Przeterminowane kebaby to norma w polskich barach!

07 Czerwca 2009

Śledzie zamiast anchois i przeterminowane o tydzień mięso… Raport Państwowej Inspekcji Handlowej szokuje nieapetycznymi danymi – aż 85% barów szybkiej obsługi oszukuje swoich klientów, a duża część z nich serwuje nieświeże mięso!

Przeterminowane kebaby to norma w polskich barach!

Raport Państwowej Inspekcji Handlowej, która przeprowadziła ostatnio kontrole barów szybkiej obsługi, szokuje nieapetycznymi danymi. Wynika z niego, że aż 85% z nich oszukuje swoich klientów, serwując nieświeże posiłki albo zaniżając porcje.

Do tych faktów dotarli reporterzy RMF FM, którzy alarmują, że w polskich fastfoodach normą stało się zamienianie droższych składników na tańsze, np. bekonu na wędzonkę albo anchois na śledzie. Inspektorzy natrafili nawet na pizzę, w której żaden element nie zgadzał się z tymi podanymi w menu albo fasolkę po bretońsku, gdzie mięso stanowiło jedynie 7% całościowego składu.

Niestety, jeszcze większą plagą jest sprzedawanie dań przyrządzonych ze starych produktów. W jednym z kontrolowanych barów przywiezione właśnie, teoretycznie świeże mięso na kebaby, okazało się przeterminowane o tydzień! A nie wiadomo, ile dni po terminie przydatności do spożycia byłoby sprzedawane, gdyby nie szybka reakcja kontrolerów.

Być może szansą na ukrócenie tego typu procederów byłaby większa czujność klientów. Każdy z nas może zgłosić się do najbliższego oddziału Inspekcji Handlowej i zlecić przeprowadzenie kontroli w barze, który naszym zdaniem nie spełnia podstawowych wymogów. Gdyby nasze podejrzenia zostały potwierdzone specjalistycznymi badaniami, właściciel lokalu musiałby zmienić swoje nieuczciwe przyzwyczajenia…

Natasza Lasky

Zobacz także:

Picie coli może zabić!

Spożywanie codziennie dużych ilości najpopularniejszego napoju na świecie może obniżyć ilość potasu w organizmie i zagrozić naszemu życiu.

Spleśniałe hamburgery w Mc Donald’s!

Restauracje szybkiej obsługi oszczędzają, na czym mogą, niestety, kosztem zdrowia swoich klientów. Byli pracownicy lubelskiej restauracji przerwali wreszcie zmowę milczenia i odsłonili szokującą prawdę!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (232)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-22 06:50:35

Fuj. i pomyśleć, że niedawno kebaba jadłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-20 15:33:00

A u nas kebab jest bardzo dobry. Świeżutki, przygotowywany przy ludziach. Jadłam go chyba z 20 razy i nic mi nigdy nie było.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-15 13:12:00

BULLLLLLLLSHIIIIIIIITTTTT!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-14 07:14:00

a ja wiem, że to niezdrowe, ale mam wrażenie, że się uzależniłam. jak nie zjem min dwa razy w tygodniu to jakoś funkcjonować nie mogę. zawsze byłam bardzo szczupła, a teraz kg się zbiera... rzeczywiście niezdrowe, ale co zrobić... silna wola i tyle...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-12 21:44:00

[quote="Gosc"][quote][b]Xx_TaLa_xX[/b] Fisia87 2009-06-08 15:33 Gosc Sa hamburgery a mcdonaldzie cos ja chessburger ale bez sera xD Gosc Gosc ja w magdonaldzie w rzeszowie jem chamburgera zagladam do srodka a tam co... wielgachna ćma mój mąz odruchowo patrzy do swojego i co... pajączek ten taki wodny z długasnymi nogami. Podszedł do kelnerki i mówi no kochaniousia to jeszcze raz to samo ale bez stawonogów i owadów bo tego w zestawie nie było nagle zrobiła sie cisza i prawie wszyscy prysneli z lokalu:) Gosc ja w magdonaldzie w rzeszowie jem chamburgera zagladam do srodka a tam co... wielgachna ćma mój mąz odruchowo patrzy do swojego i co... pajączek ten taki wodny z długasnymi nogami. Podszedł do kelnerki i mówi no kochaniousia to jeszcze raz to samo ale bez stawonogów i owadów bo tego w zestawie nie było nagle zrobiła sie cisza i prawie wszyscy prysneli z lokalu:) jadlas "chamburgera" w "magdonaldzie"? wzruszajace, doprawdy. a jeszcze bardziej te stawonogi i owady, z dlugasnymi nogami ;]] <hahaha> Ma wyobraźnie dziewczyna hahaha!!! ,,chamburgera,, w ,,magdonaldzie,, !!!!! Dobre Bez komentarza(?)[/quote] łohoho znalazły się wielkie anglistki czy tam polonistki :P moze dziewczyna sobie spolszczyła żeby paru matołów wiedziało o co chodzi :P pffff czytajcie o co chodzi ku rwa a nie czepiajcie się pisowni [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 23:24:00

To jest po prostu skandal jak tak mozna..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 20:10:00

[quote="Gosc"][quote][b]Xx_TaLa_xX[/b] Fisia87 2009-06-08 15:33 Gosc Gosc Gosc ja w magdonaldzie w rzeszowie jem chamburgera zagladam do srodka a tam co... wielgachna ćma mój mąz odruchowo patrzy do swojego i co... pajączek ten taki wodny z długasnymi nogami. Podszedł do kelnerki i mówi no kochaniousia to jeszcze raz to samo ale bez stawonogów i owadów bo tego w zestawie nie było nagle zrobiła sie cisza i prawie wszyscy prysneli z lokalu hahahahaha ale mi humor poprawiłaś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 18:23:00

blee <żygiiiii >

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 12:28:00

Pobierz grę THE SIMS 3 na swój komputer! Dostępna tutaj: http://chomikuj.pl/sliski4/!+THE+SIMS+3+ju*c5*bc+jest+! W miejsce gwiazdek wpisz: CHOMIKUJ lub pousuwaj spacje: http://cho mi kuj.pl/sliski4/!+THE+SIMS+3+ju*c5*bc+jest+! Ja z tej strony filmy ściągam w 30-45minut a grę THE SIMS3 pobrałam w 1 noc!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 22:52:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Niedaleko od miejsca, w którym mieszkam jest właśnie taki bar z fast-foodami i ostatnio, gdy przyszła kontrola okazało się, że sos do kebabów zawierał.. spermę.. :| Obrzydlistwo! Jak można zrobić coś takiego?! Od tego czasu omijam takie bary szerokim łukiem, a zwłaszcza ten..[/quote] niezle ^^ chciałabym zobaczyc mine tych osob ktore się dowiedział że wpierdzielały czyjąś spermę hahaha xD obleska..[/quote] mmm ja to bym sobie zjadła kebaba... ale bez spermy :D[/quote] bo czesto mieso pochodzi z knurów[/quote] z knurowa? :D ja tam mieszkam ^^[/quote] omg.. teraz wiem dlcazego ten kebab był taki słony ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz