Czym jest dieta jajeczna?

15 Sierpnia 2015

Jeśli lubisz jeść jajka i martwisz się, że podczas odchudzania trzeba z nich zrezygnować, mamy dobrą wiadomość: możesz mieć zgrabną figurę dzięki diecie jajecznej.

Sofia Vergara

Nie sposób zliczyć wszystkich diet świata – jest ich mnóstwo, a wciąż powstają nowe. W niektórych chodzi o liczenie kalorii, w innych o eliminację niektórych grup pokarmowych. Wśród odchudzających jadłospisów na uwagę zasługuje dieta jajeczna. Wiele osób twierdzi, że jajek nie powinno się jeść, gdy celem jest zbicie wagi. Chodzi przede wszystkim o kaloryczność – jajko ugotowane na twardo ma ok. 80 kcal. Sadzone – dużo więcej, bo blisko 130. Samo żółtko to ok. 60 kcal.

Przez pewien czas jajka cieszyły się poza tym złą sławą – oskarżano je przede wszystkim o podnoszenie poziomu cholesterolu. Dziś dietetycy mówią wprost: skoro z jajka rozwija się życie, to produkt ten nie może zaszkodzić człowiekowi. Przeciwnie – spożywanie jajek służy zdrowiu. – Jajka zawierają witaminy z grupy B, witaminy A, D, K, czyli witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że zdrowa osoba tygodniowo może jeść 10 sztuk, natomiast w Polsce przyjęło się, że odpowiednią liczbą jest jedno jajko dziennie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Cichecka, dietetyk, specjalista zdrowia publicznego z kliniki Fontis health&lifestyle.

Dieta jajeczna: zasady

Dietetycy przekonani o walorach jajek i ich dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie, wygląd oraz samopoczucie opracowali dietę jajeczną. Trwa 14 dni, podczas których możesz schudnąć 5-6 kg. Zaleca się, aby w tym czasie spożywać sześć jajek dziennie – po dwa na śniadanie, obiad i kolację. Jajka gotujemy na twardo (nie należy jednak gotować ich zbyt długo – maksymalnie 10 minut).

Same jajka to jednak nie wszystko – jest bardzo ważne, aby podczas stosowania tej diety odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Jajka to podstawowy pokarm w przypadku tego jadłospisu, którego uzupełnieniem mogą być świeże warzywa i owoce. Niektórzy rozszerzają dietę jajeczną o produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowy nabiał, kasze i orzechy, zdrowe oleje roślinne, jednak powinny być one tylko dodatkiem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mika
(Ocena: 5)
2015-08-18 15:26:32

re: Czym jest dieta jajeczna?

Diet jest tak dużo, że człowiek nie jest w stanie już chyba tego zliczyć! O kilku uczyłam się na dietetyce jak chodziłam do Progresu i powiem wam jedno - najlepiej po prostu zdrowo się odżywiać! Nie ma co stosować jednej konkretnej - trzeba po prostu jeść zdrowo!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-18 11:58:29

re: Czym jest dieta jajeczna?

schudłam szybko w momencie jak kupiłam tabletki Slimcea. Włączyłąm je do diety. Bardzo w niej pomogły bo hamowały łaknienie więc samo utrzymanie diety stało się banalne. Ruszyła dodatkowo moja przemiana materii. Szybko zaczął spadać mój rozepchany brzuch. Schudłam 14kg przez 3 miesiące kuracji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-15 20:15:56

re: Czym jest dieta jajeczna?

Nazwijcie rzeczy po imieniu i zamiast powiedzieć "jem jajka" powiedzcie "jem kurzą miesiączkę" :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-16 19:24:45

Szczyt żenady...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-16 22:32:38

Żenady? Jak jesz miód, to jesz wymiociny (sama lubię miód); jeśli jesz parówki to jesz zmielone świnki; natomiast jeśli jest to udko z kurczaka, to jesz mięsień kurczaka. Fajnie to wszystko brzmi, co? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2015-08-15 14:07:50

re: Czym jest dieta jajeczna?

No niestety ja mam straszną nietolerancję pokarmową na jajka i pomijając, że okropnie się czuję po zjedzeniu nawet niewielkiej ilości produktów zawierających jajka, to do tego nietolerancja ta powoduje równieżzatrzymywanie się wody w organizmie i zamiast schudnąć chociaż kilogram przytyłabym z 10...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1