Czy picie mleka jest zdrowe?

14 Lutego 2016

Sprawdź, czy warto zastąpić mleko krowie tym zrobionym z migdałów lub ryżu.

picie mleka

Coraz częściej świadomie rezygnujemy z niektórych pokarmów, chociaż nie ma ku temu medycznego uzasadnienia. Glutenu nie jedzą osoby u których nigdy nie stwierdzono celiakii, a od mleka stronią ci, którzy wcale nie mają problemu z nietolerancją laktozy. To wyłącznie nasz wymysł, który jest podyktowany z jednej strony troską o zdrowie, a z drugiej – modą. Coraz częściej nie wierzymy w zapewniania, że mleko jest zdrowe.

Faktem jest, że mleko to bogate źródło wapnia, które wzmacnia nasze kości. Napój ten ma działanie antyoksydacyjne, a zdaniem niektórych naukowców jego regularne picie może opóźnić rozwój chorób nowotworowych. Faktem jest również, że niektóre pokarmy zawierają jeszcze więcej wapnia, mleko może być silnym alergenem, niekiedy wywołuje wzdęcia i biegunkę i jest tłuszczem zwierzęcym, który niezbyt korzystnie wpływa na naszą sylwetkę.

Najważniejsza sprawa to obserwacja reakcji organizmu. Jeśli nie zauważasz negatywnych skutków, nie musisz się zastanawiać, czy owsianka na mleku jest zdrowa, czy może jednak lepiej użyć wody.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama
(Ocena: 5)
2016-05-30 14:11:11

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

Zgadam się mleko krowie w cale nie jest takie zdrowe, ja mojemu dziecku w więszkości daje roślinne które co więcej sama robię. Krowie podaję od święta :P Ja sama muszę stosować np. Lactazę prebi bo mam sptraszne problemy po krowim mleku. Krowie mleko jest dla cieląt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Pracownik
(Ocena: 1)
2016-02-15 21:33:52

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

Mój zawód jest związany z pracą na mleczarniach w całych Niemczech. Ten system produkcji niczym nie odbiega od tego w naszym mleczarniach. Krowy ukierunkowane pod odbiór mleka są jak maszyny. A poza tym każde mleko jest całkowicie pozbawione natury. Na magazynach zalega sterta syntetycznych odpowiedników składników mleka. Bo każde po procesie pasteryzacji jest wyjałowione. A każdy... chce zarobić. Sztuczny wapń będący w mleku odprowadza się szybciej do układu wieńcowego niż kostnego powodując tam blaszkę . (Faceci nawet wysportowani odchodzą na zawały i to wcale cholesterol tego nie robi ) . Powiem wam tylko tyle . Na zakładzie ,którym tutaj pracuję ten sam koncern co produkuję detergenty ,daje prefabrykaty w workach do produkcji przetworów mlecznych....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kamila
(Ocena: 5)
2016-02-15 17:01:37

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

Chodziłam na dietetykę do szkoły policealnej. Nie dlatego, że potrzebowałam tego do pracy. Po prostu chciałam wiedzieć więcej, każdemu to polecam. Okazuje się, że mleko wcale nie jest przymusem - tzn nie trzeba go pić. Wszystko zależy od tego czy ktoś je lubi! Nasz organizm sam da nam znać czy go potrzebuje. Można je zastępować różnymi produktami mlecznymi, niekoniecznie trzeba pić takie z butelki ze sklepu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Małgosia
(Ocena: 5)
2016-02-17 21:53:04

Dobrze wiedzieć, bo ja np mleka wręcz nie znoszę i nie mogę go pić bo się po nim źle czuję. Rozumiem, że ktoś lubi, ale mnie nigdy nie smakowało. A tak z innej beczki, ile kosztuje taki rok w szkole? Ciekawe, może sama bym poszła i się dokształciła, w sumie nawet nie mam w weekendy za bardzo co robić więc mogłoby to być też ciekawe spędzanie wolnego czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-15 13:12:47

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

się także na pułkach ….. Pani redaktor… błagam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-14 14:24:31

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

Mam pełną tolerancję na laktozę, codziennie polski czy owsianka na mleku na ścianie to u mnie rytual od dobrych 15 lat. I mleko musi mieć co najmniej 3,2% bo chudsze to prawie jak woda. Jakos nadwagi nie mam, ale fakt - nie jem zbyt dużo słodyczy i chipsów, staram się ruszać, choć biegam dopiero od 4 miesięcy, a wagę mam te sama od jakichś 10 lat. Nawet jak ta w życiu się odchudzałam to nawyków śniadaniowych nie zmieniałam. Co prawda 10kg gubilam w 6-7 miesięcy, ale przynajmniej efekt jest trwały :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-15 00:22:41

Gdybys mial nietolerancje laktozy nie dałbyś rady pic mleka i jego przetworow!! poniewaz skutki sa okropne: okropny bol brzucha, wzdecia, biegunka, mdlosci i przez nie obrzydzenie do mleka..a kiedys niewyobrazalam sobie snidania bez owsianki i kawy oczywiscie z mlekiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-14 10:22:20

re: Czy picie mleka jest zdrowe?

PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACHPUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACHPUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH PUŁKACH

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1