Głupie pytania, które słyszą wegetarianki oraz weganki. Zadajesz je?

12 Marca 2017

Na każdym kroku brakuje ludzkiego zrozumienia...

wege

Już od kilku lat trwa moda na zdrowe odżywianie. Dzięki temu więcej osób zaczęło interesować się składem kupowanych produktów żywnościowych i zaczęło przygotowywać pożywne posiłki. To także wielka chwila dla wegetarianek oraz weganek, które nie mogą narzekać na coraz bardziej powiększającą się ilość knajp serwujących jedzenie przeznaczone specjalnie dla nich.

Jak w każdym przypadku, nie brakuje też osób sprzeciwiających się modzie na zdrowe odżywianie, którzy pukają się wymownie w czoło i dostrzegają w zdrowotnym trendzie sporą przesadę. Doskonale odzwierciedla to ostatni incydent z Anną Lewandowską, która przygotowała nietypowe pączki. Chociaż zastrzegła, że skusi się też na normalnego, w Internecie zawrzało. Niektóre osoby nie starają się zrozumieć, że zdrowy styl życia to pasja i nikt im niczego nie narzuca. Jeżeli w towarzystwie kobieta mówi, że nie je mięsa albo jest wegetarianką nadal spotyka się to z oburzeniem albo drwiącymi uśmieszkami. Nie biorą pod uwagę poglądów tej osoby ani opcji, że być może chodzi o kwestie zdrowotne.

Wegetarianki i weganki mają dość tłumaczenia się innym ze swoich wyborów i odpowiadania na „bezsensowne pytania”. Na podstawie forów internetowych stworzyłyśmy listę tych, które je najbardziej drażnią. Zgadzacie się, że mogą wyprowadzić z równowagi?

Zobacz także: Czy gruba dziewczyna zawsze będzie gruba?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Joanna11
(Ocena: 5)
2017-07-21 11:00:19

Najgłupsza rzecz o jaką mnie pytają to jak żyję bez miesa? A no żyję. I to założenie, że jak nie jesz mięsa to już na pewno nic nie jesz i się nie odżywiasz bo skąd wziąć witaminy które są w miesie nie jedząc go? Chryste.. A no da się. Wystarczy wiedzieć czym to zastąpić, a jak nie umie się korzysać z naturalnych produktów to zawsze można zamówic np w ekopiramidzie białko konpne i po sprawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
easyA
(Ocena: 5)
2017-06-25 18:31:09

widzę że nasi tu byli: pzdr. dla wegetarianek z całego świata! swoją drogą ja dosyć często korzystam z cateringu dietetycznego ,,zdrowemenu" znają się na rzeczy, i dowożą na terenie stolicy szybko i tanio :)b

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-13 16:13:34

Jestem wegetarianką ponad rok, a mój tata zawsze jak widzi jak coś jem, musi powiedzieć '' naprawdę smakuje ci ta trawa? ", zawsze. Nawet jeżeli mój talerz wygląda dużo zdrowiej i pożywniej od jego. A pytanie '' to co Ty jesz? '' słyszę zawsze jak ktoś się dowiaduję ze nie jem mięsa. Można przywyknąć :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 15:16:12

A teraz dla odmiany, poproszę temat o tym jakie głupie pytania, zadają wegetarianie/weganie ludziom jedzącym mięso, bo też trochę tego będzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 15:39:11

jem mięso, znam wielu wegan i wegetarian i nigdy nie słyszałam z ich strony żadnego głupiego pytania na temat mojej diety

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 11:32:44

Usłyszałam w sumie 7 z wymienionych pytań. Nie zaglądam do talerza innych dlatego też nie lubię kiedy inni wypytują mnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anapolis
(Ocena: 5)
2017-03-12 09:13:50

Nie zgodzę się. Niektórzy nie jedzą mięsa bo jest to modne. I nawet nie wiedzą, czemu poza tym to robią. Kto jest za ochroną zwierząt, temu szacun. Reszta pytań rzeczywiście denna. Akurat warzywa i rośliny strączkowe są tańsze (w większości) niż mięso. Sama kiedyś nie jadłam mięsa, ale dlatego, ze nagle przestało mi smakować. Wiem z autopsji, że potrawy nie mięsne są smaczne i sycące, ale nie zawsze wartościowe. Można przecież jeść np. same placki ziemniaczane i to nie będzie miało już nic wspólnego ze zdrowiem. Zbilansowana dieta jest najważniejsza i nie musi zawierać mięsa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 08:06:30

Glupie pytania teraz widze ze wegetarianie maja bardziej urozmaicone posilki niz miesozercy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 02:00:10

Nie, nie zadaję ich bo mam w nosie co jedzą inni. O ile nie wtrącają się w moją dietę, o tyle ja nie wtrącam się w ich. A te pytania może zadawać ktoś kto ma na co dzień styczność z wegetarianami/weganami którzy próbują wszystkich nawracać. Ja na szczęście w swoim otoczeniu nie mam takich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-12 10:36:53

Bzdura, nie trzeba starać się nawracainnych żeby słyszeć takie pytani. Chyba każdy kto nie je mięsa się z nimi zmaga

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1