Zanim zostaniesz wegetarianką

01 Listopada 2010

Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim wyeliminujesz ze swojego jadłospisu mięso.

Zanim zostaniesz wegetarianką

O wegetarianizmie mówi się, że to sposób na długowieczność. Jego zwolennicy są w stanie wymienić długą listę zalet wegetarianizmu. Przede wszystkim w ich diecie mięso zastępowane jest zdrowszymi produktami – warzywami, owocami, serami. Aby przekonać się, jak świetnie wpływa na nasz organizm dieta wegetariańska, wystarczy wspomnieć, że w XIX wieku Rudol Virchow, uczony z Niemiec udowodnił, że tuż po zjedzeniu mięsa gwałtownie wzrasta liczba białych ciałek we krwi (co fachowo nazywa się leukocytozą). A wzrost liczby leukocytów to nic innego jak obronna reakcja organizmu przed potencjalnym zagrożeniem.

Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że z mięsa powinniśmy zrezygnować dla zdrowia. Wiedzieli o tym m.in. Platon, Pitagoras, Owidiusz, Sokrates, Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Thomas Edison, Karol Darwin, Albert Einstein, a obecnie wiedzą o tym również Whitney Houston, Gwyneth Paltrow, Tina Turner, Dustin Hoffman, Steven Seagal, Bryan Adams, Bono (U2), Moby, Brad Pitt, Pamela Anderson. I jeszcze jeden argument: wegetarianinem – podobno – był również sam Jezus Chrystus.

Jeśli również ty rozważasz rewolucyjną zmianę diety i wykreślenie mięsa ze swojego menu, sprawdź, czy podejmujesz słuszną decyzję. Bo wegetarianizm nie jest dla każdego, a niektórym może bardzo zaszkodzić.

Dla kogo wegetarianizm?

Dramaturg i prozaik George Bernard Shaw mawiał: „Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół”. W tym prostym zdaniu zawiera się wiele mądrości i przykazań dla osób, które pragną przejść na wegetarianizm. Dieta bezmięsna jest odpowiednia dla osób, którym mięso nie jest niezbędne do życia. Wystarczy wspomnieć, że obecnie na świecie jest aż trzy razy więcej zwierząt hodowlanych niż ludzi! Zatem przejście na wegetarianizm ze względów etycznych i humanitarnych ma pełne uzasadnienie. Pokarmem, którym faszeruje się bydło można wykarmić wielu ludzi. Jednak należy przede wszystkim podkreślić, że wegetarianizm jest stworzony dla osób, którym bliskie są zasady zdrowego odżywania i które chcą przez długi czas zachować doskonałą kondycję ciała oraz umysłu. Mięso zalegające w jelitach prowadzi do rozwoju bakterii, trując nas tym samym „od środka” – sprawdź, jak powoli zabija twój organizm!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (141)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-28 10:56:04

dawno nie ma nic takiego jak bialko pelno czy niepelnowartosciow.e przestarzale wiadomosci, moi drodzi. wegetarianizm prowadzony z rozsadkiem to droga do dlugiego zycia a najsmiesznijesze jestt o,zee MIESOZERCY od razu probuja sie bronic,sa po prostu wyczuleni na to slowo, albo zaczynaja atakowac. jakby sie czegos bali... czego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 22:12:34

"ja jak bylam małym dzieckiem to jadlam tylko schabowe bo nic innego mi nie smakowało .. , pewne razu zobaczylam w telewizji jak sie zabija zwierzeta na parowki . Od tamtego czasu nie jadlam miesa , obecnie mam 17 lat i jest mi z tym bardzo dobrze ," kochana mialam to samo dokladnie mialam 4 latka jadlam mięso zobaczylam w telewizji jaka jest prawda od tej pory nawet nie dotkne mięsa. mam 16 lat ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-24 13:55:54

Nie mam nic do wegetarian/wegan ale taka dieta rzeczywiście nie jest dla wszystkich. Mam tylko pytanie: krowa, świnia, kura, gęś itp. są hodowane dla mięsa. Jak ludzie przestaną je hodować to wyginą śmiercią naturalną. Wszak to też nie są drapieżniki. Ale takowym posłużą za pożywienie. Są nieprzystosowane do życia na łonie natury.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-23 15:08:08

Tak, chudnie się. z mięśni, a nie tłuszczu, pajace.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-04 12:59:06

pokazujesz tylko jak mało wiesz:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-06 20:58:53

drobiowe mięso... nafaszerowane hormonami chyba najgorsze zmożliwych wbrew pozorom !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-06 19:20:18

ja jak bylam małym dzieckiem to jadlam tylko schabowe bo nic innego mi nie smakowało .. , pewne razu zobaczylam w telewizji jak sie zabija zwierzeta na parowki . Od tamtego czasu nie jadlam miesa , obecnie mam 17 lat i jest mi z tym bardzo dobrze ,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-06 14:58:14

Aha... najlepiej wszyscy powiedzcie że jesteście wegetarianami! JA LUBIĘ MIĘSO I NIC TEGO NIE ZMIENI!!!!!!!!! :PP

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-05 17:48:53

Wegetarianie nie jedzą mięsa i ryb też, gdyż ryby tak jak ludzie mają zkońc\enia nerwowe, czują ból, smutek oraz szczęście, po za tym są żywymi istotami, Szkoda mi ludzi, którzy tego nie rozumieją:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-04 20:18:24

bywam tu rzadko, bo przeważnie nie widzę nic zwracającego mocno moją uwagę, dziś pierwszy raz mnie zaskoczyliście. bardzo pozytywnie. wielki + za powyższy artykuł ! piszcie, proszę, częsciej o sprawach bardziej wartościowych niz moda,plotki,paznokcie itp. ja tez jestem wege, od pół roku. wege w moim przypadku rowniez oznacza wykluczenia miesa i ryb z jadlospisu. uwazam, ze bezpodstawne jest robienia z naszych organizmów cmentarzy dla niewinnych stworzen. gorąco zachecam, do tej postawy. owszem, wydaje się trudna,ale bedziecie zadowoleni z tej decyzji. pozdrawiam wszystkich goraco :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-04 19:49:27

Z Jezusem przegięliście xD kto chociaż odrobine zna ewangelie to nie ma watpliwosci że Jezus jadał mięso

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz