Zaglądamy do szaf najbardziej stylowych it girls ze Skandynawii

Co najchętniej noszą Skandynawki?
Zaglądamy do szaf najbardziej stylowych it girls ze Skandynawii
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mariejedig/)
12.06.2022

W Skandynawii już od lat tworzą się nowe intrygujące trendy, które potem zdobywają serce fanek mody na całym świecie. Tak było na przykład z total lookami, które najpierw zaczęły być noszone właśnie przez Dunki, Szwedki i Norweżki. To dlatego skandynawskie influencerki modowe są często uważane niemalże za stylizacyjne wyrocznie. 

Zobacz także: Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować?

Skandynawski styl: zabawa modą, total looki, mocne kolory, klimaty retro

Największym sekretem stojącym za świetnym stylizacjami Skandynawek jest to, że potrafią bawić się modą. Komponowanie strojów uważają przede wszystkim za doskonałą zabawę. Nie dla nich śmiertelnie poważne wybieranie outfitów - wszystko traktują ze zdrowym przymrużeniem oka. Wychodzi z tego nierzadko stylizacyjna mieszanka wybuchowa.

Kolejny przepisem Skandynawek na nieszablonowe, charakterne stylizacje jest noszenie ubrań w ożywczych, bardzo soczystych kolorach. Szalenie popularny ostatnio styl, jaki zwykło się określać mianem dopamine dressing także ma swoje źródła na Półwyspie Skandynawskim.

Śmiałe łączenie neonowej zieleni z indygo oraz fuksją i inne podobne im tonalne wariacje, początkowo było uznawane za kuriozalną nowinkę, lecz później stało się skandynawskim stylem rozpoznawczym. To często niemałe zaskoczenie, jako że kiedyś utarło się, że Szwedki, czy Dunki najczęściej noszą czerń. Nic z tych rzeczy! Teraz zamiast stonowania stawiają na optymistyczne uderzenie koloru. 

Ponadto kobiety ze Skandynawii kochają styl retro. Pociągają je zwłaszcza lata siedemdziesiąte oraz osiemdziesiąte. Mają wielką słabość do eklektyzmu - często łączą wspaniałe ubrania pamiętające poprzednie dekady wraz z najnowszymi trendami. Mają do tego przysłowiowego nosa, więc tworzą godne zapamiętania elektryzujące outfity. 

Jeśli korci nas, aby zainspirować się skandynawskim stylem ubierania się, zapoznajmy się ze stylem topowych it girls z tej części Europy. Należą do nich na przykład Hanna Stefansson, Pernille Rosenkilde, Marie Jedig, czy Pernille Teisbaek.

Skandynawskie outfity znajdziecie też w naszej galerii

Polecane wideo

Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety
Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie