KOREK czy ATOMIZER? Jakie zamknięcie flakonu wybrać?

12 Maja 2011

Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!

flakon perfum

Perfumy zamykane są zazwyczaj w unikalnych, przyciągających uwagę flakonach. Jednak piękny wygląd buteleczki to nie wszystko. Kupując w sklepie perfumy, mamy do wyboru różne ich zamknięcia. Jedne zakończone są atomizerem, a inne zatykane korkiem. Wybór określonej formy zakończenia to bardzo istotna kwestia. Od tego zależy przecież trwałość i intensywność naszych perfum oraz komfortowy sposób aplikacji.

Flakony zamykane na korek

Perfumy zatykane korkiem stanowią pewien rodzaj kosmetyku kultowego. Znane z dawnych filmów, przywodzą na myśl seksowne aktorki, które w ponętny sposób nakładały sobie na szyję perfumy przy pomocy pięknego kryształowego korka. Takie zamknięcie kojarzy się bardzo kobieco i teatralnie. Jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę codzienną aplikację perfum, rozwiązanie to nie jest już takie idealne.

Używanie flakonu zamykanego korkiem często bywa bardzo kłopotliwe. Przede wszystkim takie zakończenie nie zapewni nam trwałości i świeżości zapachu na długie miesiące. Nakładanie perfum korkiem lub bezpośrednio z szyjki flakonu powoduje bowiem dostawanie się potu i łoju pokrywających skórę do wnętrza flakonu. Ludzkie wydzieliny w kontakcie z perfumami zmieniają ich dotychczasowy zapach. Perfumy zaczynają również szybciej się psuć.

Dużo problemów może przysporzyć również aplikacja takich perfum bezpośrednio na skórę. Gdy nakładamy zapach na nadgarstki i rozcierany go na skórze, podgrzewamy tym samym olejki zapachowe, przez co szybciej tracą one swoje właściwości. Kolejną wadą korków jest możliwa ich nieszczelność, która powoduje, że substancje zawarte w perfumach szybciej się ulatniają i zapach tym samym traci swoją trwałość.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 14:13:37

dAmNib jtklfbmxpzic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 16:05:23

pLoicL ykmckmztllwu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 03:08:05

Articles like these put the csonumer in the driver seat-very important.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-12 19:46:04

kupilam niedawno alien'a i co mnie zdziwilo te perfumy wogole nie maja nakretki, martwie sie ze mi wywietrzeja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-12 16:49:36

ja tam zawsze wybieram perfumy z atomizerem, są bardzo praktyczne w użyciu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1