Detoks sokowy - co warto o nim wiedzieć?

25 Września 2015

Zachwyciły się nim celebrytki. Detoks sokowy pomoże ci pozbyć się zatruwających organizm toksyn. Od razu poczujesz się lepiej.

juice detox

Detoks, inaczej oczyszczanie, to sposób na pozbycie się z organizmu toksyn. Zanieczyszczenie środowisko, warzywa i owoce traktowane pestycydami, chemia dodawana do żywności, brudna woda, antybiotyki, kosmetyki – to ich niektóre źródła. Bardzo szkodliwe jest też życie w stresie, palenie papierosów, stosowanie niewłaściwej diety (bogatej w cukry, konserwanty, barwniki itp.).

Z badania TNS OBOP przeprowadzonego w 2006 roku wynika, że aż 40 proc. Polaków nie zdaje sobie sprawy z obecności toksyn w organizmie, a ponad połowa nie dostrzega zagrożenia toksynami w miejscu pracy i nauki. Od 2006 roku więcej, co prawda, zaczęto mówić o zdrowym stylu życia, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z potrzeby regularnego oczyszczania organizmu.

Detoks to nie fanaberia, a konieczność – uważa się, że większość nowotworów rozwija się pod wpływem toksycznych związków obecnych w środowisku. Skutkiem nagromadzenia toksyn jest: obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej, ogólne przemęczenie, problemy skórne, zaburzenia koncentracji, spadek odporności, nieprzyjemny zapach ciała, obniżony nastrój, wzdęcia i zaparcia, wypadanie włosów. Aby pozbyć się tych problemów, warto zainteresować się detoksem sokowym. Teraz, gdy na straganach można znaleźć wiele bogatych w składniki odżywcze warzyw i owoców, jest dobry moment na przeprowadzenie detoksykacji.

Zasady

Zgodnie z nazwą podstawą tego rodzaju detoksu są soki. Kuracja powinna trwać siedem dni. Soki robimy ze świeżych warzyw i owoców. To mogą być owoce i warzywa wszelkiego typu. Pomidory? Jarmuż? Burak? Seler? Kiszonki? Marchew? Awokado? Sprawdzi się wszystko, z czego da się wycisnąć sok – również świeże zioła. Soki wyciskamy w sokowirówce lub wyciskarce. Do tego możemy robić warzywno-owocowe koktajle – wtedy zdrowe składniki wystarczy zmiksować. Ważna uwaga: zaleca się, aby soki owocowe (które zawierają cukry) pić w pierwszej połowie dnia, natomiast później sięgamy po soki z jarzyn.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kama
(Ocena: 5)
2016-06-24 11:40:54

re: Detoks sokowy - co warto o nim wiedzieć?

A gotowe soki, ja przepadam za sokami z Oleofarmu, sama natura. Niestety nie mam czasu żeby chodzić po sklepach i to wszystko kupować, później wyciskac tak azamawiam na stronie i przychodzi do domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gosia
(Ocena: )
2016-07-25 13:34:05

Kama chciałam podziękować bo nie znałam w ogóle tej firmy dzisiaj u nich zamówię mają niesamowicie duży wybór tych soków aż mam problem żeby się decydować na które. Nie znałam formy Oleofarm a tu proszę takie bogactwo i jakie oleje mają rewelacja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kama
(Ocena: 5)
2016-08-12 08:40:37

Proszę Gosiu Soki z Oleofarmu do dla mnei nr 1 na polskim rynku wśród soków i zawsze będę je chętnie polecać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gosia
(Ocena: 5)
2016-09-28 11:52:03

Kama rzeczywiście zamówiłam z Oleofarmu te soki i oleje są przepyszne jestem meeega zachwycona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tofu
(Ocena: 5)
2015-09-29 15:22:25

re: Detoks sokowy - co warto o nim wiedzieć?

Nieeee nie w sokowirówce! One niszczą wszystkie wartości odżywcze! mają tak kosmicznie wysokie obroty że nie ma sensu w ogóle rtakiego soku pić. wyciskarki trzeba używać i to wolnoobrotowej,. Kuvingsa np albo Huroma. ja kupiłam w Terapii Sokami i jeszcze dostałam też diety. No i trzeba pamiętać żeby pić jak najwięcej zielonych soków, nie same owoce bo mająpełno cukru ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-25 09:00:58

re: Detoks sokowy - co warto o nim wiedzieć?

Co za glupoty! A wiecie, ze sa przypadki smierci po takich detoxach? Organizm kazdego czlowieka z reguly jest tak zorganizowany, ze bez problemu oczyszcza sie samoistnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1