„Weird Girl Aesthetic”. Wszystkie dziewczyny na TikToku chcą tak wyglądać

Dlaczego „dziwna dziewczyna” staje się coraz popularniejsza?
„Weird Girl Aesthetic”. Wszystkie dziewczyny na TikToku chcą tak wyglądać
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/351912462913311 & pinterest.co.uk/pin/844493670801650)
15.06.2022

„Estetyka dziwnej dziewczyny. Czy to anty-moda? Czy ludzie przesadnie starają się wyglądać brzydko? Czy to wygląda dobrze tylko w wykonaniu Belli Hadid? Zapraszam do dyskusji”. Wpis o takiej treści, który parę dni temu pojawił się na Twitterze, zebrał ponad 22 tys. polubień i rzeczywiście zapoczątkował prawdziwą debatę na temat tego zaskakującego trendu.

Zobacz również: Balletcore. Stylizacja „na baletnicę” podbija TikToka 

O estetyce “dziwnej dziewczyny” (“weird girl aesthetic”) piszą dziś takie portale modowe, jak m.in. fashionmagazine.com czy refinery29.com. Wszystkie są zgodne co do jednego – ten trend właśnie przeżywa spektakularny powrót i w najbliższym czasie zawładnie naszymi stylizacjami. 

„Weird Girl Aesthetic”. Ten trend modowy podbija TikToka

Skąd wzięła się estetyka “dziwnej dziewczyny”? Zdaniem części ekspertów to nawiązanie do mody o nazwie Harajuku, wywodzącej się z Japonii, a konkretnie z fragmentu dzielnicy Tokio o tej samej nazwie. To właśnie ten region w latach 90. i 00. stał się prawdziwą mekką dla młodych ludzi zafascynowanych niecodzienną modą, zwłaszcza nawiązującą do anime, mangi, a także rocka. 

W ostatnim czasie tę eklektyczną estetykę odtwarzają największe światowe gwiazdy, zwłaszcza wspomniana już Bella Hadid, a także Dua Lipa czy Iris Law. Czym charakteryzuje się ten trend? Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, że w przypadku tej mody ograniczenia po prostu nie istnieją. Fanki “weird girl aesthetic” łączą ze sobą wszystko, na co tylko mają ochotę. 

Kiedy rano wychodzę z domu zadaję sobie tylko jedno pytanie: Czy te ubrania sprawiają, że jestem szczęśliwa? Czy czuję się w nich dobrze i komfortowo? 

- mówiła Bella Hadid w jednym z ostatnich wywiadów. Zdaniem redaktorek portalu fashionmagazine.com słowa modelki to kwintesencja stylu “dziwnej dziewczyny”. 

Jak prezentują się stylizacje w trendzie “weird girl aesthetic”? Garść najciekawszych inspiracji zobaczycie w naszej galerii. Jak podoba wam się ta moda? 

Polecane wideo

Tak wygląda nowa filmowa Madonna. Trudno odróżnić ją od piosenkarki
Tak wygląda nowa filmowa Madonna. Trudno odróżnić ją od piosenkarki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie