Śmiertelna dieta tasiemcowa

13 Listopada 2010

Wyniszczająca dieta z lat 30-tych ubiegłego wieku powraca? Ile osób, by schudnąć, hoduje w swym ciele obrzydliwego pasożyta?

Śmiertelna dieta tasiemcowa

Podobno to dzięki niej wielka Maria Callas schudła kilkadziesiąt kilo. Popularna w latach 30-tych XX wieku, powraca i dociera do Polski. Dieta tasiemcowa. „Skuteczna” lecz śmiertelnie niebezpieczna. To piękno, czy raczej śmierć w pigułce?

Dieta-cud Marii Callas

Za najsłynniejszą gwiazdę, stosującą drastyczną metodę odchudzania, święcącą swe triumfy tuż przed II wojną światową, uważa się piękną śpiewaczkę operową – Marię Callas. Z brzydkiego kaczątka, Maria szybko stała się diwą wybitnej urody. Do dziś nie wiadomo, czy jedna z największych artystek wszech czasów, swą smukłą sylwetkę zawdzięczała drastycznej metodzie odchudzania, bazującej na hodowaniu w swym organizmie wyniszczającego pasożyta. Dlaczego Callas mogła z niej korzystać? Ten rodzaj „diety” zyskał ogromną popularność przede wszystkim w latach 30 XX wieku. Wtedy nie zdawano sobie sprawy z koszmarnych i niebezpiecznych dla życia następstw tej specyficznej diety. Mimo ogromnych szkód wywołanych obecnością pasożyta, dziś zdesperowane nastolatki łykają zakupione w internecie ampułki wzbogacone o główkę tasiemca…

Choroba od znachora

Dieta pasożytnicza stała się popularna przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. To tu nagminnie stosowali ją dżokeje, zobowiązani do utrzymania jak najszczuplejszej sylwetki. Ampułki z główką tasiemca były dostępne niemal wszędzie za sprawą wędrownych znachorów i komiwojażerów, sprzedających nie tylko pomoc w odchudzaniu, ale i przewlekłą chorobę, którą jest zmaganie się z niszczącym zdrowie pasożytem. Wspomniana Callas w niecały rok pozbyła się 20 kilogramów, sam spadek wagi tłumacząc zdrową dietą. Czy cierpiała na efekty uboczne, typowe dla tasiemcowej diety? Jeśli rzeczywiście ją stosowała, z pewnością cierpiała dodatkowo na anemię i awitaminozę, mdłości, biegunkę, infekcję i bóle głowy...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (99)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

beksa
(Ocena: 5)
2013-12-08 02:15:35

re: Śmiertelna dieta tasiemcowa

kupię tabletki z larwą tasiemca beksa2003@gmail.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Łukasz
(Ocena: 5)
2013-10-12 13:00:25

Ja stosowałem i żyje i czuje się świetnie

Witam Zakupiłem te tabletki w internecie po chciałem schudnąć i schudłem na nich sporo. Tabletki można nabyć tylko i wyłącznie na stornach zagranicznych i za 30sztuk trzeba zapłacić 1700zł do 2000zł. Można też zakupić na ogłoszenia24 za 100zł lub nawet 600zł tabletki na ból głowy albo witaminy w podrabianych opakowaniach sprzedawcy zarzekają się że sami na tym schudli a tak naprawdę chcą wyłudzić pieniądze na naiwnych ludziach co myślą że kupią dietę za prawei 2000zł ani kupią za 150zł albo 500zł.(sam nabrałem się 3 razy i każdy mi opowiadał bajki ile to in nie schudł że to firmowe itd) w Polsce zakupienie prawdziwych orginalnych tych tabletek graniczy z cudem. Ja schudłem 34kg w 2 miesiące po skończonej kuracji należy zrobić Sb badanie krwi lub kału . Moja waga teraz stoi w miejscu a najfajniejsze w tym wszystkim jest to ze jesz co chcesz i kiedy chcesz. Pozdrawiam i nie bójcie się Ludzie na to normalnie chorują i są normalne tabletki na pozbycie się tasiemca nieuzbrojonego. ps. nie piszcze tych głupot jak sami jej nie stosowaliście a piszecie głupoty o takiej ślepocie itd mylicie tasiemca niegrożnego tasiemca nieuzbrojonego z grożnym tasiemcem uzbrojonym. Ten pierwszy przebywa tylko w jelicie bo tym się żywi mleczkiem pokarmowym natomiast ten drugi grożny może się rozmnażać i przemieszczać. mój meill to pomoge123@interia.pl Powodzenia w Odchudzaniu ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
beksa
(Ocena: 5)
2013-12-08 02:17:24

Panie Łukaszu prosze o kontakt beksa2003@gmail.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Balbina92
(Ocena: 5)
2013-09-30 21:58:11

operacje na żołądku są lepsze???????

Najlepsze jest to, że tak promuje się skuteczne operacje na żołądku i tak ośmiesza skuteczne terapie tasiemcem nieuzbrojonym. (a i tak efekt jojo jak po każdej dietce) Nie jestem osoba otyłą, jedynie człowiekiem mającym pojęcie o biologii i medycynie. Z tej perspektywy mogę tylko powiedzieć, że wszelkie tego typu operacje wiążą się ze znacznie wyższym ryzykiem śmierci lub kalectwa niż zarażenie tasiemcem, a i zabliźnione tkanki już nigdy nie będą spełniać swojej funkcji jak te, z którymi się rodzimy. Natomiast terapia anty pasożytnicza przeciwko tasiemcowi nieuzbrojonemu jest prosta, skuteczna, bez skutków na całe życie. Prawdopodobieństwo anemii jest wyższe przy wegeterianizmie. No ale placówka medyczna dostaje za operację 10 tys. zł, zarabiają firmy farmaceutyczne i cała ta banda w białych kitlach, a pokątni internetowi sprzedawcy tylko 700 zł, więc wiadomo jaka terapia się bardziej opłaca medycznemu establishmentowi. Gdyby tasiemca mógł podać lekarz rodzinny, to kosztować by to mogło 100 zł (prostota i brak możliwości opatentowania) + ewentualne koszty monitorowania stanu zdrowia pacjenta i pacjent miałby pewność że dostaje odpowiedni gatunek pasożyta. Podsumowując - wyśmiewana przez media metoda jest tańsza, mniej inwazyjna, mniej ryzykowna i co najmniej równie skuteczna co operacyjne kaleczenie żołądka. Dlaczego więc oficjalna medycyna nie stosuje tej metody jako "pierwszego rzutu" przy otyłości? Instynktowny strach przed robalami czy zwykła chciwość? w każdym razie ja skorzystałam, jak chcecie spróbować: Krzysztof.jarota małpa yahoo.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Białeczka
(Ocena: 5)
2013-09-27 20:03:02

re: Śmiertelna dieta tasiemcowa

ludzie! czy wy wiecie o czym piszecie? To metoda stara jak swiat. Dzięki Weight be gone nie jestem juz grubasem i nigdy nie bede!!!!!!!!!!!! Minus 35 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-28 13:56:49

Dziewczyny, pomóżcie! Jeżeli stosowałyście kiedyś dziwne, nietypowe diety (np tasiemcową), odchudzałyście się niemądrze lub znacie kogoś kto tak robił - napiszcie do mnie albo zadzwońcie. Robię materiał dziennikarski i potrzebuję kogoś, kto anonimowo podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami. Z góry Wam dziękuję i proszę o kontakt Joanna Kraińska 519 520 347 j.krainska@tvn.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-26 00:32:21

droga koleżanka od bruzdogłowca szerokiego : wszystkie tasiemce wywołują anemię (różne rodzaje są, na pewno o tym wiesz, w końcu jesteś dietetykiem), wszystkie awitaminozę, wszystkie mają takie same objawy, może tylko kilka jest innych pod względem bólu mięśni, czy bóli innych części ciała. Co do diety tasiemcowej trzeba być chorym, żeby się posunąć do takiego kroku. Co do koleżanki/kolegi od tarczycy: Nadczynność czy niedoczynność tarczycy nie powoduje nagłej zmiany wagi. Powoduje że żremy ile się da, a nic nie grubniemy, jesteśmy też bardziej wytrzymali kondycyjnie. Jeżeli pani Callas rzeczywiście miała nadczynność tarczycy musiałaby jeść 2 słone paluszki zapijane wodą, żeby mieć nagły spadek wagi. Jedyna normalna rzecz jaką widzę to to, że można schudnąć 20 kilo w rok, a nawet krócej. Liceum drogie niedouczone panie się kłania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-23 22:45:46

ja mam, nazwałam go Zenek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-21 17:27:01

Ale debilizm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-13 23:43:09

I teraz każdy na papilocie jest studentem dietetyki. Ludzie schowajcie tą waszą "mądrość" do kieszeni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-14 15:23:24

popieram w 100% jeszcze kilka artykułów do tyłu wszystkie były modelkami:/ ludzie nie bądźcie żałośni!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-13 22:35:08

anemia? anemie wywołuje tylko bruzdogłowiec szeroki... żaden inny gat. tasiemca jej nie wywołuje. reszta objawów typowa dla każdego gat. tasiemca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz