W pracy masz kontakt z klientami? Być może już niedługo nie będziesz mogła używać perfum

21 Lutego 2012

Chodzi o dobro alergików.

perfumy

Zakaz używania perfum, wód toaletowy, a nawet zapachowych dezodorantów dla wszystkich osób, które w swojej pracy mają bezpośredni kontakt z klientem – takie kontrowersyjne prawo już niedługo będzie obowiązywać w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje The Daily Mail, nowe procedury powstały specjalnie z myślą o osobach uczulonych na perfumy. Takich ludzi jest podobno znacznie więcej niż nam się wydaje. Według badaczy, alergia na substancje chemiczne zawarte w aromatycznych flakonikach dotyczy jednej na 20 osób.

Wprowadzenie tak radykalnych zmian wydaje się więc jak najbardziej zasadne. Z drugiej strony jednak jest to pewnego rodzaju ograniczenie swobód obywatelskich.

A Wy co myślicie o tym pomyśle? Zgodziłybyście się na takie poświęcenie dla dobra ogółu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czym pachną Polki?

Zobacz, jakie perfumy kupujemy najczęściej! (Ranking)

Perfumy z charakterem

Jak właściwie dokonać wyboru perfum? Czy istnieje zapach idealny?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-25 12:13:44

Myślę, że warto zwracać uwagę na okazję na jaką używamy perfum. Do pracy gdzie mamy kontakt z klientami polecałabym raczej delikatne zapachy żeby dobrze się czuć cały dzień, a także aby nie przeszkadzał on współpracownikom i klientom. Duży wybór jest na zapachowiec.pl i mają fajne perfumy, polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-23 14:53:55

www.glossybox.pl/oferty/probki-perfum/ -polceam, alergicy będa miec okazje do rpzetestowania perfum , za niewielką cenę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-16 21:17:09

Byłam ostatnio u alergologa bo przez cały rok dokuczał mi wstrętny katar :/ Po przeprowadzeniu wywiadu, zrobieniu testów skórnych Pani doktor doszła do wniosku że jestem uczulona na chemię domową i kosmetyki, zwłaszcza cudze, ze wskazaniem na jakieś perfumy : / Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby dziewczyna ładnie pachniała, ale na miłość boską, znam takie które mają na sobie pół perfumerii... Ja nawet z taką nie mogę pogadać, bo od razu kicham, duszę się i łzawię : D Jak dla mnie prawo może nie do końca udane, nie można przecież kazać się podporządkowywać bo jakiś klient ma alergię... ale wiadomo to AMERYKA.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-27 18:23:29

Powini zacząć od zakazu papierosów, gdyż nie tylo wywołują zagrożenie dla zdrowia i nietylko dal tych co palą! Zakaz perfum to wielka głupota, przecież pracownicy tego typu to nie jedyni ludzie których spotykamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-22 20:17:29

uważam to za głupotę, choc sama jestem alergikiem. ale z drugiej strony właśnie w tym momencie zużyłam chyba z tysięczną chusteczkę w ciągu 2 godzin właśnie dlatego, że chłopak na moim wydziale przyszedł na zajęcia wypsikany jakimiś intensywnymi, duszącymi perfumami :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-22 18:07:23

dobrze ze pracuje w Polsce...mkperfumy zapraszam!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-22 13:04:40

Ja jestem uczulona na papierosy a ten smród jest praktycznie wszędzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-21 17:46:08

coco mademoiselle świetny zapach polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-21 14:30:33

I co jeszcze??? może zabronią korzystać z toalety w czasie pracy bo powiedzą, że skoro mam kontakt z klientem to powinnam siedzieć całe 8 h na du*pie, żeby nie było sytuacji, zeby klient czekał...nawet gdyby ta głupotę przyjęli i tak bym używała perfum bo bez nich czuję sie jak bez ręki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-21 17:45:58

mieszkasz w Stanach, że Cię to tak bulwersuje? a swoją drogą, pracuję w handlu, jako sprzedawca/doradca klienta, mam dwunastogodzinne dni pracy. klienci oburzają się wielce, że śmiem wychodzić na 8 minut do toalety. z zegarkiem w ręku stoją i mierzą czas. nieważne, że na taki dzień pracy przysługuje mi co najmniej jedna minimum półgodzinna przerwa na posiłek, a w związku z tym, że pracuję przy komputerze, co godzinę mam prawo do minimum 10-minutowej przerwy z dala od monitora. a "klient nasz pan", w związku z tym szefostwo krzywi się nawet na wychodzenie do kibla.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-21 14:06:37

dla mnie to troche glupi pomysl.sama jestem alergikiem,ale bez przesady to jest znosne,a przede wszystkim uzywanie perfum swiadczy o higienie,wiec to poroniony pomysl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-21 19:04:11

Używanie perfum nie świadczy o higienie, śwaidczy tylko o uzywaniu perfum. Czyste ciało, włosy, paznokcie i ubrania świadcza o higienie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz