TOKSYCZNE PERFUMY (Ładnie pachną, ale są groźne dla zdrowia)

04 Sierpnia 2011

Perfumy to mieszanka rozmaitych związków chemicznych. Wywołują zawroty głowy, powodują wysypki oraz mogą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie ciężarnych kobiet.

perfumy

Nie jest tajemnicą, że niemal każdy kosmetyk stojący na półce w drogerii to mieszanka aktywnych składników - sztucznych aromatów, barwników i parabenów.  Wprawdzie ostatnio koncerny kosmetyczne masowo wprowadzają do swojej oferty tzw. linie ekologiczne (znacznie droższe od tych tradycyjnych), ale i tak większość kupowanych przez nas preparatów upiększających to prawdziwe chemiczne bomby.

Na czele listy produktów zawierających najwięcej substancji podejrzanego pochodzenia znajdują się perfumy.  Nie ma znaczenia, czy zapach jest sygnowany logiem znanego domu mody, czy pochodzi od producenta no name – lekarze alarmują, że niebezpieczne związki mogą czaić się wszędzie!

Z badań amerykańskiej organizacji Campaign for Safe Cosmetics jasno wynika, że szkodliwe składniki rozregulowują gospodarkę hormonalną organizmu oraz zakłócają prawidłową pracę tarczycy. Oprócz tego, mogą one stać się przyczyną dokuczliwych nudności, wymiotów, duszności i wysypek skórnych, a w przypadku długotrwałego użycia substancje zapachowe i aromaty zawarte w luksusowych perfumach mają działanie rakotwórcze. Dodatkowo, toksyny pochodzące z perfum mogą powodować męską bezpłodność, negatywnie wpływając na jakość nasienia.

Jak to możliwe, że tak szkodliwe substancje legalnie lądują we flakonach znakowanych przez wielkich gigantów kosmetycznych? Producenci wód toaletowych nie mają obowiązku odtajniania całej receptury zapachu i podawania dokładnego składu mieszanki na opakowaniu, gdyż chroni ich prawo autorskie.

W efekcie, do buteleczek z ekskluzywnymi zapachami trafiają substancje zagrażające naszemu zdrowiu. Dla przykładu, w składzie American Eagle Seventy Seven wykryto aż 24 toksyczne związki, a w Giorgio Armani Aqua di Gio – 19. Z kolei Halle by Halle Berry, Quicksilver i J.Lo Glow zawierają po 7 niebezpiecznych substancji i niewiele mniej podejrzanych składników znajduje się w Curious od Britney Spears czy Hannah Montana od Miley Cyrus.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-24 12:21:20

cuba braun-trucizna najwyższej klasy!!!!Okropieństwo!!!tandeta można się zatruć na śmierć!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-30 13:52:19

These pieces really set a standard in the idnsutry.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-11 21:10:11

ten obrazek jest okrpny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-05 11:42:10

Mój organizm sam się broni przed tego typu substancjami, a mianowicie reaguje silnym bólem głowy, odruchem wymiotnym itp. W efekcie czego używam perfum tylko okazjonalnie i sporadycznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-04 09:54:13

dobrze wiedzieć takie rzeczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-04 09:28:47

bez przesady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-04 01:30:34

...............................................................................................AHA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1