29-letnia Brytyjka uzależniła się od energetyków. Wypija... 30 puszek dziennie!

23 Marca 2018

Kobieta w końcu zrozumiała, że potrzebuje pomocy.

Emma Forrest

Energetyki są bardzo popularne jako środek pobudzający, zwłaszcza wśród studentów. Ale nie tylko oni kupują te produkty. Mają one swoich zwolenników wśród osób w różnych grupach wiekowych. Okazuje się, że niektórym mogą zasmakować tak bardzo, że popadają w uzależnienie. Niedawno zrobiło się głośno o kobiecie, która wypija 30 puszek energetyków dziennie. To 29-letnia Emma Forrest. Brytyjka je tylko jeden posiłek dziennie. Poza tym wystarczają jej energetyki. Kobieta popadła w uzależnienie 3,5 roku temu.

Początki uzależnienia były całkiem niewinne, jak to zwykle bywa. Emma piła 3 puszki energetyków, po jakimś czasie zwiększyła tę liczbę do 6., aż wreszcie nadszedł dzień, gdy na raz pochłonęła ich 20. To był przełomowy dzień w procesie uzależnienia. Do energetyków Emma dołączała także inne napoje gazowane. Wkrótce te produkty zaczęły dominować w jej jadłospisie. Kobieta jednak w końcu zrozumiała, że potrzebuje pomocy.

„Nie jem śniadania. Jedyny mój posiłek to ten około 15.00. Dzień temu zjadłam bagietkę i tyle. Ale nie czuję się głodna. Słodkie napoje rekompensują mi wszystko. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że wstaję rano i piję świeży sok owocowy. Naprawdę. Ale wiem, że to uzależnienie mnie wykończy, dlatego zgłosiłam się po pomoc” – czytamy jej wypowiedź na portalu kobieta.wp.pl.

Picie energetyków może dokonać spustoszenia w organizmie. Po pierwsze podnosi poziom cukru, więc przyczynia się do powstania cukrzycy typu 2, ma również wpływ na ciśnienie krwi oraz rytm serca. Rezygnując z normalnych posiłków, pozbawiamy się witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla zdrowia. Ryzykujemy też pogorszenie stanu uzębienia oraz narażamy się na problemy ze snem. Jak bowiem wiadomo, energetyki zawierają kofeinę. Kolejnym negatywnym skutkiem picia takiej ilości napojów mogą być choroby nerwowe.

W reklamach słyszymy wyłącznie o pozytywnych aspektach działania narkotyków. Mają one pobudzać, likwidować zmęczenie, a nawet poprawiać sprawność seksualną. Niestety tych negatywnych jest znacznie więcej. Jeżeli wypijemy energetyk raz na jakiś czas, nic się nie stanie, ale warto pamiętać o tym, że ten produkt może uzależnić. Tak jak uzależnił Emmę.

Zobacz także: Wiemy, z czego zrobiona jest Nutella

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Rafatus
(Ocena: 5)
2018-03-24 14:42:28

Zakładając, że standardowa puszka energola ma 250ml * 30 sztuk dziennie to daje 7.5 litra. No chyba coś się komuś pomyliło, bo takiej ilości to nawet wody mineralnej w ciągu dnia nie da się wypić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Co?????????
(Ocena: 5)
2018-03-23 18:38:16

Jakim cudem ona jeszcze żyje?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-23 12:30:04

nie wiem, jak od tego można się uzależnić. To ma okropny smak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-24 09:18:52

Wódka i papierosy też, a uzależnionych cała masa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Emki
(Ocena: 5)
2018-03-24 15:12:50

Może i ma, widać że nigdy nie piles /piłas. W tym przypadku uzaleznienie wpływa na tym że jak wypijesz 250ml Tigera czy las Vegas to jest się tak nakręconym, szybkim, energicznym a jak ktoś osłabiony to szybko od tego uzależnia. Teraz to bym nie mogła ale z 5lat temu sama w ciągu dnia zdolna byłam wypić ponad 2litry. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1