Fazy Księżyca a dieta (Nów, pełnia, pierwsza i ostatnia kwadra - kiedy się odchudzać?)

14 Września 2011

Księżyc może stać się Twoim dietetycznym sprzymierzeńcem. Sprawdź, w jakiej fazie najlepiej rozpocząć odchudzanie!

fazy księżyca a dieta

Już w najstarszych wierzeniach srebrny satelita pełnił rolę pośrednika pomiędzy kosmosem i życiem ziemskim. Wcześnie zwrócono uwagę na jego związek z przypływami i odpływami morskimi. Cykl księżycowy - łatwy do obserwacji - służył do przepowiadania pogody. Uważano, że oddziałuje na tworzenie się rosy, wzrost roślin, przyczynia się do powstawania drogocennych kamieni i pereł. Sprzyja wyzdrowieniu i sprowadza chorobę, przynosi deszcze, obdarza płodnością i urodzajem.

Od tysięcy lat Księżyc symbolizuje także tajemną stronę natury, magiczną właściwość rzeczy martwych, ukryty porządek świata. Już od starożytności łączono go z liczbą 2 i pierwiastkiem żeńskim, a zmienne księżycowe kształty kojarzono z ciążą i porodem.

Wspólcześni badacze potwierdzają, że impulsy Księżyca wpływają na ludzką płodność, zdrowie oraz ogólny nastrój. Zauważono na przykład, że w czasie pełni dochodzi do większej liczby przestępstw, wypadków, samobójstw oraz ataków serca.

Na czym polega moc Księżyca? Srebrny satelita przyciąga do siebie wodę, więc oddziałuje również na ludzki organizm, który w 80% składa się właśnie z wody. Okres między jednym a drugim nowiem, podczas którego Księżyc przechodzi określone fazy, nazywa się miesiącem synodycznym i trwa tyle, co cykl menstruacyjny zdrowej kobiety (29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy).

Nic zatem dziwnego, że fazy Księżyca odpowiadają za nasze wahania hormonalne, nastrój, wygląd oraz ogólną kondycję organizmu. Od położenia jedynego naturalnego satelity Ziemi zależy również powodzenie zabiegów oczyszczających ciało oraz diety…

Księżyc w nowiu. W tym czasie warto przeprowadzić dietę oczyszczającą, gdyż organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Z drugiej strony, w tej fazie Księżyca nie powinno się przeprowadzać bolesnych zabiegów upiększających, ponieważ podczas nowiu jesteśmy bardziej wrażliwe na ból.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 23:02:52

artykuł jakby trochę zerżnięty z innego portalu o tematyce odchudzającej. nieładnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 20:18:49

czemu akurat w Austri? xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 17:49:50

mieszkam w Austrii i jakoś nie słyszałam, aby tutaj dziewczyny wystawiały piersi na światło księżyca(wtf?!) . może pomyliło wam się z Australią - a konkretniej z Aborygenami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 12:09:54

"W Austrii dziewczęta o drobnych piersiach wystawiają je wówczas na światło Księżyca w przekonaniu, że udzieli im swej krągłości. " hahaha no chyba sobie jaja robicie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 09:59:37

wczoraj była niezła pelnia szok!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 09:56:52

bez sensu, najłatwiej jest myśleć że nic nie jest zależne od nas...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 09:55:38

jasne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1