„Spodnie spadochroniarzy” biją rekordy popularności. To najbardziej pożądany fason

Gwiazdy wskrzeszają modę na bojówki.
„Spodnie spadochroniarzy” biją rekordy popularności. To najbardziej pożądany fason
Fot. Instagram.com (@ i_am_constance_victoria/@ gia.v_)
28.07.2022

W latach 90. i 00. chyba każda z nas miała je w swojej szafie. Były obszerne, luźne i bardzo wygodne, a do tego poręczne, bo wyposażone w mnóstwo kieszeni. Jednak z czasem zaczęto na nie patrzeć krzywym okiem i stwierdzono, że nie mają nic wspólnego z modą. 

Zobacz również: Barbiecore. Estetyka inspirowana kultową lalką to najmodniejszy trend sezonu

Mowa oczywiście o spodniach typu bojówki, w języku angielskim określane mianem “cargo pants” albo “parachute pants”, czyli spodni, jakie w czasie wojny nosili spadochroniarze. Z czasem ten fason przeniknął z wojska do świata mody, zwłaszcza tej ulicznej, a okres świetności przeżywał jakieś 20 lat temu – wystarczy przypomnieć sobie stylizacje Destiny’s Child czy Spice Girls. Teraz bojówki przeżywają spektakularny powrót, a wszystko za sprawą gwiazd, które zachwyciły się tym wygodnym krojem, na czele z Bellą Hadid i Hailey Bieber. 

Spodnie bojówki znów są modne. Gwiazdy wskrzeszają ten trend 

Gwiazdy niezmiennie inspirują się modą z lat 90. i 00. Kolejnym trendem, który wskrzesiły w ostatnim czasie są właśnie bojówki. 

Influencerki natychmiast poszły w ich ślady i chwalą się swoimi stylizacjami z parachute pants w roli głównej. Najczęściej łączą je z dopasowanymi crop topami eksponującymi brzuch lub wręcz sportowymi stanikami. Jeśli chodzi o obuwie, najbardziej oczywistym wyborem wydają się buty sportowe albo masywne sandały na platformie, ale niektóre blogerki modowe stawiają na bardziej oryginalne połączenie i wybierają delikatne sandałki na szpilce, co stanowi naprawdę ciekawy kontrast

Jak wyglądają najciekawsze stylizacje z bojówkami w roli głównej? Garść inspiracji zobaczycie w naszej galerii. Cieszycie się z powrotu tego zapomnianego trendu? 

Polecane wideo

Tak wygląda nowa Miss Polski 2022. Kim jest najpiękniejsza kobieta w naszym kraju?
Tak wygląda nowa Miss Polski 2022. Kim jest najpiękniejsza kobieta w naszym kraju? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie