Dieta sokowa. Najszybszy sposób na figurę marzeń?

04 Sierpnia 2017

Jeden sok to jeden zdrowy posiłek. Spróbujesz?

soki shape juice

Plan dnia i potrzeby każdego człowieka różnią się od siebie, ale mimo to jest coś, co łączy nas wszystkich – żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, często podejmujemy niewłaściwe decyzje żywieniowe i nieustannie brakuje nam czasu na zdrowe gotowanie i zdrowe jedzenie. Każdy z nas chciałby przy tym nie chorować i mieć idealną sylwetkę.

Ty również? W takim razie być może dieta sokowa, oparta wyłącznie na świeżych sokach, jest dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy jej się bliżej.

Na początku wyróżnijmy trzy grupy ludzi, w przypadku których ta dieta zda najlepszy egzamin.

Pierwsza grupa to tzw. Uświadomieni FIT – mają dużą wiedzę o zdrowym odżywianiu, żyją zgodnie z zasadami bycia FIT, gotują używając zdrowych produktów, unikają fast foodów, uprawiają sport, pozbyli się złych nawyków żywieniowych, są zorientowani w światowych trendach dotyczących zdrowego stylu życia.

Efekty wprowadzenia diety sokowej w ich przypadku będą następujące: uzupełnienie codziennego jadłospisu o dodatkowe wartości odżywcze, mikroelementy i witaminy. Skuteczne oczyszczenie organizmu. Zadbanie o siebie w nowoczesnym stylu, bez wyrzekania się smaku spożywanych produktów.

Do drugiej grupy należą Sporadyczni, żywieniowi grzesznicy – choć są świadomi zasad zdrowego trybu życia, nie odmawiają sobie porannej filiżanki kawy czy kilku kieliszków alkoholu w weekend. Mają problemy z regularnym spożywaniem pięciu posiłków dziennie. Lubią aktywność fizyczną, ale nie zawsze znajdują na nią czas. Potrzebują dodatkowych wskazówek i motywacji do utrzymania zdrowego stylu odżywiania.

Efekty wprowadzenia diety sokowej będą następujące: usystematyzowanie i zbilansowanie codziennego jadłospisu. Uzupełnienie brakujących wartości odżywczych, mikroelementów i witamin. Wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych (zamiana filiżanki kawy na butelkę soku). Zdecydowana poprawa samopoczucia i jakości życia, przyśpieszenie metabolizmu, oczyszczenie i wzmocnienie organizmu.

Trzecia grupa to Zapracowani, pilnie potrzebujący zmiany – prowadzą niezdrowy, siedzący tryb życia. Nie uprawiają sportu, mają problemy ze snem i stołują się w fast foodach. Słodkie przekąski i słodzone napoje to ich chleb powszedni. Ich problemy nie wynikają z niedbałości o własne zdrowie, ale z braku czasu i natłoku pracy zawodowej. Potrzebują natychmiastowego wsparcia diety sokowej.

Wówczas efekty będą takie: natychmiastowa poprawa jakości oraz zwiększenie ilości wartości odżywczych, mikroelementów i witamin dostarczanych do organizmu. Ograniczenie tłuszczów i cukrów, oczyszczenie organizmu, skuteczna poprawa samopoczucia, nastroju i wydajności umysłu.

Jak widać skutki stosowania diety sokowej u każdej z tych grup będą zróżnicowane i sprostają różnym potrzebom.

Masz ochotę spróbować, ale nie wiesz, którą dietę sokową wybrać? My wzięłyśmy pod lupę NATURA COLD PRESS. Są to kompozycje przygotowane przez dietetyków i dobrane w taki sposób, by dostarczyć właściwych wartości odżywczych oraz dodać energii.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Klara
(Ocena: 5)
2017-08-31 14:09:25

to chyba nie jest najlepszy pomysł, żeby tylko na sokach w diecie się opierać, ale faktycznie takie zdrowe koktajle szczególnie w diecie lubię i na king of juice zamawiam je hurtowo, moim absolutnym hitem jest owocowo-warzywny czarny- no rewelacja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karola
(Ocena: 5)
2017-08-20 13:49:21

Diecie sokowej mówię stanowcze nie. Na pewno są osoby, które są w stanie znieść i dostosować się do reguł tej diety ale dla mnie są one po prostu głupotą. Jak najbardziej jestem za tygodniowym detoxem, to fajna sprawa ale dieta nie dziękuję, wolę już zdrowe odżywianie z produktami ekopiramidy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-07 22:05:49

Mi najwięcej w krótkim czasie udało się schudnąć korzystając z tej diety http://dieta-lux.pl/44535

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Joanna11
(Ocena: 5)
2017-08-07 11:11:05

Nie wiem kto normalny jest w stanie przeżyć na diecie składającej się tylko z soków. Z własnego doświadczenia wiem, że grunt to zdrowe i odpowiedzialne żywienie, ale bez przesady. Ja stawiam na naturalne produkty zazwyczaj zapatruje sie z ekopiramidy, wyliczam dzienne zapotrzebowanie kalorii i na podstawie tego układam plan na cały tydzień + ćwiczenia, ok może więcej roboty niż napicie się soku, ale na pewno zdrowiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1