Polskie modelki lat 90. - co u nich słychać?

10 Lutego 2009

Trzy nazwiska, trzy silne kobiety. Niezależne, piękne i kreatywne. Pokazały, że oprócz urody mają wiele ukrytych talentów. O kim mowa?

Polskie modelki lat 90. - co u nich słychać?

W modzie, jak w życiu, historia lubi zatoczyć koło. To, co kiedyś było, zazwyczaj powraca - zarówno ubrania, jak i kobiety, które je prezentują. I choć Polska to nie zagranica, i nie można tutaj mówić o „wielkich” powrotach w stylu Claudii Schiffer czy Cindy Crawford, nasze piękności dość wyraźnie zaznaczyły swój udział w świecie ogólnie pojętego piękna. Bo o naszych supermodels z lat 90. jest głośno dzięki ich zasługom lub osiągnięciom, niekoniecznie związanym z branżą mody.

Agnieszka Maciąg, Aneta Kręglicka i Ilona Felicjańska. Trzy superkobiety. Każda po debiucie w świecie mody, który okazał się sukcesem, zajęła się czymś innym.

Aneta skupiła się na wykształceniu. Ma ukończony doktorat. Prowadzi własną firmę PR - Hanna Hooper oraz studio filmowe St. Lazare. Wystąpiła także w "Tańcu z gwiazdami". W ubiegłym roku mogliśmy ją podziwiać w kampanii reklamowej firmy Apart, której Aneta użyczyła nie tylko wizerunek, ale także wymyśliła filozofię noszenia brylantów, stając się ambasadorem marki. Jak sama przyznaje, chodzenie po wybiegu nigdy jej nie kręciło. Jako modelka przepracowała zaledwie kilka miesięcy.

Agnieszka studiowała dziennikarstwo na UW oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie. Próbowała swoich sił wokalnych, literackich i kulinarnych. Z dużym sukcesem. Jej książka kucharska „Smak życia” to bestseller. Właśnie jedzenie stało się punktem zwrotnym w życiu Agnieszki. Była modelka promuje zrównoważone odżywianie.

W branży modowej Agnieszka przepracowała trochę więcej czasu niż Aneta, ale i tej drugiej zawód modelki przestał wystarczać. Chciała od życia czegoś więcej niż spędzanie wielu godzin na malowaniu się i przebieraniu. Jej życiowym partnerem jest Robert Wolański, czołowy polski fotograf. Stanowią zgrany artystyczny duet (Agnieszka ukończyła liceum plastyczne). To dzięki Robertowi na nowo stworzyła rodzinę i uwierzyła w siebie.

Ilona to kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi. Gdy jej mąż, znany biznesmen, zbankrutował, to ona zakasała rękawy i zaczęła zarabiać na dom. Poprowadzi, zorganizuje, zapozuje, pomoże – kobieta orkiestra. Jest właścicielką agencji Felicjańska Media oraz zarządza fundacją na rzecz dzieci. Ilona, choć przestała utrzymywać się tylko i wyłącznie z pozowania, świetnie sobie radzi jako bizneswoman. Jak sama przyznaje, jej nazwisko jest marką, na którą pracowała latami. Marzy, aby w przyszłości, w całości poświęcić się pracy na cele charytatywne.

Mówi się, że piękno przemija. Patrząc na nasze trzy „wielkie” kobiety, odnosi się zupełnie inne wrażenie. W czym tkwi ich sukces? Na czym polega magia ich nieprzemijającego uroku? Wszystkie zgodnie przyznają, że bycie sobą, a przede wszystkim pogodzenie się z mijającym czasem, to klucz do spełnienia. A co za tym idzie, zachowanie piękna na długie lata. Ponadto, pokora, która zahartowała je i dała siłę do samorealizacji.

Borys Rząsa

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (60)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 14:42:00

I to są piękne kobiety a nie te współczesne wieszaki:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-18 17:28:00

kręglicka-the best!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-13 15:49:00

Maciąg... mmmm bóstwo!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 20:43:00

aha.. to modelki XD aaa.. juz wiem, jak przeczytałam ;pp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 17:46:00

A która modelka jest ładna może jakieś nieliczne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-11 18:52:00

ta pierwsza baba to jakaś taka brzydka jakoś modelki mi nie przypomina...;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-11 18:51:00

ta pierwsza baba to mi modelki raczej nie przypomina no jakaś taka ja na modelke brzydka...;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-11 18:20:00

wszystkie świetnie wyglądają, czyżby zazdrość dziewczyny...:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-11 17:23:00

1. Maciąg 2. Kręglicka ...... 21. Felicjańska :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-11 16:01:00

to jest smieszne..nie mialy szans na kariere za granica ,bo cos ,nie wiem co,w kazdym arzie nie udalo im sie i co mialy zrobic?wrocic do kraku i tu cos robic ..oraz byc'gwiazda' pfuuu...wielkie mi co..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz