Trend na jesień – fiolety i purpury

Buty, dodatki, akcesoria, spódnice, kurtki, bluzki, sukienki, sweterki - dosłownie wszystko może być w tym jesiennym kolorze.
Trend na jesień – fiolety i purpury
08.08.2008

Tej jesieni do łask powraca fiolet, z którego trzeba czerpać garściami. Powoli kończy się lato i należy do strojów wplatać nowe akcenty. Według większości guru mody, podczas jesiennych dni panie powinny być ubrane we fiolet. Nieważna jest ilość, mogą to być tylko drobne akcenty, nieważny jest odcień, mogą być blade, średnie i soczyste odmiany, aż po śliwkę.

Fiolet jest uniwersalnym kolorem - w zależności od barwy pasuje do jasnej oraz ciemnej karnacji, jak i do różnych kolorów włosów. Powinnaś się zaopatrzyć w grube fioletowe rajstopy, które zatrzymają ciepło w zimniejsze dni. Na nogi oczywiście baletki albo szpilki w tym kolorze.

Łącząc fiolet z innymi kolorami, macie spore pole do popisu: pomarańcz, żółć, zieleń, złoty, czerwień, brązy, szarości - wystarczy tylko odpowiednio dobrać odcieniami i bez większych problemów możemy złożyć komplet na każdy dzień.

Początkowo barwniki purpurowe i fioletowe wytwarzano z wydzieliny ślimaków morskich. Był to bardzo pracochłonny i kosztowny proces, dlatego tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na szaty w tym kolorze.

Kolor stał się popularny w XIX wieku, kiedy podczas prac nad lekiem na malarię William H. Perkin odkrył syntetyczny fioletowy barwnik. Pozwoliło to na popularyzację tego pięknego koloru.

Polecane wideo

Komentarze (60)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2008 23:42
fiolet powraca!!! uwielbiam!!! a taka byłam zła żeprzestal byc modny:/ a tu prosze!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2008 00:42
wieś gra i tańczy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 16:04
OOOooo fiolet to mój ulubiony kolorek!!!Kocham ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2008 17:58
jak zwykle Dior urzeka.. D&G- przesada na calej linii...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2008 15:53
Ciesze się ,że kolor fioletowy nadal jest na topie.Jest twarzowy i napewno rozweseli ponure jesienne ulice!Lubię go .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie