Jak powstały najlepsze buty świata?

Uzależniają jak kokaina. O czym mowa? Oczywiście o butach Monolo Blahnik, Jimmy Choo, Christian Louboutin. Co sprawia, że chcą je mieć wszystkie kobiety świata?
Jak powstały najlepsze buty świata?
10.08.2008

Najsłynniejszy szewc świata, Monolo Blahnik, syn Hiszpanki i Czecha, wychowany na plantacji bananów na Majorce, ma za sobą studia literatury, architektury, historii sztuk, ale wolał zostać scenografem. Kiedy pojechał do Nowego Jorku, przyjaciele polecili go ówczesnej naczelnej amerykańskiego "Vogue'a", Diane Vreelans. Nie zrobił tam kariery jako scenograf, ale rozpoczął zabawę z butami.

Manolo zaczął od kolekcji Ossiego Clarka, następnie YSL, Galiano, Kors. Kiedy otworzył sklep na Old Church Street w Londynie, wpadły do niego Bianca Jagger i Jerry Hall. Potem jest już długa lista gwiazd uzależnionych od jego butów. Życiową rolę odegrały w „Seksie w wielkim mieście”. Jeden z odcinków został poświęcony w całości im!

Jimmy Choo to kariera nie od pucybuta, ale od szewca do milionera. W odróżnieniu od Blahnika, ten Malezyjczyk z biednej rodziny nie może się poszczycić dyplomem uniwersyteckim. Za to jego rodzice byli szewcami. Jimmy wyjechał szukać szczęścia w Londynie. Tam dorabiał sobie jako kelner i sprzątacz w fabryce butów. Uczył się w Cordwainers Technical College, doskonałym technikum rzemieślniczym. Sławę medialną Choo rozpoczął ośmiostronicowy występ w angielskiej edycji "Vogue'a". Popularność przyniosła mu także księżna Diana, która wręcz kochała jego buty (sandały i niezbyt wysokie szpilki).

Wchodząc do jednej ze starych paryskich kamienic, Christian Louboutin zobaczył tabliczkę z przekreślonym pantoflem na szpilce. Zakaz wstępu ze względu na parkiet. Bardzo go to dotknęło i zaczął się zastanawiać, co by tu zrobić z tymi szpilkami... Zaczął praktykować w znanych pracowniach: Chanel, Charles Jourdan, YSL. W roku 1991 otworzył własny butik. Na czym polega sekret słynnych lubutenów? Ich czerwona podeszwa nie jest tajemnicą, lecz znakiem firmowym. Rozwiązanie to piękna sylwetka, proporcje i wyważenie, które sprawia, że nawet wysoka kobieta czuje się pewnie. Szpilki Louboutina zwężają się ku dołowi, a na górze zawsze mają dobre osadzenie. Nic dziwnego, że jest ulubionym szewcem gwiazd i projektantów mody.

Polecane wideo

Komentarze (96)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2012 17:15
najlepsze są Martensy!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 13:50
Kocham je jestem mężczyzną i uwielbiam te Manalo Blahnik i Jimmy Choo. Kocham je!!!!!! Bym dał huja odciąć żeby je mieć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2009 13:38
Mi się podobają te od Jimmy Choo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2009 12:23
Są boskie! W tych Louboutina poprostu sie zakochałam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2009 18:14
mi się nie podobają
odpowiedz

Polecane dla Ciebie