Czy manicure tytanowy szkodzi paznokciom? Szukamy prawdy, obalamy mity

Podobno cechuje go ogromna trwałość i jest rewolucyjną metodą zdobienia paznokci. Prawda czy fałsz?
Czy manicure tytanowy szkodzi paznokciom? Szukamy prawdy, obalamy mity
Fot. iStock
15.12.2016

Manicure tytanowy zrewolucjonizował polski rynek kosmetyczny. Cechuje go ogromna trwałość oraz to, że nie niszczy płytki paznokcia, a ją odżywia. Czy kobiety wreszcie znalazły sposób na zdrowy i tytanowej trwałości manicure? Fakty i mity na jego temat bierzemy pod lupę wspólnie z Joanną Golec, ekspertką marki V&K Cosmetic, jedynego w Polsce dystrybutora tytanowych produktów SNS.

Zobacz także: Paznokcie, które budzą wstręt u facetów

Manicure tytanowy aplikuje się bez użycia lampy UV i LED oraz pędzli – PRAWDA

Produkty do manicure tytanowego aplikowane są poprzez nałożenie witaminowej bazy oraz zanurzenie paznokcia w pudrze. Następnie aplikujemy preparat wysuszający, który błyskawicznie go utwardza. Tak przygotowany manicure jest mocny i odporny na uderzenia, a całość utrzymuje się na paznokciach, aż do kilku tygodni. Absolutnie nie używa się w tym celu lamp UV ani LED, co powoduje, że płytka pozostaje zdrowsza, a aplikacja jest dużo szybsza. Efekt, jaki możemy uzyskać to cieńsze i wyprofilowane w bardzo naturalny sposób paznokcie.

Manicure tytanowy odżywia i wzmacnia paznokcie - PRAWDA

Manicure tytanowy polecany jest paniom, które poszukują zdrowej metody stylizacji bez konieczności rezygnacji z trwałości. W pudrach SNS znajduje się sproszkowany minerał - dwutlenek tytanu, składnik stosowany m.in. w produkcji kosmetyków mineralnych. Ponadto w produktach płynnych znajdziemy witaminę E i wapń, a w oliwce do skórek witaminy A,E,B5,D3, które odżywiają i wzmacniają płytkę. Z kolei w pudrach substancje antyseptyczne i dezynfekujące, stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych co pokazuje, że produkty są bezpieczne i możemy je bezpośrednio nakładać na paznokcie oraz mogą mieć kontakt ze skórą. Pudry SNS są organiczne i nie są testowane na zwierzętach.

tytanowy mani

Fot. mat. prasowe

Manicure tytanowy usuwa się tylko przy pomocy acetonu – FAŁSZ

Stylistki mogą wykonać korektę paznokci za pomocą frezarki, która polega na ściągnięciu koloru lub french manicure do warstwy budującej i aplikacji nowych warstw. Drugą metodą jest ściągnięcie za pomocą acetonu, ale z dodatkiem odżywczej, witaminowej oliwki. Miseczkę z acetonem i oliwką ogrzewa się w ciepłej wodzie, dzięki czemu usunięcie produktu trwa dosłownie pięć minut, a oliwka w tym czasie odżywia płytkę i dodatkowo nawilża skórki.

tytanowy mani

Fot. mat. prasowe

Manicure tytanowy wykonują wyłącznie certyfikowane kosmetyczki – PRAWDA

Produkty SNS są dedykowane wyłącznie do użytku profesjonalnego – wynika to z niełatwego sposobu aplikacji, który wymaga odbycia szkolenia. Tylko kosmetyczka posiadająca certyfikat SNS Polska może wykonywać manicure tytanowy. W innym przypadku, jeżeli pracuje bez przeszkolenia, klientka narażona jest na niewłaściwe wykonaną usługę. Dlatego decydując się na taki manicure, należy po pierwsze sprawdzić salon, a po drugie produkty, na jakich pracuje kosmetyczka.
Produkty tytanopodobne mogą zawierać w swoim składzie substancje typowe dla stylizacji akrylowej, co powoduje zupełnie inny efekt końcowy na paznokciach.

tytanowy mani

Fot. iStock

Manicure tytanowy uniemożliwia przedłużanie paznokci i zdobienia – FAŁSZ

W 2017 roku w manicure postawimy na naturalność, trwałość i zdrowie – wszystkie te cechy łączą w sobie coraz popularniejsze tytany. Aplikując manicure tytanowy możemy z powodzeniem przedłużać paznokcie na szablonie bez użycia lampy UV/LED, a przedłużenie wygląda bardzo naturalnie. Paznokcie można ozdabiać m.in. za pomocą farbek oraz zatapiania różnego rodzaju ozdób. Wykorzystując pudry możemy uzyskać popularny efekt ombre czy sweterek.

 

tytanowy mani

Fot. iStock

Manicure tytanowy polecany jest paniom z „trudną” i zniszczoną płytką paznokcia – PRAWDA

Manicure tytanowy jest przede wszystkim polecany osobom o płytce paznokcia, na której żadna metoda stylizacji nie przynosi trwałego efektu. Odżywia paznokcie i utrzymuje się do czterech tygodni bez odprysków i zarysowań. Ponadto polecany jest paniom, którym zależy na naturalnym efekcie i poszukują zdrowej metody stylizacji bez konieczności rezygnacji z trwałości, jaką daje nam np. akryl i inne metody z zastosowaniem lamp.

Materiały prasowe

Zobacz także: Nie lubisz malować paznokci? TA metoda stylizacji jest dla Ciebie!

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 09.02.2019 11:12
dwutlenek tytanu jest rakotwórczy. DYSTRYBUTOR! produktu ma być OBIEKTYWNY??? Litości....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 17:33
u mnie to samo! nigdy więcej....
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.12.2018 06:19
Manicure tytanowy to jedna wielka porażka !!!! Powłoka tytanowa usuwana jest frezarką i acetonem co sprawia, że płytka jest pokryta licznymi bruzdami a po zaprzestaniu nakładania tytanu płytka jest cieniutka jak bibułka !!!! Absolutnie NIE POLECAM !!!! Paznokcie mam zniszczone jak nigdy dobtąd a dodam, że korzystałam z profesjonalnego salonu;(
odpowiedz
Hania89 (Ocena: 5) 15.12.2016 23:13
Byłam ciągle zwolennikiem hybryd, ale odkąd dowiedziałam się, ze niestety wpływ promieni UV i Led moze spodowdowac raka skory stwierdzilam ze muszę znalezc nowy sposob na paznokcie, no i w koncu znalazlam, tytany robię od września tego roku, ale jestem mega zadowolona i nie są grube jak np przy żelu. i faktycznie płytka jest wzmocniona i twarda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2016 06:57
Tytanowe paznokcie są świetne!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie