Dieta 5:2 robi teraz furorę. Jesz co chcesz, a tracisz na wadze

08 Czerwca 2018

Stosują ją gwiazdy, ale czy na pewno jest zdrowa?

dieta

My kobiety marzymy o pięknych sylwetkach, ale ten cel wcale nie jest łatwy do osiągnięcia. Wyćwiczenie silnej woli wymaga czasu, a przysmaki na sklepowych półkach kuszą nas do złego. Poza tym wszystkim zdarzają się chwile słabości, a czekolada czy lody wydają się idealnym pocieszeniem na chandrę. Dlatego powstaje tak wiele różnych diet. Szukamy jak najlepszego rozwiązania. Najlepiej takiego, które od czasu do czasu pozwoli na odstępstwa.

Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. Zobacz zdjęcia, które wprawiają w osłupienie

Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się dieta 5:2. Do jej stosowania przyznają się niektóre gwiazdy. Wśród nich są Jennifer Lopez i Miranda Kerr. Na czym polega słynna dieta?

Nazwa 5:2 odnosi się do dni tygodnia. Główne założenie polega na jedzeniu przez 5 dni w tygodniu wszystkiego, na co przyjdzie ochota. Dodatkowo nie trzeba się ograniczać co do ilości spożywanego pokarmu (co nie znaczy, że nieważne jest zachowanie umiaru). W tygodniu muszą być jednak 2 dni przeznaczone na minigłodówkę, co może budzić kontrowersje. W jej trakcie dostarcza się organizmowi maksymalnie 500 kcal dziennie. Jadłospis opiera się na błonniku oraz białku. W takim menu powinny się znaleźć nasiona roślin strączkowych, warzywa, jaja, pestki, chude mięso, orzechy i chudy nabiał.

Dzięki głodówce we krwi obniża się poziom glukozy i cholesterolu, a poza tym tracone są zbędne kilogramy. Trzeba jednak uważać na właściwe podejście do diety 5:2. W innym przypadku nie zobaczymy efektu w postaci utraconych kilkogramów.

W ciągu 5 dni nie możesz jeść więcej niż zazwyczaj. Unikaj objadania się. Porcje muszą być racjonalne i następować mniej więcej w równych odstępach czasu. Najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych – tak jak w każdej diecie. Właśnie po to jest 5:2. Inaczej nie ma ona sensu.

Czy któraś z was stosuje albo stosowała 5:2?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-08 18:45:48

Robienie sobie postów 24 h bez pokarmów stałych to najlepsze co można zrobić dla ciała, takie 1-2 razy w tygodniu. Najlepsi dietetycy od dawna to propaguja i obalają mit 5 posiłków dziennie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-08 23:58:14

Co Ty krzanisz. To rozregulowuje metabolizm i tyle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-09 07:33:48

Tak, tak wierz sobie w to, ja dokładnie wiem o czym mówię :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-08 11:42:17

Nie , bo to zaj..biście niezdrowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
(Ocena: 5)
2018-06-08 09:12:10

Zasada tej diety jest prosta-przez 5 dni w tygodniu zresz jak świnia co popadnie,a przez kolejne dwa dni zdychasz z głodu :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1