Świat mody nie żartuje z kalectwa: Najlepsze niepełnosprawne modelki (TOP 5)

08 Listopada 2016

Zanik mięśni, brak nogi czy słuchu nie przeszkadza tym niezwykłym kobietom w realizowaniu marzeń i występowaniu na pokazach mody oraz przed obiektywami profesjonalnych fotografów.

niepełnosprawne modelki

Sylwia Gajewska

„Nie ubiorę się sama, nie pójdę do toalety, ale makijaż idealny potrafię zrobić” – mówi w programie „Dzień Dobry TVN” najsłynniejsza niepełnosprawna modelka w Polsce. Sylwia Gajewska choruje na artrogrypozę – bardzo poważne schorzenie charakteryzujące się wrodzoną sztywnością stawów. Mimo tych ograniczeń nie rezygnuje z realizacji marzeń.

23-latka ma już za sobą kilkanaście profesjonalnych sesji zdjęciowych, a także udział w projekcie Macieja Osiki „Człowiek – dzieło sztuki”, którego efekty były prezentowane na wystawie w poznańskiej Galerii Miejskiej „Arsenał”. Jest także założycielką pierwszej w Polsce agencji dla niepełnosprawnych modelek i modeli „Equal”.

„Choroba jest dla mnie jak kolorowa lampa. Rzuca na moje życie światła, przez które wszystko staje się pięknymi kolorami tęczy. Pasja, muzyka i poczucie własnej wartości wyzwalają we mnie wolność. Nikt i nic nie jest w stanie mi jej odebrać! Cieszę się, gdy mogę podarować komuś uśmiech i „wyczarować'” go na innej twarzy” – pisze Sylwia Gajewska na swoim internetowym profilu.

Fani modelki plus size nie mogą jej wybaczyć, że schudła. Radzą jej: „ZABIJ SIĘ!”

Jillian Mercado

Po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niej dziecięce porażenie mózgowe, ale dopiero w wieku 13 lat zrozumiała, że cierpi na dystrofię, czyli zanik mięśni. Choć 28-letnia dziś Amerykanka porusza się na wózku inwalidzkim, świetnie radzi sobie w świecie mody. Jest uznaną blogerką i stylistką, a dwa lata temu wywołała poruszenie występując w głośnej reklamie odzieży marki Diesel.

„Zdjęcia z podaniem o udział w kampanii wysłałam w ramach dowcipu i prowokacji. Nie wierzyłam, że zatrudnia kogoś na wózku dodatkowo z tak chudymi rękami i nogami. Jednak stało się. Cieszę się, że mogę pokazać innym niepełnosprawnym, że warto walczyć o swoje” – stwierdziła wówczas Jilian Mercado. Przedstawiciel Diesla tłumaczył natomiast, że firma szukała „prawdziwej buntowniczki” i dziewczyny idącej pod prąd, a te cechy uosabia właśnie młoda Amerykanka.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jilly_peppa/)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz