Ta informacja wstrząsnęła Internetem: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii, co spacer

16 Marca 2018

Koniec z wyrzutami sumienia. Lenistwo też działa odchudzająco.

ile kalorii spala się w czasie kąpieli

Naukowcy są dla nas ostatnio wyjątkowo łaskawi. Najpierw ogłosili, że picie wina odchudza skuteczniej, niż trening. Później dowiedzieliśmy się, że lepiej nie sprzątać mieszkania, bo to szkodzi bardziej od palenia papierosów, a alkohol oczyszcza nasz mózg, usuwając z niego szkodliwe substancje. To nie koniec dobrych wieści.

Badacze z brytyjskiego Loughborough University teraz przekonują, że jeśli masz do wyboru aktywność fizyczną albo leniuchowanie w wannie - każde wyjście jest dobre. W obu przypadkach można spalić tyle samo kalorii. Udowodnił to eksperyment przeprowadzony na grupie 14 osób. Te najpierw wybrały się na godzinną przejażdżkę rowerową, a później wzięły gorącą kąpiel.

Co prawda, ruch na świeżym powietrzu pozwolił spalić więcej kalorii, ale leżenie w wannie też może nam pomóc w uzyskaniu idealnej sylwetki. Kąpiel to mniej więcej -130 kalorii na naszym liczniku. Dokładnie tyle samo, co półgodzinny spacer. Istotne jest to, aby woda była odpowiednio gorąca. Najlepiej ok. 40 stopni Celsjusza.

Badanie wykazało również, że przez 24 godziny po kąpieli poziom cukru w naszej krwi obniża się o 10 procent. Same korzyści!

Zobacz również: Dobra wiadomość dla leniuchów: Sprzątanie szkodzi zdrowiu bardziej niż palenie papierosów

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-23 04:49:38

Ja to wiem od dawna bo jak sie człowiek poci to też sie meczy a w wannie sie pocisz chyba jasne dlaczego sie chodzi do sauny czasami co ;p Agata 25

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 13:44:59

Super, można usprawiedliwić swoje lenistwo, bałaganiarstwo, alkoholizm i nie mieć żadnych wyrzutów sumienia XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-17 13:39:13

Nie martw się naukowcy od 15 lat pracują nad tabletką zastępującą ćwiczenia, są już na etapie testów na zwierzętach. Niedługo zamiast katować się na siłowni i być zmeczona i niemiła dla ludzi, którzy nie muszą tego robić, łykniesz tabsa i będziesz szczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 10:53:30

i wy w to wierzycie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alicja
(Ocena: 5)
2018-03-16 07:28:02

Każdy może się odchudzić. Efektywne i zdrowe odchudzanie to jest to proces. Teoretycznie każdy może się odchudzić i zadbać o siebie, niby wystarczy mniej jeść i poćwiczyć... ale zrobić do zdrowo, bez prochów, bez wydawania kasy na cudowne środki nie dopuszczając do efektu jojo to zupełnie inna sprawa. Polecam metodę fizjologiczną z książką Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Dzięki wiedzy z niej czuję się świetnie, tryskam zdrowiem i energią i mam już 15 kg mniej :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1