Lanvin projektuje dla H&M! Kolekcja już wkrótce w sklepach!

H&M nawiązał designerską współpracę z Lanvin – jedną z najbardziej wpływowych marek XXI wieku.
Lanvin projektuje dla H&M! Kolekcja już wkrótce w sklepach!
03.09.2010

Kolekcja zaprojektowana przez dyrektora artystycznego Lanvin, Albera Elbaza oraz projektanta odzieży męskiej - Lucasa Ossendrijvera będzie dostępna w sprzedaży od 23 listopada w około 200 sklepach H&M na całym świecie. Debiut Lanvin for H&M należy do najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku w świecie mody!

– Firma H&M złożyła nam propozycję współpracy i próby przedstawienia marzeń, jakie stworzyliśmy w Lanvin szerszemu kręgowi odbiorców, a nie po prostu przygotowania tańszych ubrań. W przeszłości odżegnywałem się od tworzenia kolekcji dla masowego odbiorcy, ale zaintrygowało mnie, że w tym przypadku to firma H&M chce być bardziej luksusowa, niż Lanvin miałaby stać się masowa. To było wyjątkowe doświadczenie, podczas którego dwie firmy z przeciwnych biegunów pracowały razem, bo wyznają tę samą filozofię: dostarczać radość i piękno kobietom i mężczyznom na całym świecie opowiada z entuzjazmem Alber Elbaz, dyrektor artystyczny Lanvin.

Alber Elbaz, który pojawił się w Lanvin jako dyrektor artystyczny w roku 2001, zdążył już przekształcić tę paryską markę (założoną ponad sto lat wcześniej przez Jeanne Lanvin) w mocarstwo mody tryskające pomysłami i kreatywnością. Torował drogę wielkim trendom minionej dekady z takimi detalami, jak wstążki, kokardy, perły, surowe brzegi tkanin, bogata kolorystyka i metaliczne ozdoby. Ma mistrzowską rękę do kroju i instynkt w odniesieniu do tkanin, obie te cechy wyraźnie widoczne na jego pracach stanowią jego indywidualną sygnaturę, dzięki której wszystkie ubrania Lanvin są natychmiast rozpoznawalne. Od czasu wprowadzenia nowej linii męskiej w roku 2006, Alber Elbaz przekształcił też męską garderobę, wnosząc do niej aurę zrelaksowanej elegancji, równie niezwykłej, jak w ubraniach damskich.

Marka Lanvin została zaproszona przez H&M do najnowszej współpracy projektanckiej. Wcześniejsze kolekcje dla szwedzkiej marki projektowali miedzy innymi Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons i Sonia Rykiel. Lanvin for H&M zostanie po raz pierwszy zaprezentowana światu w specjalnym filmie, który zostanie pokazany 2 listopada i który będzie powszechnie dostępny nawww.hm.com. Już trzy tygodnie po premierze filmu klienci będą mieli okazję bezpośrednio zobaczyć i kupić upragnione rzeczy z kolekcji Lanvin for H&M.

– Jesteśmy zachwyceni kolekcją Lanvin dla H&M, to szalenie ekscytujące chwile. Lanvin wniesie do H&M francuską tradycję luksusu, nowoczesnego i zarazem radosnego. Jest to kolekcja w typowym dla Lanvin stylu, z charakterystyczną linią i krojem, z dbałością o formę i detal, zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Listopadowa premiera będzie pełna cudownych niespodzianek – zapowiada Margareta van den Bosch, creative advisor H&M.

Zobacz także:

Jak dobrać idealne dżinsy? KALKULATOR!

Gwiazdy kochają kopertowe sukienki!

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2010 11:06
jestem ciekawa jak to będzie wyglądać. czytałam ostatnio obszerny artykuł na temat lanvin w "fashion magazine" i wynika z niego, ze elbaz potrafi cuda. czekam więc na kolekcje z niecierpliwością
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2010 18:26
a może ktoś wie kiedy ta kolekcja będzie dostępna w Anglii ?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2010 23:59
już się nie mogę doczekać ;p
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2010 22:26
Jestem ze Szczecina. Do nas ta kolekcja nawet nie dotrze, a jeżeli nawet to pół roku później...jak zwykle.
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2010 19:22
ZAPRASZAM NA MÓJ PASAŻ ! OKAZJA ! PRZY ZAKUPIE 2 RZECZY -10% + PRZESYLKA GRATIS !!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie