Wyjazd wakacyjny a ryzyko terrorystyczne. Jechać czy zostać w domu?

11 Sierpnia 2016

Nie da się przewidzieć, gdzie zaatakują terroryści...

atak terrorystyczny na wakacjach

Co piąty Polak obawia się ataku terrorystycznego lub zamachu podczas podróży. Za granicę chcemy wyjeżdżać tam, gdzie jest bezpiecznie. W czasie zwiększonego ryzyka terroryzmem należy unikać miejsc, do których Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyprawy. Ubezpieczyciel może odmówić wtedy wypłaty odszkodowania.


Bezpieczeństwo na urlopie


Jak wynika z badania IMAS przeprowadzonego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa, niemal 20 proc. Polaków obawia się podczas podróży zagranicznych ataków terrorystycznych i zamachów. Oprócz kryterium finansowego, najważniejsze dla nas jest, aby w miejscu wypoczynku czuć się bezpiecznie. Odpowiedziało tak 55 proc. respondentów, w tym jako najważniejsze wskazanie – 23 proc.


Co drugi Polak udający się w ostatnim roku za granicę na wyjazd zorganizowany twierdzi, że wykupił dodatkowe ubezpieczenie. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jeżeli stanie się nam coś złego podczas wakacji w rejonie niebezpiecznym, gdzie MSZ odradza podróżowanie, to ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłaty odszkodowania.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Agata
(Ocena: 5)
2017-01-03 15:22:03

Ja właśnie w kontekście nadchodzących wakacji też o tym pomyślałam i zdecydowałam się zostać w Polsce, najpewniej pojedziemy do Gdańska bo mamy tam już swój ulubiony hotel apart naptun i takich widoków na bazylikę mariacką próżno szukać w jakimkolwiek innym miejscu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1