Kultowa Birkin bag zdetronizowana. Bao Bao Isseya Miyake nową torebką wszech czasów

Kultowa seria torebek Bao Bao to teraz coś, o czym marzą wszystkie it girls.
Kultowa Birkin bag zdetronizowana. Bao Bao Isseya Miyake nową torebką wszech czasów
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/baobaoisseymiyake_official/)
16.08.2022

Przez wiele lat model torebki zwany Birkin bag, stworzony przed francuski dom mody Hermès, był określany mianem torebki wszech czasów. Birkin bag, do której powstania inspiracją stała się legenda kina Jane Birkin, powstała co ciekawe pośród... chmur.

Zobacz także: Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch

Podniebny projekt

Zgadza się, podczas pewnego lotu, jaki odbył się w 1984 roku, miejsce naprzeciwko Jane Birkin zajmował zarządzający marką Hermès Jean-Louis Dumas. Birkin narzekała, że do tej pory nie znalazła dla siebie torebki idealnej.

Nie tylko pięknej i eleganckiej, ale i pakownej, która bez problemu mogłaby pomieścić też masę rzeczy, potrzebnych dla jej narodzonej dwa lata wcześniej córki Lou. Dumas dało to do myślenia. Tak oto narodziła się koncepcja na torebkę, która stała się marzeniem niezliczonej rzeszy szykownych, ale i bardzo zabieganych kobiet

Torebka mistrza zafascynowanego sztuką origami

Co ciekawe, miejsce Birkin bag zajęła właśnie seria torebek Bao Bao. Zaprojektował je niedawno zmarły genialny japoński kreator Issey Miyake. Warto dodać, że Bao Bao to nie zwykła torebka. To prawdziwe wzornicze dzieło sztuki, do którego inspiracją stała się japońska technika składania papieru zwana origami. Issey Miyake miał wielką słabość do łączenia bardzo nowoczesnych form wraz z tradycyjną japońską myślą rzemieślniczą. I w tym przypadku efekt był wyśmienity. 

Nieco futurystyczna, bardzo charakterystyczna geometryzująca budowa Bao Bao sprawia, że torebki z całej serii zawsze idealnie się układają, niezależnie od ich zawartości. Tak jak Birkin bag wyglądają niesamowicie szykownie oraz ciekawie i są tak samo pojemne. Jak twierdzi wielu stylistów są odzwierciedleniem naszych czasów i to właśnie dlatego stały się pożądanym numerem jeden wśród najbardziej wpływowych it girls.  

Zobacz także: Pechowe perły i śmiertelny opal. Wszystko o biżuteryjnych przesądach

Polecane wideo

Ta fryzura pasuje do Twojego znaku zodiaku. Idealnie podkreśli urodę
Ta fryzura pasuje do Twojego znaku zodiaku. Idealnie podkreśli urodę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie