieszni jesteście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 18:38:42

Anonim2012-06-04 18:16:19 a ty taką damą z klasą jesteś to po co tu komentujesz? zostaw je w spokoju

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 20:10:31

ignorancja, nie wiem, czy większość z was jest świadoma tego, że alkohol to też narkotyk, wszyscy zatem jesteśmy ćpunami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 09:30:34

polacy brudasy, lenie, chamy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 08:47:56

W ramach walki ze stereotypami przedstaiwajmy je;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-04 10:44:54

A jak inaczej miałby artykuł być napisany, by obalić te stereotypy i podać przykłady potwierdzające?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz