Portfel męski jako prezent. Czy to dobry pomysł?

Portfel często pojawia się w paczuszkach wręczanych z okazji świąt, urodzin, imienin i innych wyjątkowych okoliczności.
Portfel męski jako prezent. Czy to dobry pomysł?
22.05.2022

Jest praktycznym i efektownym dodatkiem, zwłaszcza jeśli szukasz prezentu dla mężczyzny. Czy portfel męski to dobry pomysł na upominek? Jak podejść do sprawy, żeby obdarowana osoba była zadowolona i cieszyła się swoim gadżetem przez lata?

Przesądy i przekonania na temat kupowania portfela

Na temat kupowania prezentów funkcjonuje bardzo wiele przekonań, dlatego, zanim zdecydujesz się na cokolwiek, warto się z nimi zapoznać. Dlaczego? Nawet jeśli sama nie wierzysz w takie rzeczy, miej na uwadze, że druga osoba może myśleć inaczej. Trafiony prezent to nie tylko praktyczny i piękny przedmiot, ale również taki, który nie będzie napawał strachem. Czy w kwestii darowania portfela powstały jakieś przesądy? Pieniądze to ważna dziedzina życia, dlatego również on doczekał się takowych.

Na szczęście to nie wyłącza go z obszaru poszukiwań prezentowych. Wręcz przeciwnie! Podstawowy przesąd mówi o tym, że nie powinno się kupować portfela dla siebie samego, ponieważ nie sprzyja to bogactwu. Drugi odradza wręczania pustej sakiewki, jeśli więc chcesz podarować komuś portfel męski, włóż do niego grosik lub inną monetę. Może to być inny symbol szczęścia, np. czterolistna koniczyna. Aby pozostać w tematyce finansów, możesz też zastąpić jednogroszówkę losem na loterię.

Najlepszy prezent? Skórzany portfel męski na lata

Wielu mężczyzn docenia wysoką jakość, nawet jeśli w zamian za to mogą kupić mniej. Podobnie jest z prezentami - nie musisz zasypywać partnera czy przyjaciela mnóstwem przedmiotów, aby go usatysfakcjonować. Dobrym wyborem będzie porządny portfel męski skórzany, który będzie mu służył latami. Niezależnie od tego, czy obdarowanym jest wytworny, elegancki mężczyzna, czy zwolennik swobodnego stylu życia i ubierania, dobry portfel będzie mile widziany. 

Jest to dość uniwersalny prezent, ponieważ portfele męskie nie są tak zróżnicowane jak damskie. Asortyment jest bardziej ograniczony, co w przypadku panów jest dużą zaletą. Męskie dodatki nie muszą być szalenie ozdobne; wręcz wskazane jest, aby cechowały się klasycznym minimalizmem. Najchętniej wybierane produkty to czarny lub brązowy skórzany portfel męski. Elementem dekoracyjnym może być niewielkie logo lub nazwa marki, mająca postać kontrastującego napisu lub subtelnego tłoczenia.

Portfele męskie, które są maksymalnie funkcjonalne

Większość panów podchodzi do życia praktycznie, wybierając ubrania i dodatki, które są jak najbardziej wygodne i funkcjonalne. Portfele męskie nie muszą więc wyrażać ich osobowości, ale powinny być wystarczająco użyteczne. Wybór portfeli jest spory - różnią się między sobą wielkością, ilością przegródek i sposobem przechowywania monet. Jeśli masz taką możliwość, zwróć uwagę na to, co może przydać się obdarowywanej przez Ciebie osobie. Być może uda Ci się zobaczyć, jakiego portfela używała dotychczas.

Może też zdarzyć się, że dany mężczyzna nosi pieniądze w kieszeniach… W tym przypadku masz ułatwione zadanie - o ile namówisz go na zmianę nawyków. Dobrze jest, kiedy portfel męski ma sporą ilość przegródek na karty. Przydatne jest też miejsce na bilon, nawet jeśli ktoś bardzo rzadko używa gotówki. Zawsze warto mieć przy sobie trochę monet. Nigdy nie wiadomo, kiedy przytrafi się parking z przestarzałym parkometrem albo chęć kupienia truskawek ze stoiska…

Portfele męskie skórzane i skóropodobne różnią się od siebie wielkością, na co też warto zwrócić uwagę. Jeśli mężczyzna jest tradycjonalistą, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie duży model. Jeśli jednak rzadko nosi przy sobie gotówkę, za to ma kilka kart płatniczych i lojalnościowych, ucieszy się z cieńszego wariantu, który zajmuje mniej miejsca i prezentuje się bardzo stylowo. 

Świetnym uzupełnieniem nowoczesnego portfela jest technologia RFID, która zabezpiecza przechowywane w środku karty zbliżeniowe przed kradzieżą i odczytywaniem danych osobowych.

Jeśli prezent, to porządny!

Dobrym pomysłem na prezenty dla panów są portfele męskie skórzane o możliwie największej funkcjonalności. Tańsze odpowiedniki często nieprzyjemnie pachną, szybciej się zużywają, przecierają i tracą wartość wizualną. Jeśli kupujesz prezent, wybierz wysoką jakość, nawet jeśli musisz zrezygnować z dodatkowych upominków. Jeśli natomiast dysponujesz większym budżetem, rozważ zakup gotowego zestawu, np. z brelokiem lub piersiówką.

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Karola (Ocena: 5) 25.05.2022 08:47
No nie wiem czy portfel to taki super pomysł, bo mąż za wszystko płaci telefonem, a dokumenty trzyma w specjalnym etui. Poza tym ja dostałam od niego irobota, więc muszę pomyśleć nad czymś specjalnym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie