Ubrania unisex. Czy moda powinna mieć płeć?

Ubrania typu unisex bardzo chętnie noszą gwiazdy i topowe it girls. Chwilowy trend, czy przyszłość mody?
Ubrania unisex. Czy moda powinna mieć płeć?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/haileybieber/)
16.07.2022

Coraz więcej wiodących marek odzieżowych rezygnuje z tradycyjnego podziału kolekcji na płeć.  Tak zwane ubrania unisex dostosowane do potrzeb wszystkich ludzi, w których swobodnie przeplatają się męskie, czy kobiece wizualne pierwiastki, przez wielką liczbę osób związanych z modą, są uważane za jej przyszłość. Czy faktycznie mają rację i ubrania unisex staną się tak popularne jak perfumy tego typu?

Zobacz także: Wielka moda na szydełko. W hitowych szydełkowych strojach wygląda się niesamowicie!

Płeć mody

Ubrania o swobodnych, często oversizowych krojach i w neutralnych barwach, które pasują do każdej płci kulturowej to ostatnimi czasu wielki przebój. Podobne kolekcje tworzą kreatorzy stojący na czele wielu luksusowych domów mody, jak i ci pracujący dla wielu bardzo popularnych marek. To zaś ukłon w stronę stylizacyjnej nowoczesności - pełna akceptacja wszechstronności.

Poza tym na świecie bardzo docenia się to, że wiele marek unisex często stanowi opozycję do fast fashion. Owe firmy są nierzadko bardzo świadome zagrożeń ekologicznych i nie popierają sezonowości trendów, jaka dotychczas była związana z przemysłem modowym. To wróży ubraniom typu unisex świetlaną przyszłość. 

Co ciekawe, ubrania unisex bardzo chętnie noszą gwiazdy i topowe it girls, jak Hailey Bieber, Bella Hadid, czy Emily Ratajkowski. Idealnie pasują do tak lubianego przez nie nonszalanckiego minimalistycznego trendu clean girl. 

A Wy co o nich myślicie?

Zobacz także: Ubrania i akcesoria z lat 90., które znów są modne. Teraz panuje na nie prawdziwy szał

Polecane wideo

Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie
Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.07.2022 10:54
Brzydko to wygląda. Ja wolę raczej podziały na kobiece i męskie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.07.2022 09:56
Wszystkie gwiazdeczki które noszą mode uniseks zwyczajnie nie mają kobiecych kształtów - są bez biustu i bioder, jak nastoletnie chłopaczki. Już widzę Sofię Vergarę albo Salmę Hayek w uniseksie. Cyckami by sobie zęby wybiły po pierwszych 5 krokach ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.07.2022 05:48
Nie lubię uniseksów. Takie t-shirty czy spodnie pozbawiają kobiety wcięcia. Lubię mieć krągłe biodra, lubię podkreślić biust, a nie wyglądać jak dzieciak w ubraniach po starszym bracie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie