Uwaga na sklep e-Zapachy.pl!

19 Stycznia 2009

Nie realizują zamówień, nie można się z nimi skontaktować, a szefa firmy poszukuje policja.

Uwaga na sklep e-Zapachy.pl!

Zakupy przez Internet są w Polsce coraz popularniejsze. Oprócz elektroniki i ubrań, najczęściej za pomocą sieci kupujemy kosmetyki.

Perfumy są dużo tańsze, mają podobne ceny jak w strefach bezcłowych, często można trafić na promocje. Jednak, jak wszędzie, i w Internecie są oszuści. Wszystko wskazuje, że sklep e-Zapachy.pl został stworzony, aby okraść klientów, pod pozorem sprzedaży perfum.

Dziennikarze portalu „Dziennik Internautów" dostali od swoich czytelników sygnały o niezrealizowanych zamówieniach. W celu wyjaśnienia sprawy próbowali skontaktować się z właścicielami i administratorami. Maile wracały z powrotem, a na GG nikt nie odpowiadał. Podobnie na czacie, a w telefonach odzywała się skrzynka pocztowa.

Oszukana klientka miała numer zamówienia 281, a dziennikarze, weryfikując informacje, złożyli zamówienie i dostali numer 1175. Skala oszustwa może obejmować co najmniej kilkaset osób. Wpisy na temat podejrzanych działań sklepu e-Zapachy.pl można znaleźć na forach i w serwisach Goldenline.pl, ceneo.pl, opineo.pl.

Z informacji, jakie pojawiły się na stronie wyhacz.pl, wynika, że niemożliwe jest nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu z właścicielem sklepu, Piotrem S. Mężczyzna, jak podało radio RMF FM, jest poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Pruszkowie. Sprawę zgłosił jeden z poszkodowanych klientów.

Po artykułach, które pojawiły się w Internecie i informacjach w radiu, do poszkodowanych dotarły maile o następującej treści:

„Przepraszamy wszystkich klientów za brak możliwości skontaktowania się z firmą Luxury And Beauty (właścicielem sklepu e-Zapachy.pl - red.).

Informujemy, iż oświadczenia, które pojawiły się w Internecie, nie są napisane przez osobę powiązaną z firmą.

Wszystkie osoby, które nie otrzymały zamówionych i opłaconych towarów, otrzymają zwrot wpłaconej kwoty lub zamówiony towar. Wszystkie osoby, które nie otrzymały zamówionych towarów, prosimy o napisanie wiadomości e-mail na adres: swieta@e-zapachy.pl, wraz z numerem zamówienia, numerem telefonu klienta, numerem konta do wpłaty lub informacją, że chcą Państwo otrzymać zamówiony towar).

Jeśli złożyli Państwo doniesienie na policję lub do prokuratury, również prosimy o taką informację. Działanie firmy nie było w żaden sposób celowe i nie miało na celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wszystkie sprawy chcemy zakończyć polubownie i rozumiemy, ile Państwa nerwów musi kosztować cała sytuacja. Od dnia 19.01.2009 kontakt z firmą będzie możliwy w godzinach 10 - 18, od poniedziałku do soboty".

Czy firma okaże się uczciwa, przekonamy się w tym tygodniu. Robiąc zakupy w Internecie, sprawdźmy najpierw, czy firma ma jakąś historię i poczytajmy opinie klientów, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (55)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-16 13:07:00

[quote="Gosc"]Mała prośba ;p jest taki konkurs walentynkowy organizowany przez Milkę, w którym walczy się o miejsce na tablicy przystankowej ;p Trzeba było napisać walentynkę, wybrac przystanek no i teraz zbiera się głosy ;) I stąd właśnie moja prośba ;) Rozumiecie chyba, że bardzo mi zależy na tym, żeby sprawić radość mojemu mężczyźnie ;) Tak więc jeżeli ktoś z Was ma chwilkę, to bardzo bym prosiła na zagłosowanie na mnie [url=http://w****.i****.pl/vE116C" ?][/quote] ghghghg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 17:23:00

Oszust siniarski z w-szawki znowu w akcji !!! Strzeżcie sie ludziska !!! strzeżcie !!! Pozdrawiam Dada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-18 09:24:00

Maćcie problem wywszysty dałny wiecie ile jest wogule 2-2= hahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-04 21:05:00

a ceny to chyba z kosmosu wyrabali

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-20 15:02:00

[quote="Gosc"]nie dostali perfumu i odrazu na policje albo prokuratura,sorry ale oni maja wazniejsze sparawy niz wasze perfumiki za "kilka" zlotych :][/quote] Ty chyba masz coś z głową....policz sobie od sierpnia do dzisiejszego dnia po te "kilka złotych" (niektóre zamówienia były na sume 400zł) i ludzie mają spokojnie patrzeć jak taki obibok nabija ich w butelke i robi z nich idiotów. Takich ludzi trzeba karać. Jakby kazdy główkował tak jak TY byłoby pełno przestępców, którzy żyliby z innych. Kazdy pracował na te kilka złotych i ludzie powinni się domagać zwrotu kasy.... i tak niektórzy zbyt długo czekali ze zgłoszeniem TEGO OSZUSTA na Policje. Za kraty z nim....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-24 22:17:00

[quote="Gosc"]To może ja napiszę też o sklepie bucikowo.pl. Sytuacja jest podobna w większości przypadków-czyli buty nie przychodzą, pieniądze nie są zwracane, tak jak na początku obiecują, a potem już w ogóle nie ma żadnego kontaktu. Dziewczyny, uważajcie. Zdecydowanie bardziej polecam allegro i deezee:)[/quote] Hmm tak ale ja zamówiła buciki z Bucikowo.pl dostałem je fajt troszkę dłużnej ale są śliczne i polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-06 15:00:00

[quote="Gosc"][quote][b]Żania1989[/b] ejjjj :/ piszcie na temat a nie jak jakies gowniane małolaty klucicie sie o pisownie ;| to jest chore :|[/quote] Żałosna jesteś sama jestes zalosna, ona pisze prawde [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-24 01:16:00

[quote="Żania1989"]ejjjj :/ piszcie na temat a nie jak jakies gowniane małolaty klucicie sie o pisownie ;| to jest chore :|[/quote] Żałosna jesteś

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-22 21:40:00

nie dostali perfumu i odrazu na policje albo prokuratura,sorry ale oni maja wazniejsze sparawy niz wasze perfumiki za "kilka" zlotych :]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-22 21:40:00

nie dostali perfumu i odrazu na policje albo prokuratura,sorry ale oni maja wazniejsze sparawy niz wasze perfumiki za "kilka" zlotych :]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz