Gdzie sprzedawać ubrania w Internecie?

Chyba każdy ma w swojej szafie ubrania, w których już nie chodzi, bo są za małe lub za duże albo zwyczajnie przestały już mu się podobać.
Gdzie sprzedawać ubrania w Internecie?
30.06.2022

Często takie ubrania są w bardzo dobrym stanie, przez co szkoda jest je tak po prostu wyrzucić, z drugiej jednak strony nie ma sensu, żeby dłużej leżały w szafie i zajmowały miejsce. Najlepiej dać im drugie życie, sprzedając je w internecie. W ten sposób można trochę zarobić i przysłużyć się planecie, wspierając zamknięty obieg ubrań.

Najtrudniej jest zawsze zrobić pierwszy krok, czyli zrobić porządki w szafie i posegregować ubrania do sprzedaży. Potem już z górki – wystarczy tylko zrobić zdjęcia, opisać sprzedawane ciuchy i wystawić. Pojawia się jednak kluczowe pytanie, gdzie sprzedać ubrania w sieci? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Vinted – najpopularniejsza aplikacja do sprzedaży i wymiany ubrań

Vinted to aplikacja mobilna do sprzedaży ubrań przez internet działająca na urządzeniach mobilnych z iOS-em i Androidem. Jest do pobrania za darmo, a jej obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy zrobić zdjęcie rzeczy, którą chce się sprzedać, opisać ją i ustalić cenę, dodać, i gotowe. Sprzedany ciuch należy spakować i zanieść do punktu nadania w ciągu 5 dni. Dużą zaletą sprzedawania na Vinted jest brak opłat od sprzedaży – można zatrzymać całą zarobioną kwotę. Niestety czasami zdarzają się oszustwa na Vinted, dlatego warto zachować czujność.

Portal społecznościowy typu Facebook – tematyczne grupy sprzedażowe

Posiadając konto na Facebooku, można spróbować sprzedać ubrania na specjalnie do tego przeznaczonych grupach, które zrzeszają kupujących i sprzedających. Najczęściej są to lokalne grupy, na których znajdują się mieszkańcy określonego miasta. Wtedy dużym plusem jest to, że można umówić się na odbiór osobisty zamówienia i kupujący nie musi ponosić kosztów przesyłki. Na Facebooku istnieją także grupy dotyczące konkretnych ubrań, np. dla dzieci. Wystarczy trochę poszukać, a na pewno znajdzie się odpowiednią grupę i zainteresowanych kupnem.

Allegro i OLX – portale do sprzedaży ubrań

Największa platforma e-handlu w Polsce, czyli Allegro oraz największa w Polsce platforma z ogłoszeniami lokalnymi, czyli OLX to dwa miejsca do sprzedaży nowych i używanych rzeczy, które zna praktycznie każdy i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak działają. Oba serwisy oferują dostęp do szerokiego grona potencjalnych klientów. Niestety, jest jeden haczyk – za możliwość korzystania z nich trzeba zapłacić prowizję.

Less – polska aplikacja popularna wśród blogerek i instagramerek

Kolejną darmową aplikacją, gdzie można sprzedać używane ubrania, jest Less. Łączy ona możliwość handlowania z platformą społecznościową. Aplikację można pobrać na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS-em lub skorzystać z wersji w przeglądarce. Sprzedaż jest dość intuicyjna – wystarczy dodać kilka zdjęć sprzedawanej rzeczy i uzupełnić najważniejsze informacje o niej. Sprzedaż w aplikacji Less, podobnie jak w Vinted, jest całkowicie darmowa.

Szafa.pl – aplikacja do szybkiej sprzedaży i wymiany ubrań

Ostatnią naszą propozycją miejsca, gdzie może wystawić do sprzedaży ubrania, jest aplikacja Szafa.pl. Na pierwszy rzut oka przypomina społecznościowy portal sprzedażowy, a nie aplikację, jednak jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze. Sprzedaż odbywa się tutaj w sposób tradycyjny. Do dyspozycji użytkownika jest wirtualna szafa. Jedyne co to trzeba zrobić zdjęcia sprzedawanej rzeczy, opisać ją i wystawić. Warto dodać, że aplikacja Szafa.pl oferuje znacznie więcej niż pozostałe tutaj wymienione, ponieważ znaleźć w niej można także blog z poradami modowymi, forum do wymiany opinii czy przykłady gotowych stylizacji, którymi można się zainspirować.

Na sprzedających w internecie czeka wiele pułapek, a na wspomnianych portalach sprzedażowych i w aplikacjach nie brakuje oszustów. Rady i wskazówki dotyczące tego, jak być bezpiecznym w internecie i nie dać się oszukać można przeczytać na nano.komputronik.pl.

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 12:45
Mam to samo co przedmówczyni! Strata czasu na roszczeniowe podejście paniuś.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.07.2022 10:18
Sprzedawalam kilka razy na vinted, nieznoszone rzeczy za grosze. Spoko jest cokolwiek odzyskać i przy tym dbać o środowisko. Ale serio baby tam są nieznośne, chciałyby najchętniej kupić praktycznie nowe rzeczy za 5 zł. Rozumiem, ze każdy chce tanio ale za 5 zł to nie będę biegać z przesyłką. To jeszcze nic, ostatnio 2 razy paczka do mnie wróciła bo kupująca nie odebrała - Z czego wiem, że jedna zrobiła to celowo. Nie ponosi żadnych konsekwencji tego, kasa do niej wraca, nie można wystawić negatywa. Ja tracę czas i energię wozić paczki do jakichś orlenow czy punktów Dpd żeby później je odbierać. Także podziękuję, następnym razem wyrzucę do kontenera, bo szkoda czasu, paliwa i nerwów. Chamstwo bab nie ma granic a vinted nic z tym nie robi. NIE POLECAM
odpowiedz

Polecane dla Ciebie