Dlaczego nie potrafisz schudnąć?

19 Czerwca 2016

Nie przytyłaś przez jedną noc, dlatego nie licz na to, że schudniesz w jeden dzień – głosi popularne hasło motywacyjne, które może być odpowiedzią na zawarte w tytule artykułu pytanie. Choć nie jedyną…

nie potrafię schudnąć

Z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że co druga Polka cierpi na nadwagę. Wcześniej czy później wiele kobiet postanawia wziąć się za siebie i rozpocząć walkę ze zbędnymi kilogramami. Myśl o przejściu na dietę przechodzi przez głowę co najmniej kilka razy w roku – podczas spisywania noworocznych postanowień, tuż przed wiosną lub wakacyjnym wyjazdem albo kiedy oglądamy zdjęcia, na których koleżanka wygląda zdecydowanie korzystniej.

Jednak efekty starań bywają różne. „Zrezygnowałam ze słodyczy, nie jem późnych kolacji, zaczęłam jeździć do pracy rowerem, a w weekendy biegam. I co z tego, skoro nie chudnę, a wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich kilku tygodni przytyłam trzy kilogramy. Nie zależy mi na wyglądzie anorektycznej modelki, ale chciałabym przynajmniej dobrze czuć się w swoim ciele, a jest z tym coraz gorzej” – skarży się Karolina, a pod jej słowami mogłoby się na pewno podpisać tysiące Polek, które bezskutecznie próbują schudnąć. Dlaczego to im się nie udaje?

Polecamy także: Jej pośladki są większe od głowy! Czy tak wygląda ideał?

Specjalista prawdę powie…

„Często wydaje nam się, że dieta odchudzająca to prosta sprawa i sami możemy ją zaplanować. Nic bardziej mylnego” – ostrzega dr Monika Molenda-Dąbrowska, dietetyk ze szpitala Medicover. „Gdy decydujemy się odchudzać na własną rękę i stosujemy dietę, która nie jest dobrana do naszej przemiany materii czy stylu życia, jesteśmy narażeni między innymi na osłabienie organizmu, pogorszenie kondycji włosów i paznokci, niedobory witamin i cennych składników mineralnych oraz przede wszystkim spowolnienie metabolizmu” – wylicza specjalistka.

Zbyt drastyczna dieta może jednak prowadzić również do poważniejszych problemów, na przykład niedokrwistości, zaburzeń rytmu serca, zaparć, nadmiernego obciążenia wątroby i nerek. U kobiet często jest też przyczyną zaburzenia regularności cyklu miesięcznego.

Bardzo ważna jest kondycja organizmu w momencie rozpoczęcia kuracji odchudzającej, która stanowi istotną ingerencję w pracę organizmu. Aby odpowiednio zapanować nad zachodzącymi zmianami, niezbędna jest specjalistyczna wiedza.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

śpiąca królewna
(Ocena: 5)
2016-06-30 16:27:36

Byłam u dietetyka i mam rozpisaną taką indywidualną dietę dla mnie. Średnio mogę schudnąć 2-3 kg miesięcznie. Ale powiedział, że z odpowiednim suplementem można to jeszcze przyspieszyć. I chyba skuszę się na IQgreen, bo widzę że Wam pomogło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
katarzynka
(Ocena: 5)
2016-06-26 14:09:49

re: Dlaczego nie potrafisz schudnąć?

Powiedzmy sobie szczerze, nasza polska kuchnia jest pyszna, ale i mega kaloryczna. Dlatego trzeba uważać z ilościami. Ja osobiście łykałam IQgreen, jadłam wszystko, ale w rozsądnych ilościach i wyniki było widać już po miesiącu. Na wagę wniosłam 5 kg mniej. Więc małymi kroczkami dążę do celu !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
iska
(Ocena: 5)
2016-06-23 10:15:31

re: Dlaczego nie potrafisz schudnąć?

Jeżeli się odchudzasz świetna decyzją będzie dołączenie naturalnego preparatu novoslim, odkąd dołączyłam do swojej kuracji to znaczenie szybciej tracę na wadzę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
celebrytka 00
(Ocena: 5)
2016-06-19 23:33:08

re: Dlaczego nie potrafisz schudnąć?

bo źle się zabierasz nawet do dobrych porad - w czym problem, żeby prowadzić chociaz jak najmniej ale jednak ruchliwy tryb życia? spacer i to już jest duży plus. jak nie dieta to chociaż tabsy takie z większające metabolizm jak iqgreen. no wszystko się da - trzeba tylko chcieć!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mimi
(Ocena: 5)
2016-06-21 16:00:25

pewnie że tak, wszystko jest do zrobienia, sama bralam te tabsy na odchudzanie i nie zaluje ani zlotowki bo to byla tylko wieksza motywacja do roboty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
iza
(Ocena: 5)
2016-06-26 13:42:14

też brałam iqgreen ale tylko miesiąc bo 6kg w dół było dla mnie okej.. ale zmieniłam myślenie na zawsze, nie jem już jak kiedyś i dużo się ruszam. to jednak prawda, że odchudzanie zaczyna się w głowie po prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1