46% Polaków ma nadwagę lub cierpi na otyłość

15 Października 2008

Jak tak dalej pójdzie, dogonimy USA i Zachodnią Europę. Wciąż za mało się ruszamy i za dużo jemy.

46% Polaków ma nadwagę lub cierpi na otyłość

Prawie połowa Polaków ma problemy z nadwagą lub cierpi na otyłość, a prawie 18% choć raz w życiu próbowało schudnąć. Z drugiej strony, 51% ma prawidłową wagę i zaledwie trzy procent ma wskaźnik BMI poniżej 18,5.

Badania na temat wagi Polaków przeprowadził ośrodek badań TNSOBOP. Nadwaga częściej występuje u mężczyzn i u osób po 50. roku życia, pochodzących z dużych miast, szczególnie z województw mazowieckiego i łódzkiego.

Próby walki z nadwagą i otyłością częściej podejmują kobiety (29%, przy zaledwie 6% mężczyzn). Panie są bardziej chętne do walki o zgrabną sylwetkę lub chociażby zrzucenie kilku kilogramów.

Warto pamiętać, że każdy zrzucony kilogram, z tych nadprogramowych, odciąża serce, które przy nadwadze jest szczególnie narażone na choroby.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (177)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-13 21:33:04

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się bojęHuba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-28 13:43:37

schudłam 30kg z 20 kg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-05 22:41:01

A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU OTYŁOŚCI, WAŻNA JEST WIEDZA: Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, WYSOKICH węglowodanów, NISKICH węglowodanów; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. To wystarcza, aby samemu DECYDOWAĆ o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny zdecydowanie, też nam to potwierdzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 23:19:00

[quote="Lady_Kala"]Gdy nie chce się ze sobą nic zrobić to najłatwiej jest mówić,ze trzeba się akceptować i kochać sie takim jakim sie jest! :D Najeżdżajcie na mnie dalej-mało że duża nadwaga jest nieestetyczna to jeszcze niezdrowa! Wy sie akceptujcie a ja lecę właśnie na siłownię i nie pozwolę sobie utyć! N[/quote] Zobacz na tzw. __INDEKS ŻYWIENIOWY. __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 23:15:00

[quote="agatek50"]Przeraża mnie to, bo do wszystkich problemów zdrowotnych ludzi z nadwagą dochodzi jeszcze presja mediów i różne statystyki. Rozumiem, że powinno się zachęcać do schudnięcia, ale z drugiej strony to może zniechęcić daną osobę. Ale faktycznie otyłość t jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych.[/quote] Spróbuj tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO. To pomaga. __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 23:14:00

[quote="Iziss"][quote][b]Gosc[/b] dlaczego promowane sa tylko takie chudzielce:(? czy tego naprawde nikt nie rozumie ze wszytsko zalezy od przemiany materii...?? czemu pulchniejsi ludzie maja sie cale zycie katowac?? nie cieszyc sie ze wspolnych posilkow?? a chudzi moga jesc ile chce;(? to NIESPARWIEDLIWE...[/quote] Powinien jeść tzw. __NISKIE węglowodany. To wystarcza. __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL A dlaczego fajne sa tylko małe noski a nie takie nochale jak mój??? bo takie jest życie i nie wszystkie musimy być miss...[/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-12 20:35:15

zgadzam się.mimo,że ciągle się odchudzałam,biegałam,spacerowałam i nie jem słodyczy- mam grube kości i na drastycznej diecie,gdy już miałam odpowiednik prawidłowej i pożądanej wagi,jaką mi wykazuje wskaźnik BMI,to czułam się słabo,kości mi wystawały jak u anorektyczki,byłam blada i bez chęci do życia.Teraz znudziły mi się te ciągłe wyrzeczenia i jem normalnie,a BMI wykazuje mi drobną nadwagę-NO I CO Z TEGO!!!NIE BĘDĘ SIĘ JUŻ GŁODZIĆ!!!JEDNI MOGĄ JEŚĆ WSZYSTKO I SĄ CHUDZI,A DRUDZY NIC-JEŻELI CHCĄ BYC CHUDZI!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 23:13:00

[quote="Vival"]Wiem. mam kolege który uwaza ze jest piekny i próbuje sił u lasek które potem łamią mu serce. a jest dosc puszysty:)[/quote] Musi jeść wg tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO. Doradź mu to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-15 23:11:00

MOTTO: ODCHUDZANIE; wyłącznie jako, RACJONALNE ŻYWIENIE !! NEWS !! __NISKIE węglowodany, a raczej ich identyfikację przygotowali, po 38 latach badań, polscy naukowcy z __INSTYTUTU IRL KRAKÓW. Wykaz znajduje się na stronie, _ADRES_______: __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL Zdecydowanie jest to wygodne przy odchudzaniu, a szczególnie pomocnym są te wykazy dla chorych na CUKRZYCĘ typu 2, GDYŻ UŁATWIAJĄ, opanowanie tzw. szalejących cukrów. Każdy kto chce ZESZCZUPLEĆ nie ma innego wyjścia, jak tylko się do takiego pożywienia DOSTOSOWAĆ. Należy swoją dietę ułożyć zgodnie z tabelami: ZALECANE i DOZWOLONE, wg __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. Pokarmy z tabeli: ZAKAZANE należy zwyczajnie wykluczyć. Wtedy dopiero mamy realny i prozdrowotny dla siebie i własnego organizmu __WYNIK. Zaczynamy zwyczajnie, OPANOWYWAĆ i ODCHUDZAĆ nasz organizm !!. [quote="Gosc"]ja nie chce byc gdruba:(:([/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-08 17:20:00

O sylwetkę trzeba dbać,owszem,ale nie we wszystkich przypadkach jest ona winą człowieka,są przypadki kiedy jest to choroba.Panuje przekonanie że "grubas" jest gorszy,głupszy itp...A to wcale nieprawda!Moja koleżanka ma ten problem a jest bardzo miłą osobą...A co do wyglądu to może panie którym to przeszkadza niech pilnują swojego nochala,bo to jest już DENERWUJĄCE.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-07 20:53:00

Ja uważam że troche sadełka nikomu nie zaczkodziło! choć ja sama nie mam z tym problemu, gdyż przy 158cm. waże 39 kilogramów..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz