Grzaniec & HERBATKA Z PRĄDEM: Jak (tak naprawdę) działają zimowe napoje z alkoholem?

30 Grudnia 2012

Herbatki z prądem, którymi delektujemy się zimą mogą być bardzo zdradliwe.

grzaniec

Gorące, aromatyczne piwo, ciepłe, czerwone wino, herbatka z dodatkiem rumu… Nie ma nic przyjemniejszego niż wypicie szklaneczki rozgrzewającego trunku w mroźny, zimowy wieczór.

Delektując się pysznym grzańcem wychodzimy z założenia, że nic nie działa lepiej na nasze zdrowie. Niektórzy piją ciepłe napoje wyskokowe wręcz zapobiegawczo, uważając, że jeżeli od czasu do czasu nie zaserwują sobie herbatki z prądem to z pewnością dopadnie ich przeziębienie. Wiele osób docenia również antydepresyjna moc gorących alkoholi.

W dobroczynne działanie grzańców można wierzyć lub nie, pewne jest jednak, że napoje te jak żadne inne mogą zwieźć nas na manowce. Gorące alkohole szybko uderzają do głowy. Nagle robi nam się cieplutko i przyjemnie. Przestają nam być straszne nawet najniższe temperatury. A stąd już tylko krok do katastrofy.

Rozgrzani wychodzimy na dwór, gotowi cały dzień szaleć na śniegu. Taka chwila zapomnienia zwykle kończy się mocnym przeziębieniem i przymusowym leżeniem w łóżku. Dopiero wtedy przychodzi opamiętanie i świadomość, że tak łatwo można było uniknąć choroby, wypijając zamiast gorącego alkoholu, równie pyszną i aromatyczna herbatkę z miodem i cytryną.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-09 18:51:31

re: Grzaniec & HERBATKA Z PRĄDEM: Jak (tak naprawdę) działają zimowe napoje z alkoholem?

Uwielbiam grzańca zimą ^^ bałam się czy mogę pić alkohol przez to ze akurat się odchudzam, bo wiadomo i procenty i kalorie... ale nie kolidowało to z acetomale, spokojnie brałam 3 miesiące i schudłam tyle ile chciałam. więc spokojnie i zdrowo można brać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
(Ocena: 5)
2012-12-30 12:54:10

uwielbiam grzańca galicyjskiego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-30 11:19:27

bzdura! ja się od dawna leczę herbatką z prądem (np. herbata+cytryna+żórawinówka) i mam szybszy, lepszy efekt niż bym się faszerowała tymi świństwami z apteki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-30 13:28:41

Ok, ale w artykule jest mowa nie o LECZENIU napojami z rozgrzanym alkoholem (kiedy raczej leży się w domu), tylko o wychodzeniu na mróz po uprzednim rozgrzaniu organizmu takim napojem. Czytanie ze zrozumieniem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1