McDonald`s za granicą serwuje zupełnie inne dania niż w Polsce! Jakie?

12 Maja 2017

Czym różni się tradycyjny hamburger od izraelskiego lub francuskiego?

McDonald`s

Ile krajów, tyle tradycji. Tak samo jest z kuchnią. Każdy kraj, a nawet region ma swoje specjały, z których słynie. W Polsce jest to m. in. żurek, ogórki małosolne i pierogi. Jesteśmy znani także ze smakowitych kiełbas, a także pysznego chleba. We Francji najpopularniejsze są: ser, wino i bagietki. We Włoszech pizza i makaron. Z kolei u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – spatzle i pierniki.

Jednak we wszystkich krajach tradycyjna kuchnia musiała ustąpić część miejsca sieci McDonald`s. Nie ma to jak hamburger i frytki od czasu do czasu. Mimo wszystko McDonald`s czerpie z tradycyjnej kuchni poszczególnych krajów i w każdym możemy nabyć hamburgery na wzór tamtejszych receptur.

Oto specjały, które zasługują na szczególną uwagę. Jeżeli wybieracie się w podróż, nie zapomnijcie odwiedzić McDonald`sa. Menu za granicą znacznie różni się od polskiego, chociaż sieć jest ta sama.

Zobacz także: Trzy obłędne smaki kawy, których warto skosztować wiosną!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 01:00:59

W UK też jest nieraz Mc Rib, akurat pracuje w Macu i od czasu do czasu mamy jakieś nowe kanapki. Teraz w ofercie są kanapki amerykańskie New York z bekonem i Ranch California chicken, do tego nachosy. Tutaj popularne są angielskie mafiny na śniadanie, które są bleee...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-12 12:57:48

To są tzw produkty regionalne i każdy kraj ma swoje, np w Holandii sprzedawane są bitterballen, u nas jest to kanapka drwala czy wieśmac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-05-12 10:33:28

Mieszkam w Norymberdze - a do maka chodze od czaasu do czasu i nigdy nie slyszalam o Nürnburgerze...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1