Słyszałeś o marce Columbia? Oto powody, aby przyjrzeć się jej bliżej

Marka Columbia uznawana jest za jednego z najbardziej popularnych producentów odzieży oraz obuwia sportowego na terenie całego świata.
Słyszałeś o marce Columbia? Oto powody, aby przyjrzeć się jej bliżej
06.03.2023

Miłośnicy sportów outdoorowych oraz turystycznych produkty wychodzące spod skrzydeł marki cenią przede wszystkim za ponadprzeciętną trwałość i wysoką jakość. Charakterystyczny romb, który pojawia się w logotypie firmy, już na stałe zaistniał w zbiorowej świadomości konsumentów. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tej jakże popularnej marki.

Columbia –- krótka historia firmy

Początki marki Columbia sięgają w roku 1938. To właśnie wtedy z Europy do Stanów Zjednoczonych trafia rodzina Lanfromów. Do imigracji skłoniły ich wieści o zbliżającej się wojnie. Pauf Lanfrom już od dawna marzył o założeniu własnego biznesu. Dlatego też niedługo po przyjeździe zdecydował się na kupno fabryki kapeluszy – Columbia Hat Company. Firma początkowo nie przynosiła oszałamiających zysków, jednak rodzina zdecydowała się na pozostanie w Ameryce i stopniowe rozkręcanie działalności.

Główne problemy w funkcjonowaniu firmy wynikały z notorycznymi kłopotami z dostawcami – dlatego też Paul zdecydował się na wytwarzanie produktów na własną rękę. 10 lat później główną osobą decyzyjną w rodzinnej firmie stał się jego zięć – Neil Boil. To głównie dzięki niemu firma zaczęła powoli wybijać się na rynku i osiągać pierwsze sukcesy. Wszystko dzięki odnalezieniu niezagospodarowanej niszy rynkowej. Nowo przekształcona firma Columbia Sportswear zajęła się produkcją odzieży głównie dla rybaków i myśliwych. Stopniowo zaczęła trafiać do szerszego grona odbiorców, co przełożyło się na większe zyski.

Lata 70. XX wieku to początki bardzo dużych problemów finansowych. Dzięki determinacji właścicieli firma powoli zaczęła odbijać się od dna, inwestując w intensywne działania marketingowe, które szybko przyniosły oczekiwane korzyści. Nawiązywanie kolejnych bardzo opłacalnych kontraktów z zewnętrznymi firmami okazało się kluczem do sukcesu. W latach 80 XX wieku nastał dla marki Columbia doskonały czas – jej produkty zaczęły cieszyć się niemałym wzięciem na terenie całego świata i tak jest aż do dziś.

Co wpływa na tak dużą popularność marki Columbia?

Oferta marki Columbia jest bardzo zróżnicowana. Początkowo dostępne były w niej głównie kurtki przeciwdeszczowe – jednak w ciągu kolejnych lat funkcjonowania firma rozszerzyła swoją ofertę o inne rodzaje kurtek, spodnie, koszulki, a nawet obuwie turystyczne.

Produkty marki cieszą się ogromną popularnością, a to ze względu na to, że firma w procesie ich produkcji wykorzystuje najnowsze technologie, które wpływają na komfort użytkowania oraz funkcjonalność odzieży. Przykładowo, technologia Omni-Tech pozwala na zachowanie odpowiedniej wentylacji, odprowadza wilgoć z ciała, co nawet podczas najbardziej intensywnej aktywności fizycznej pozwala zachować uczucie suchości i ciepła.

Kolejną wartą uwagi technologią, wykorzystywaną przy produkcji ubrań Columbia, jest Omni-Shield. Jej zadaniem jest zabezpieczenie odzieży przed powstawaniem plam i zabrudzeń, dzięki czemu można użytkować ją przez dłuższy czas bez konieczności prania. Warto wspomnieć także o technologii Omni-Kit, która pozwala na utrzymanie ciepła nawet w najniższych temperaturach, zwiększając izolację termiczną.

Kolejnym powodem, dla którego ubrania marki Columbia cieszą się wzięciem na rynku odzieży outdoorowej, jest fakt, że dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarowej. Dzięki temu każdy klient może znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu. Kolorystyka ubrań obejmuje zarówno modne, bardzo kontrastowe i nasycone barwy, jak i stonowane, neutralne odcienie, które przypadną do gustu miłośnikom klasyki. Jeśli chodzi o rozmiarówkę, to ubrania Columbia dopasowane są do różnych typów sylwetek – w ofercie firmy dostępne są ubrania w rozmiarach od XS do XXXL.

Helly Hansen w ofercie sklepu Answear – warta uwagi alternatywa

Osoby, które poszukują prawdziwej odzieży do zadań specjalnych, mogą także zwrócić uwagę na ubrania Helly Hansen w ofercie sklepu Answear.

Helly Hansen to norweska marka, która już od wielu lat produkuje odzież zabezpieczającą osoby aktywne przed najbardziej niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W ofercie marki znaleźć można najwyższej jakości spodnie, bluzę, bielizny, a także kurtki, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Obuwie i odzież outdoorowa Helly Hansen to modele turystyczne i górskie, które wykorzystać można zarówno w trakcie krótkich, lekkich wycieczek, jak i zdobywania górskich szczytów.

Produkty Helly Hansen gwarantują użytkownikowi najwyższy poziom komfortu, nawet podczas intensywnego użytkowania. Z racji tego, że charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i dbałością o najmniejsze detale, zaspokajają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak widać, w sklepie Answear każdy wielbiciel outdooru i turystyki ekstremalnej, znajdzie coś dla siebie. Odzież i obuwie do zadań specjalnych to podstawa, jeśli chodzi o zdobywanie kolejnych szczytów.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Malwi (Ocena: 5) 06.03.2023 21:20
Dziękuje za wiadomość!😁
odpowiedz

Polecane dla Ciebie