Wino dla szczupłej sylwetki

25 Sierpnia 2008

Roger Corder, profesor terapeutyki eksperymentalnej, od 25 lat zajmuje się badaniem ludzkiego układu krążenia i poszukiwaniem leków przeciw dolegliwościom związanym z zaburzeniami krążenia. Najnowszym owocem jego pracy jest poradnik "Dieta winna", uznany w zeszłym roku za najlepszą książkę brytyjską w kategorii diet.

Wino dla szczupłej sylwetki

Autor w swoim poradniku odpowiada na pytania, jak być zdrowym i żyć jak najdłużej oraz daje receptę na bycie szczupłym bez dręczenia się drakońskimi dietami.

"Dieta winna" jest rezultatem wieloletnich badań i przedstawia rewolucyjną terapię – zaleca częste picie umiarkowanych ilości czerwonego wina oraz spożywanie owoców, orzechów i czekolady. Dzięki temu dostarczamy organizmowi niezbędne składniki odżywcze zapobiegające chorobom serca, udarom mózgowym, cukrzycy, demencji, a także niektórym nowotworom.

Roger Corder podkreśla w swoim poradniku, jak ważny jest umiar, szczególnie w dietach i wszelkich kwestiach związanych z żywieniem. Zalecając umiarkowane spożycie alkoholu, nie propaguje pijaństwa. Zaznacza jego ujemny wpływ na zdrowie. W końcowych rozdziałach przedstawia kompletny plan żywieniowy, a także propozycję 50 niezwykle łatwych przepisów na zdrowe i smaczne potrawy oraz dwutygodniowy program zdrowego odżywiania.

"Dieta winna" napisana jest w sposób przejrzysty i przystępny. Wszystkie występujące w publikacji trudniejsze terminy zostały wyjaśnione na końcu książki. Ale, co najważniejsze, poradnik pokazuje, że dieta wcale nie musi być katorgą, a wręcz przeciwnie – przyjemnością.

"Dieta winna", Roger Corder, Bellona, 45 zł.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-04 19:35:03

haha czekoloada na odchudzanie....... chce to widzieć:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-31 14:28:00

co do tego wina to sie zgadzam w zupełności. Przyspiesza przemianę materii, pobudza soki zołądkowe do efektywniejszego trawienia i oczywiście jest wspaniałym dodatkiem do potraw;-))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-26 12:52:00

Świetna książka. Wino, mimo kalorii, jakie ma, poprawia krążenie i trawienie. Szczególnie zwróćcie uwagę na przepisy na końcu - same pyszności!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 23:14:00

Po pierwsze - ta książka jest droga. Po drugie - nie cierpię wszelkich poradników. Co jeden to inny. Po trzecie - na pewno nie schodniemy jedząc czekoladę i pijąc wino (jedna lampka = ok.100kcal!)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 21:00:00

kosmetyki z Vichy za DARMO!!!! wystarczy sie zarejestrować!! klubnormaderm.pl/?userRegisterForm&friend=daria15daria

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 17:49:00

[quote="Oscar Hilton"]dajcie diete na przytycie. dlasze chudniecie nie jest mi wskazane.[/quote] wejdź sobie w Google i poszukaj coś na ten temat jak przytyć a nie marudzisz ;//

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 17:14:00

Uwielbiam czerwone wytrawne wino. Właściwie to jedyny alkohol jaki pijam. Do obiadu, wieczorem przy kominku albo na ploteczkach z przyjaciółką - tak smakuje najlepiej. Ubóstwiam! Co do diety- zgadzam się zupełnie z tymi zaleceniami - należy jeść wszystko ale niebezpieczne produkty ( słodycze, ziemniaki, biła mąka) z umiarem. Kostka czekolady kilka razy w tygodniu na pewno nie zaszkodzi a poprawi nastrój - byleby to nie była cała tabliczka:))) Polecam książkę: "Francuzki nie tyją" Mireille Guiliano o miłości do jedzenia i sztuce wybierania tego co najlepsze - bardzo ciekawa i mądra książka. Po przeczytaniu od razu wprowadziłam w życie i wiecie co... uwielbiam jeść - a mimo to nadal cieszę się zgrabną sylwetką:))) pozdrawiam serdecznie kochane

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 16:44:00

Nie lubię wogóle win.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 15:49:00

Ja jakoś nie lubię alkoholu nawet w małych ilościach, po prostu mi nie smakuje i tyle :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-25 15:29:00

kupię ją :P uwielbiam wina a taka dieta byłaby dla mnie idealna;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz