Warzywa, które... POGRUBIAJĄ!

23 Grudnia 2015

Jakie warzywa sprawiają, że czujemy się wzdęte i ociężałe?

warzywa

Warzywa są źródłem wielu witamin i składników odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Istnieje jednak także druga strona medalu. Nie bez powodu niekiedy czujesz się wzdęta po zjedzeniu sałatki lub określonej grupy warzyw. Jak się bowiem okazuje, nawet zdrowa żywność może sprawić, że mamy wzdęcia, nasz żołądek się powiększa, a niekiedy odczuwamy nawet bolesne dolegliwości. Choć nie powinnaś unikać tych warzyw w codziennej diecie, warto ograniczyć ich spożywanie przed ważnym wyjściem czy ciężkim dniem w pracy. 

O czym dokładnie mowa? I jak poradzić sobie ze uczuciem ciężkości, gdy już zjadłaś zieleninę z naszej listy? Jak się okazuje, antidotum znajdziesz w swojej... lodówce!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Dietetyk
(Ocena: 5)
2015-12-23 18:29:43

re: Warzywa, które... POGRUBIAJĄ!

oczy mi krwawią gdy czytam takie brednie. do strawienia rafinozy potrzebny jest błonnik? a może bakterie jelitowe. w ogóle 1 punkt to jakaś porażka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia M.
(Ocena: 5)
2015-12-23 14:48:21

re: Warzywa, które... POGRUBIAJĄ!

Soki to samo zdrowie, nie wiem po co kupowac te zakartonowane, jak za małe pieniądze można mieć sprzęt do wyciskania soków. Ja co prawda dostałam wcześniejszy prezent pod choinkę, ale jestem bardzo zadowolona. Mały koktajler z Gorenje, wrzucam co mm pod ręką i zamiast kawy mam sok. Naprawdę, lepiej postawić na zdrowie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
beata
(Ocena: 5)
2015-12-23 08:20:16

re: Warzywa, które... POGRUBIAJĄ!

Tyle dobrego można zrobić z rodzimymi produktami i ziołami. Nie ma co rzucać sie na drogie wynalazki. Można przy okazji żyć zdrowiej i zrzucic trochę wagi. Sama wiem po sobie bo schudłam już 18 kg od końca zeszłego roku i jem właściwie tylko polskie produkty w normalnych cenach. Trzeba żyć zdrowo ale nie dać sie zwariować i nie wydawać niepotrzebnie masy pieniędzy rujnując sobie zdrowie. Poczytajcie sobie książkę Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii. Tam jest mnóstwo cennych informacji powszechnie nie znanych. Kiedyś stosowałam diety cud i było zaje..e jojo. Teraz jest super i nie robię sobie krzywdy tymi "cudami", a czuje sie po prostu Super! :D Do tego cholesterol i morfologie mam idealne!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1