Kolekcja poświęcona twórczości Jerzego Nowosielskiego od Medicine

Oddaj się refleksji nad naturą ludzkiego doświadczenia. Wyrażaj emocje niecodzienną sztuką!
Kolekcja poświęcona twórczości Jerzego Nowosielskiego od Medicine
Fot.materiałpartnera
04.04.2024

Takiej kolekcji jeszcze nie było. Jerzy Nowosielski to jeden z najwybitniejszych polskich artystów XX w. Teraz jego prace (przeniesione na ubrania!) znajdziesz w Medicine. Zanurz się w niezwykłej harmonii między formą a kolorem. Niech malarstwo przemówi za Ciebie!   

Ta wyjątkowa kolekcja ubrań i akcesoriów pokazuje, że sztuka ma wiele wymiarów i może być wciąż od nowa odkrywana. Powstała z inspiracji twórczością świecką Jerzego Nowosielskiego, a Medicine ze znaną sobie kreatywnością przeniosło dzieła artysty z płótna malarskiego na tkaninę. Każdy element kolekcji odzwierciedla zatem bogactwo kolorów, geometrię oraz głębię emocji charakterystyczną dla prac Nowosielskiego. Medicine za sprawą nowatorskiego podejścia do mody rzuca nowe światło na sztukę tego wybitnego malarza, pozwalając odczytywać ją we współczesny sposób.

Fot.materiałpartnera

Jerzy Nowosielski zasłynął przede wszystkim z niezwykłego talentu w dziedzinie malarstwa ikonowego. Jednakże równie ważną częścią jego twórczości są obrazy abstrakcyjne, w których dominują geometryczne kształty i intensywne kolory. Nowosielski posługiwał się także nietypowymi formami, często układającymi się w dynamiczne kompozycje. Prowokują one wyobraźnię i skłaniają do refleksji nad otaczającą rzeczywistością, co Medicine doskonale przemyca w swojej nowej kolekcji. 

Każdy model zaprezentowany w kolekcji opowiada własną historię, zachęcając do refleksji i poznawania twórczości Nowosielskiego w nieoczywisty sposób. „Propozycje od Medicine oferują odbiorcom artystyczne przeżycia na co dzień, pokazując, że sztuka nigdy nie wychodzi z mody i coraz bardziej staje się jej integralną częścią” – mówi Dyrektorka Marketingu, Karolina Tomczyk. Co ważne, sesja zdjęciowa Medicine odbyła się w Muzeum Narodowym w Krakowie, w czasie wystawy poświęconej twórczości artysty w tym mieście.

Fot.materiałpartnera

Na kolekcję składają się rzeczy dla niej i dla niego. T-shirty, koszule, sukienki, bluzy, kurtki i inne pozwalają wybrać coś dla siebie, co doda artystycznego akcentu. Z kolei intensywne barwy idealnie sprawdzą się na wiosnę. Poza bogactwem kolorów w przyrodzie, możemy teraz dodać otoczeniu szczypty wielkiego malarstwa! 

Oddaj się refleksji nad naturą ludzkiego doświadczenia. Wyrażaj emocje niecodzienną sztuką!

 

Artykuł sponsorowany

Fot.materiałpartnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie