Jak schudnąć bez diety? Brzmi absurdalnie, ale... działa!

12 Listopada 2017

Jesteś przekonana, że nie da się zgubić zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń, męki i katorżniczych diet? Może jednak nie masz racji?

odchudzanie

„Brak mi słów, żeby wyrazić wdzięczność za wspieranie mnie w „przełączaniu się na szczupłość”. Nie jestem na diecie od dwóch tygodni, a straciłam 8 kilogramów”, „W tym tygodniu zgubiłam kolejne 3 kilogramy, mimo że dawałam się ponosić zachciankom na czekoladę. Schudłam do tej pory 25 kilo! Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej i lepiej i nie mam zwiotczałej skóry! Bardzo Ci dziękuję – dajesz mi siłę na każdy dzień!” – to wypowiedzi kobiet zamieszczone w głośnej książce „Jak schudnąć bez diety? Metoda Gabriela”. Jej autorem jest Amerykanin Jon Gabriel, który zrzucił prawie… 100 kilogramów, nie katując się restrykcyjnymi programami żywieniowymi.

Jak to zrobił? Przede wszystkim na początku zdefiniował swój problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Odkrył, że każda dieta wyglądała tak samo – zaczynało się od konieczności liczenia kalorii, tłuszczów, węglowodanów, soli i wielu innych rzeczy, a także długiej listy zakazów. Starał się skrupulatnie przestrzegać tych wskazówek, zazwyczaj rzeczywiście szybko chudł, ale później spadek  masy spowalniał, aż w końcu waga stawała w miejscu. W tym momencie walka dotyczyła już nie chudnięcia, ale utrzymania wagi.

Zobacz także: Nie katowała się treningami i dietą. Przestała jeść jedną rzecz i schudła... 30 kilogramów!

„Przez cały ten czas mój apetyt na produkty, których nie wolno mi było jeść, wzrastał. Zniechęcony i przygnębiony, zbyt zmęczony walką z wilczym apetytem, zaczynałem w końcu się objadać. Kilogramy stracone w ciągu miesiąca wracały w kilka dni. Parę tygodni później ważyłem od 4 do 6 kilo więcej niż w chwili rozpoczęcia diety” – opisuje Jon Gabriel.

W końcu postanowił, że zamiast zmuszać się do odchudzania wbrew mojej woli, postara się zrozumieć, dlaczego jego ciało w ogóle chce być grube. Odpowiedzi szukał we wszelkich dostępnych materiałach z dziedziny biochemii, żywienia, neurobiologii i psychologii. I – jak twierdzi – w końcu poznał prawdę, czego efektem ma być jego spektakularna metamorfoza i utrata blisko 100 kilogramów.

Jak tego dokonał? Zdaniem Gabriela kluczem do sukcesu jest poznanie siebie i swojego ciała, przede wszystkim powodów, dla których pragnie ono nadwagi, a następnie wyeliminowanie tych przyczyn. Wtedy w naturalny sposób będzie chciało stać się szczupłe.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 12:46:54

czyli sprowadza sie do tego, ze jednak JEST na diecie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 01:13:10

Czyli sprowadza się do tego, że wszystko siedzi w głowie. Trudno się z tym nie zgodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 11:55:33

I po drugie-trzeba jeść mniej i zdrowiej i więcej się ruszać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1