Jak dobrać perfumy do rodzaju skóry?

29 Lipca 2010

Od tego, jaką masz skórę (suchą czy tłustą) zależy nie tylko dobór kosmetyków pielęgnacyjnych, ale i zapachu. Dowiedz się więcej!

Jak dobrać perfumy do rodzaju skóry?

Rodzaj i właściwości stosowanej wody zapachowej powinny zależeć nie tylko od preferencji Twojego nosa, ale także od rodzaju Twojej skóry. Alkohol i olejki zapachowe inaczej zachowują się na skórze normalnej, inaczej na suchej, a jeszcze inaczej na tłustej.

Wskazówki dla pań o cerze suchej

Kobiety mające suchą skórę powinny unikać perfum o wysokim stężeniu alkoholu – wody perfumowane są w ich przypadku niewskazane. Lepiej i bezpieczniej postawić na delikatne wody toaletowe lub perfumy bezalkoholowe (wiele letnich edycji nie zawiera nawet kropli alkoholu, pytaj o nie w perfumeriach). Aby wzmocnić zapach lekkich perfum warto wspomagać się kosmetykami z tej samej linii, np. mleczkiem do ciała, żelem do kąpieli czy dezodorantem w sprayu. Osobom o skrajnie suchej skórze dermatolodzy polecają stosowanie wyłącznie bezalkoholowych mgiełek do ciała. Zawartość alkoholu w kosmetyku można sprawdzić, szukając skrótu vol. Jeśli na opakowaniu podano 75 vol. oznacza to, że w procesie produkcyjnym dodano alkohol o takim właśnie stężeniu.

Czytaj dalej! Dowiesz się, jak dobrać perfumy dla cery tłustej i normalnej...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-30 23:18:19

"cerze"? czyba skórze.... przeciez perfum nie psikamy na twarz ;0

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 21:54:06

osobiście polecam stary i wszystkim znany zapach- dla każdej kobiety jest odpowiedni i nie ma różnicy między suchą skórą czy tłustą.. polecam = wyciąg z Fju ta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 12:23:16

Hej! Przestańcie z tymi reklamami!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1