Zara pokaże steaming na żywo z zakupów. Wiadomo, kiedy będzie dostępny w Europie!

To rozwiązanie, które już podbiło Chiny.
Zara pokaże steaming na żywo z zakupów. Wiadomo, kiedy będzie dostępny w Europie!
fot. Unsplash/ Highlight ID
07.06.2024

Zara jest jedną z tych marek, która robi wiele, by klientom kupowało się przyjemniej. Właściciele marki zdają sobie bowiem doskonale sprawę z tego, że zadowolony i zadbany konsument to po prostu większy zysk. Jakie więc udogodnienia wprowadzili niedawno? Na chińskim rynku pojawiła się opcja live shoppingu. Co ciekawe, rozwiązanie to sprawdziło się na tyle dobrze, że już niedługo będzie zaproponowane także europejskim fanom brandu.

Przeczytaj też: Jeden z najbogatszych ludzi świata ostrzega: „Wszyscy stracicie pracę”

Zara chce wprowadzić live shopping

Początek 2024 roku był dla chińskiego regionu Zary bardzo dobry – znacznie lepszy, niż analogiczny czas rok wcześniej. Czemu Inditex może zawdzięczać taki sukces? Nie chodzi wcale o lepsze projekty. Jak donosi Reuters, firma kojarzy wzrost wraz z wprowadzeniem jesienią 2023 cotygodniowych show, podczas którego modelki „robią” zakupy na żywo.

Na czym to polega? Klientki z Chin mają możliwość, by na aplikacji Douyin (podobny do TikToka), raz w tygodniu przez 5 godzin, obserwować jak modelki mierzą i kupują ubrania. Obraz udostępnia siedem różnych kamer, dzięki czemu można „przeskakiwać” między wybiegiem czy „kulisami”.

Na ten moment Zara wprowadziła to rozwiązanie tylko w Chinach. Niemniej już planuje zrobić to w USA i Europie między sierpniem a październikiem. Gdy to się stanie, będziemy mogły śledzić shopping live na stronie internetowej marki lub w aplikacji. Program poprowadzą "dwie bardzo dobrze znane osobistości ze świata mody". Wiadomo też, że streaming potrwa maksymalnie godzinę. W tym czasie użytkownicy będą mogli zadawać pytania na żywo czy reagować przy pomocy emotek.

Fajnie?

Przeczytaj też: Netflix przygotowuje serial na podstawie popularnej gry wideo

Polecane wideo

Kostiumy kąpielowe, które warto zabrać w tym roku na wakacje. Przykuwają wzrok!
Kostiumy kąpielowe, które warto zabrać w tym roku na wakacje. Przykuwają wzrok! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie