Jesteś na diecie? Tego dnia prawdopodobnie się załamiesz!

28 Maja 2014

Im bliżej końca tygodnia, tym większe prawdopodobieństwo, że się poddasz.

jedzenie słodyczy

Być może nie jesteś aktualnie na diecie, ale z całą pewnością kiedyś podjęłaś takie wyzwanie. Nawet jeśli nie stosowałaś żadnego konkretnego planu, ani nie korzystałaś z pomocy dietetyka, zapewne próbowałaś ograniczyć spożycie najbardziej kalorycznych przekąsek. To może przynieść świetne efekty, ale pod warunkiem, że podchodzisz do tematu na serio. I nie podjadasz. Niestety, to nasz najczęstszy błąd i wiemy nawet, kiedy zazwyczaj zdarza nam się grzeszyć...

Zdecydowana większość kobiet twierdzi, że idealna waga mieści się w przedziale 55-60 kg To przynajmniej kilka kilogramów mniej, niż wynosi średnia dla pań w Europie. Niezależnie od naszych gabarytów, najczęściej marzymy o tym, by schudnąć od 5 do 10 kilogramów. I to jak najszybciej. Zazwyczaj jednak kończy się rozczarowaniem, a wszystkiemu winna jest nasza niekonsekwencja.

Najnowsze badania udowadniają, że zdrową dietę i rezygnację ze śmieciowego jedzenia rezerwujemy sobie na dni powszednie. W weekendy jesteśmy już tak sfrustrowane, że robimy straszne rzeczy...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-03 15:36:16

re: Jesteś na diecie? Tego dnia prawdopodobnie się załamiesz!

Też miałam kryzys przy odchudzaniu - pierwsze podejście nie do końca mi wyszło. Wróciła dawna waga i jeszcze dodatkowe kilogramy.... Przy następnym podejściu kupiłam sobie tabletki na odchudzanie. Potzrebowałam pewności, że nie będę miała efektu jojo i że faktycznie schudnę- kupiłam z zaufanego źródła acetomale i to dzięki nim widziałam, że waga mi spada - a kiedy się widzi postępy to nie ma załamki - to motywujące.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-28 08:58:19

re: Jesteś na diecie? Tego dnia prawdopodobnie się załamiesz!

Ja w niedzielę mam dzień, kiedy mogę jeść wszystko, oczywiście nie tonę czekolady czy 3 duże zestawy z McDonalda ale jeśli mam ochotę na kawałek pizzy albo coś innego, to czemu nie? Schudłam jak na razie 8 kg więc jeden "cheat day" nie zburzy diety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Justyna
(Ocena: 1)
2014-05-28 08:24:58

re: Jesteś na diecie? Tego dnia prawdopodobnie się załamiesz!

Eksperci twierdzą, że wystarczy jedna załamka w tygodniu i dieta jest na nic? Dziwne. Niedawno czytalam artykul innych ekspertów i tam napisane było, że jeden dzień złamania zasad diety nie robi wcale zadnej rożnicy o ile kolejne sa rygorystycznie przestrzegane. Wiecej! Tam było napisane ze grzeszki z całego weekendu są wybaczone gdy w dni powszednie zachowujesz diete. Sprzeczni Ci naukowcy. ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-28 10:22:42

jesli w weekend wcisniesz w siebie kilka tysiecy kalorii, to chyba wiadomo, ze na nic reszta tygodnia glodowki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-28 13:10:31

Nie lepiej po prostu zdrowo się odżywiać, odciąć sobie trochę kalorii i uprawiać sport? Przecież restrykcyjna dieta w końcu prowadzi do zwolnienia metabolizmu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-28 13:40:12

zgadzam się, faktycznie rygorystyczna dieta spowalnia metabolizm niestety za późno to zrozumiałam i dopiero od niedawna zaczynam sie zdrowo odżywiać i ćwiczyć co prawda trochce przytyłam ale już nie chce być mega chuda tylko mieć jędrne ciało :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2014-05-29 23:21:59

Chodzi chyba o to, że jeden dzień w tygodniu powinno się jeść więcej niż w pozostałe dni diety (oczywiście bez przesady), żeby organizm nie przestawił się na tryb oszczędny i nie przestawał spalać. Oczywiście nie je się wtedy fast foodów, ale na kilka kostek czekolady i jakiś makaron do obiadu można sobie pozwolić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1