Czy w Święta da się NIE PRZYTYĆ?

17 Grudnia 2017

Wbrew pozorom nie musisz sobie wszystkiego odmawiać.

świąteczne potrawy

Kapusta z grzybami, pierogi, kluski z makiem, uszka z barszczem, sałatki z majonezem, sernik, makowiec, piernik – od widoku wigilijnych potraw może zakręcić się w głowie oraz zaburczeć w żołądku.

Zwłaszcza dla osób będących na diecie święta są trudnym czasem i sprawdzianem dla ich silnej woli. Prawda jest jednak taka, że nawet najbardziej wytrwała osoba polegnie, gdy zobaczy suto zastawiony stół i poczuje unoszącą się nad nim woń. Nietrudno wtedy o przejedzenie, a potem o wyzruty sumienia.

Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na to, aby nie odmawiać sobie jedzenia zbyt rygorystycznie, a jednocześnie nie przesadzić. Jeżeli zastosujesz się do kilku wskazówek, twoja figura nie ucierpi.

Zobacz także: „Zobaczcie listę rzeczy, które muszę kupić rodzinie pod choinkę. Powinnam wziąć kredyt na Święta?”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Patrycja
(Ocena: 5)
2018-01-09 07:24:21

e taaaam, święta są od tego, żeby się niczym nie przejmować- nawet kilogramami. Najważniejsze, żeby po świętach szybko wrócić na dobre tory. Ja od razu poleciałam na zajęcia do Centrum Tańca Szczepan i po dodatkowych kilogramach nie ma ani śladu ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dagmara
(Ocena: 5)
2017-12-17 22:23:01

Można przytyć, ale bardzo łatwo ten nadmiar jedzenia usunąć - 1 kg tłuszczu, to ok 7000 kcal. Czyli żeby przytyć 5 kg musielibyśmy zjeść nadwyżkę w wysokości 35000 kcal! Trzeba uważać żeby się nie przejadać, pić wodę, spacerować. Wszystko powinno być dobrze :) Ja jestem dietetykiem - w tym roku skończyłam dietetykę w szkole policealnej i przygotowuję fit święta w tym roku :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1