The North Face świętuje 30 lat Nuptse

Ponownie prezentując Original 1992 Silhouette w nowej jubileuszowej kolekcji.
The North Face świętuje 30 lat Nuptse
02.12.2022

Kurtka 92 Retro Anniversary Nuptse zawiera oryginalne wzory z '92 roku z detalami inspirowanymi jej genezą.

The North Face wprowadził na rynek 92 Retro Anniversary Nuptse w trzech kultowych kolorach i wzorach inspirowanych katalogiem The North Face Fall 1992, aby uczcić 30 rocznicę serii.

The North Face świętuje 30 lat Nuptse

W ożywionym z archiwalnych projektów, okolicznościowym modelu 92 Nuptse znajduje się oryginalny kołnierz oraz dodatkowa przegroda, naszywka z 1992 roku na prawym rękawie, wewnętrzny panel z okładką katalogu Fall 1992 i genezą powstania Nuptse, a całość w palecie kolorów inspirowanych katalogiem, w tym TNF Red, TNF Blue i nowy TNF Black 1992 Nuptse Print.

"Pochodzenie oraz projekty The North Face zawsze stawiały na pierwszym miejscu konstrukcję przeznaczoną na najbardziej ekstremalne warunki, jednocześnie łącząc ją z funkcjonalnym stylem. To przyczyniło się do otrzymania pełnego zaufania od wszystkich odkrywców od ponad 55 lat. Nuptse trzyma się powyższych zasad wzornictwa za pomocą swojej ponadczasowości i jesteśmy dumni, że możemy uczcić 30. rocznicę modelu projektem, który doskonale odzwierciedla to, gdzie się on rozpoczął oraz gdzie jest dzisiaj." - Tim Hamilton, Global Creative Vice President w The North Face.

Kurtka The North Face Nuptse powstała w 1992 roku jako część przełomowego Expedition System - unikalnego systemu warstw zbudowanego z myślą o wysokich górach oraz przetestowanego przez naszych światowej klasy sportowców. Była to pierwsza kurtka, w której zastosowano innowacyjną, nową konstrukcję przegrody, która minimalizowała przemieszczanie się puchu i zwiększała ciepło.

Nazwa Nuptse pochodzi od pasma górskiego w Himalajach na południowy zachód od Mount Everest. Poprawna tybetańska wymowa to "Nuptse", gdzie "Nup" oznacza zachód, a "Tse" szczyt.

Od 1996 roku model pozostał w ofercie marki i wraz z czasem był na bieżąco udoskonalany, aby utrzymać się w trendach, jednocześnie oddając hołd swojej ikonicznej i nostalgicznej sylwetce. Jest on najczęściej wyszukiwanym produktem na stronie internetowej The North Face i rokrocznie pozostaje bestsellerem sezonu jesień/zima.

Niektóre z najważniejszych wydarzeń związanych z historią Nuptse:

  • 1992: Nuptse debiutuje jako część Expedition System; zaprojektowana przez Ingrida Harshbarger’a.
  • 1996: Nupste zostaje lekko unowocześniona, aby nadążyć za trendami, jednocześnie respektując swoją kultową i nostalgiczną sylwetkę.
  • 2011: Pierwsza współpraca, w ramach której pojawia się Nuptse - Supreme® x The North Face® Nuptse Jacket - która nadal jest ulepszana i kultywowana. Znani celebryci, muzycy, twórcy czy ludzie kultury są w niej widywani.
  • 2016: Cały puch użyty w Nuptse posiada certyfikat Responsible Down Standard.
  • 2017: Wraz z naszą reedycją Nuptse z rocznika '96, powróciliśmy do pierwszych projektów modelu, aby uczcić jego pochodzenie i rozpocząć dyskusję o tym, jak nasze ikoniczne kurtki ewoluowały na przestrzeni lat.
  • 2019: The North Face wprowadził na rynek pierwszą Nuptse pochodzącą w 100% z recyklingu.
  • 2020: The North Face rozpoczyna pierwszą współpracę z Gucci, w której pojawia się Nuptse z 1992 roku.

Model już dostępny w wybranych sklepach The North Face na oraz na http://www.thenorthface.com, 92 Retro Anniversary Nuptse jest dostępny w trzech kolorach w cenie 350 EUR.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie