Supertrik: jedz ciasto na śniadanie i chudnij!

25 Lipca 2017

Czy to możliwe, by schudnąć, wcinając na śniadanie słodycze? Tak. Naprawdę.

ciasto na śniadanie

To może wydawać się nieprawdopodobne, a jednak w tym szaleństwie jest metoda – na dokładkę poparta dowodami naukowymi. Słodycze, kto ich nie lubi? Słodki smak kojarzy nam się z dzieciństwem (słodkie jest mleko matki), bezpieczeństwem, radością, przyjemnością. Trudno oprzeć się tym wszystkim ciastom i ciastkom, bułeczkom, pączkom, lodom, deserom, galaretkom… To właśnie przez słodkości tak trudno zrzucić niechciane kilogramy i utrzymać efekt odchudzania – zwłaszcza że często mamy emocjonalny stosunek do tego typu przekąsek; po słodycze sięgamy w chwilach słabości, zdenerwowania, smutku, euforii, zniecierpliwienia, złości.

No dobrze, co więc zrobić, jeśli szalejesz za słodyczami, a chciałabyś stracić na wadze? Czy to oznacza dozgonne katowanie się niskokaloryczną dietą i omijanie szerokim łukiem każdej cukierni, kawiarni czy lodziarni? Ucieszysz się: nie, nie oznacza. Można zjeść ciastko i mieć ciastko, czyli schudnąć, jedząc… ciasto.

Zacznijmy od węglowodanów, bo to od nich tyjesz – nie od tłuszczu. Węglowodany (potocznie zwane „węglami”) to cukry. Dzielą się na monosacharydy (cukry proste, jednocukry), oligosacharydy oraz polisacharydy (cukry złożone, wielocukry). Słodycze to cukry proste. Z jednej strony są istotnym źródłem energii w naszej diecie. Z drugiej strony ich nadmiar prowadzi do nadwagi i otyłości oraz wielu innych przykrych dla zdrowia schorzeń (m.in. cukrzycy, stłuszczenia wątroby, chorób układu sercowo-naczyniowego, próchnicy).

Węglowodany proste to nie tylko słodycze, ale też białe pieczywo, dżemy, kolorowe i gazowane napoje, miód, mleko. Najrozsądniej byłoby zastąpić je węglowodanami złożonymi, które znajdują się w kaszach, płatkach (owsianych, żytnich, gryczanych itp.), pieczywie pełnoziarnistym, orzechach, otrębach, nasionach roślin strączkowych, surowych warzywach i owocach.

A co z tym ciastem? Węglowodany można śmiało spożywać w pierwszej połowie dnia bez obaw o sylwetkę. Wielu dietetyków zaleca śniadania białkowo-tłuszczowe, jednak śniadania węglowodanowe również są dobrym rozwiązaniem. Trwają badania nad tym, czy śmiało możemy jeść węglowodany na kolację i jaki ma to wpływ na organizm – niewykluczone, że „węgle” można zjeść na kolację i schudnąć, jednak wymaga to starannego rozkładu makroskładników w przypadku pozostałych posiłków. Wstępne badania nie obejmowały np. aktywności fizycznej, nie sprecyzowano ponadto, z jakiego źródła pochodziły węglowodany.

Zobacz także: Kiedy chłopak nazwał ją TŁUŚCIOCHEM, zaczęła robić 50 tys. brzuszków dziennie! Co stało się z jej ciałem?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lovesport
(Ocena: 5)
2017-09-06 23:15:19

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klara
(Ocena: 5)
2017-07-26 06:33:26

Moje odchudzanie z Slimunox dobiegło końca i tak jak się spodziewałam od samego początku efekty są.Nie wiem jak dla innych ale dla mnie rewelacyjne 12 kg mniej to jest jednak wyczyn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Beza
(Ocena: 3)
2017-07-25 16:45:06

Tym ciastkiem raczej nie da się najeść. Olej kokosowy jest niezdrowy i na szczęście coraz częściej o tym mówią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1