Kolorowe ubrania damskie – modne, proste w stylizacji i dodające energii na każdy dzień!

Kobiety uwielbiają kolory i ich szafy często mieszczą całe mnóstwo ubrań w różnorodnych barwach.
Kolorowe ubrania damskie – modne, proste w stylizacji i dodające energii na każdy dzień!
22.07.2022

Kolorowe ubrania damskie mają bowiem mnóstwo zalet. Nie tylko świetnie wyglądają, ale można się dzięki nim poczuć naprawdę dobrze. Wypróbuj i przekonaj się, że kolory mają moc!

Kolorowe ubranie damskie na poprawę nastroju

O tym, że barwy mają moc, wiadomo nie od dziś. Jedni przykładają do tego większą wag, inni zupełnie ignorują ten fakt. Warto jednak samemu wypróbować i przekonać się o tym, jaki wpływ na nasze samopoczucie mają barwy. Psychologia koloru nie jest dziedziną nową i zawiera wiele fascynujących danych na temat wpływu kolorów na człowieka. Kwestie wizualne decydują o wielu naszych decyzjach nawet wtedy, kiedy nie uświadamiamy sobie tego.

Kolorowe ubrania mogą stymulować układ nerwowy i wpływać na samopoczucie. Często podświadomie sięgamy po określone barwy, które wyrażają nasz stan ducha. Możemy więc także wpływać na emocje i uczucia poprzez zakładanie określonych kolorów. Poprzez kolorystykę ubioru dajemy się także poznać i jesteśmy odbierani w określony sposób. Warto spróbować terapii kolorem, takie działanie nie kosztuje nas wiele a może wpłynąć bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Doskonale wiedzą o tym osoby, które interesują się nurtem dopamine dressing, który stawia właśnie na kolor w ubieraniu.

Barwy to nośnik informacji – daj się poznać z najlepszej strony

Kolorowe ubrania damskie zdradzają wiele o właścicielce. Zobacz, jakie sygnały może wysyłać Twój ubiór, w zależności, jakie barwy wybrałaś:

  • Ubrania żółte – zapewniają dobry nastrój, lekkość, optymizm. Wnoszą pozytywne nastawienie. Wskazują na życzliwość, aktywność i twórczość. Mogą także oznaczać lęk przed samotnością. Zbyt wiele żółci może budzić niepokój.
  • Ciuchy w kolorze czerwonym – z pewnością przykuwają uwagę. W naszej kulturze mocno kojarzone są z niebezpieczeństwem i ostrzeżeniem, dzięki czemu nie pozostają obojętne. Czerwień oznacza także pasję, aktywność, działanie. Czerwone ubrania poprawiają atrakcyjność i wskazują, że osoba je nosząca poszukuje zainteresowania. Jest to kolor żywotny wskazujący na chęć aktywności fizycznej i psychicznej. Jest to także barwa ekscytująca i odważna.
  • Ubrania w kolorze niebieskim – są łagodzące i kojące. Kolor ten wskazuje na chęć bycia docenionym, na chęć tworzenia. Niebieski jest spokojny, pozwala pozbyć się napięcia. Osoby w niebieskim postrzegane są jako godne zaufania i łatwo darzyć je szacunkiem. Niebieski kojarzony jest także z osobami obowiązkowymi o otwartym umyśle, nieraz pozbawionymi emocji.

Znajomość już kilku znaczeń kolorów pozwala zorientować się, jak wiele emocji i informacji mogą ze sobą nieść nasze ubrania. W zależności od potrzeb powinniśmy więc zadbać o prawidłową prezencję np. w pracy lub zaszaleć, tworząc niesamowite kreacje z kolorowych ciuchów damskich. Pobudzając nasz mózg kolorowymi ubraniami, możemy powodować wzrost poziomu dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Koncepcja zakładająca poprawę nastroju dzięki łączeniu najróżniejszych kolorów, które nam się podobają, zyskuje na popularności i przynosi bardzo pozytywne skutki.

Zalety kolorowych ciuchów damskich

Poza poprawą nastroju, którą łatwo zauważyć u osób, które lubią kolorowe ubrania, taki styl ma też inne zalety. Osoby noszące różne kolory są bardziej twórcze od tych, które trzymają się utartej palety sprawdzonych barw. Kolorowe ubrania damskie nie tylko przyniosą radość i odmienią szafę, są także bardzo wdzięczne w stylizacji. Przy tworzeniu wielokolorowych zestawów najłatwiej skupić się na jednobarwnych modelach, stawiając głównie na kolor, choć oczywiście printy także są dozwolone, są jednak trudniejsze w łączeniu. Dobrze dobrane barwy odmładzają i podkreślają urodę.

Najważniejsze jednak, by dobrać kolory, które nam się podobają. Nie trzeba kierować się narzuconymi wytycznymi, a wyłącznie własnym samopoczuciem w danej kompozycji. Zachęcamy do próbowania i sprawdzania, w jakich kolorach czujemy się najlepiej i które służą pozytywnemu nastawieniu. Kolorowe ubrania damskie mają cieszyć i dodawać energii, skorzystaj z ich działania.

 

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
CD (Ocena: 5) 22.07.2022 22:54
Kolorowe ciuchy sà super :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie